#anonimowemirkowyznania
Podpowiedzcie czy to dobra stawka do opisanego stanowiska.
Tester automatyzujący piszący w #python, nie tykam w ogóle testów manualnych, 6 lat doświadczenia. Obecnie pracuję przy apkach mobilnych. Poziom swojego doświadczenia (bo nazwa stanowiska jest drugorzędna) określiłbym jako silny mid (słaby senior?), bo pomocy w pracy nie potrzebuję żadnej, i jak już to ja pomagam innym, kontaktuje się z kim trzeba żeby ustalić to i owo, ale brakuje
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sql pytanie i może nawet #python, bo dwa pytania xD
Jakie zapytanie zadać do bazy danych SQL żeby mi wyprintowały np.: wszystkie VariableName(Temperature)? Patrz screen 1

Drugie pytanie, bo baza danych jest ogromna i jak chce zadać pytanie o dbo.Activity przez pythona to albo on się nie wiem zawiesza, ale musi serio długo działać, bo nie potrafi mi wczytać tej tabeli. Da się to jakoś przyspieszyc? Screen
Tytyka - #sql pytanie i może nawet #python, bo dwa pytania xD
Jakie zapytanie zadać ...

źródło: comment_1656353126zLjgawUPREr1Tev3WeRoU9.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tytyka: powiedz nam, po co wczytywać wszystko z tabeli do pandasa? :) prawdopodobnie operację którą wykonujesz możesz w całości przeprowadzić w sql serverze - i jest szansa, że to będzie najefektywniejsze rozwiązanie
  • Odpowiedz
@Tytyka - ja dodam jeszcze ze jeżeli naprawdę naprawdę nie potrzebujesz wszystkiego z tabeli - to nie dawaj * tylko konkretne kolumny.
i sprawdź jakie masz indeksy na tej tabeli. Bo widzę kolumnę VariableId i na oko 'Temperature' odpowiada Id=3. Jeżeli tam jest indeks to zamieniając where VariableName = 'Temperature' na where VariableId=3 też może ugrasz kilka sekund. W zasadzie nawet jak indeksu nie ma to też w teorii powinno być
  • Odpowiedz
Dzień dobry wszystkim. Poszukuję kolegi do siostrzanego zespołu.
Korpo to BT (British Telecom), praca jest zdalna i może być wykonywana z Polski, lub z biura w Londynie.

Stawka to ~£350 dziennie netto, kontrakt na 3 miesiące odnawiany z miesięcznym wyprzedzeniem. Ja tak pracuję już trzy lata.

Jeśli chodzi o samą pracę to jest to raczej spokojne miejsce. Bez konkretnych terminów, stresów, ze "starszą" załogą (35+).
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#matematyka #python

zabijając potwora w grze, mam k % szans na to, że wypadnie mi pożądany przedmiot.
Chcę policzyć ile razy średnio trzeba zabić potwora, żeby dostać ten przedmiot.
Wyszło mi że jest to szansa = logarytm o podstawie (1-k) z 0.5
ponieważ mam (1-k) szans na to że mi przedmiot nie wypadnie, i licze ile razy pod rząd przedmiot mi nie wypadnie.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RedveKoronny: bo ty liczysz dwie różne rzeczy:
1) ze schematu Bernoulliego, liczysz kiedy szansa na to, że wypadło jest większa od 50%
2) w programowaniu liczysz zdarzenie, że już wypadło na pewno.

Jak chcesz dostać wynik taki jak teoretyczny to musisz w pythonie losować 35 razy zmienną i zobaczysz, że w około połowie przypadków będzie sukces a w połowie nie
  • Odpowiedz
od niedawna używam vsc i zauważyłem, że kiedy zaznaczam dany fragment tekstu to zaznacza mi również taki sam fragment w innym miejscu w kodzie. Wszystko fajnie, ale nie wiem jak z tego korzystać, powiedzmy, że chciałbym usunąć cały zaznaczony tekst, jak to zrobić? Przytrzymać jakiś klawisz przy backspace czy jak? #python
Oake - od niedawna używam vsc i zauważyłem, że kiedy zaznaczam dany fragment tekstu t...

źródło: comment_1656254022Ks04NHV9We3TvbCMkiFXYm.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, miałbym dwa pytania, do bardziej doświadczonych programistów:
1) Przerobiłem niedawno Crash Course E. Matthesa i jestem teraz na etapie tworzenia własnej appki w Django. Niedługo wyjeżdżam na urlop, wiec przez kilka dni będę bez laptopa, dlatego myślę, ze to dobry czas na zaczęcie kolejnej książki.
Ktoś coś poleci? Moim celem jest chyba backend w django. Chyba, bo przynajmniej narazie mi to najbardziej leży.

2) Drugie pytanie to jak wygląda kwestia chmury
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Jestem programistą samoukiem w #python z półtorarocznym doświadczeniem. Zarabiam 9k brutto w Warszawie. Zacząłem się rozglądać za nową pracą i zainteresowanie jest, myślę że uda się jakieś 12k brutto wyhaczyć.
Natomiast, zastanawiam się nad zmianą technologii, bo hmm, pisząc większe serwisy widzę że python za dużo wybacza, w dodatku których spotkałem w pythononie... zdarza się że są mało ambitni, chyba jednak ten język ma za niski próg wejścia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jaki sposób mogę zapisać do pliku informację, o każdym wywołaniu funkcji? Mam apkę gdzie użytkownik może wybrać przeróżne opcje, i chciałbym żeby to co wybierze zapisało się do pliku.

Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to po prostu do każdej funkcji na koniec dopisać linijkę żeby mi zapisało daną frazę do pliku, ale wydaje mi się to mega słabe rozwiązanie, w normalnej pracy przy tworzeniu programu, na pewno się tak nie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imthehighestintheroom: jeżeli chcesz coś zrobić przy każdym wywołaniu funkcji i móc to zastosować do różnych funkcji, to dekorator mógłby Ci się też przydać, wtedy akcji logowania nie musiałbyś dodawać do wnętrza funkcji
  • Odpowiedz
#programowanie #naukaprogramowania #python
Cześć wszystkim,
postanowiłem się trochę ogarnąć, zmienić branżę i nauczyć się programować. Zacząłem studia z informatyki, ale w trakcie nich rozpocząłem pracę jako handlowiec, przez co nie skończyłem pisać pracy i nie obroniłem się. Posiadam przez to jakieś podstawy, ale i tak będę pewnie musiał wszystko od nowa ogarniać. Postanowiłem wybrać Pythona. Znalazłem kilka fajnych materiałów na youtubie i kursy na Udemy. Niestety
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@michallac: po polsku nie czytaj nic najlepiej, nabawisz się naleciałości dziwnych - zwłaszcza na poczatku - i będzie z ciebie beka na okrągło.
Poza tym kod jest po angielsku. Dokumentacja jest po angielsku. Narzędzia też. I wszedzie bedziesz widział te pojecia ktorych nie bedziesz znał xD

A co do nauki to jakiś python basics gdziekolwiek za free, pozniej google -> ideas for first python project i lecisz.
  • Odpowiedz
Jest jakiś prostszy sposób by wydrukować wszystkie elementy z listy, niż to co napisałem poniżej? Elementy "a" i "b" muszą drukować się bez kwadratowego nawiasu.

lista = [1, 2, ["a", "b"], 3, 4]

for x in lista:
....if type(x) == list:
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mizantrol: wywołujesz konstruktor dwuparametrowy def __init__(self, arg, string): bez parametrów super().__init__(). Jak to ma działać, jakie mają być wartości tych parametrów?
  • Odpowiedz
Udało mi się wreszcie lepiej zrozumieć jak efektywnie uczyć sieci typu GAN do generowania obrazów, więc postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami i może oszczędzić komuś sporo czasu. Jak wiadomo ta architektura jest prawdopodobnie najtrudniejsza do debugowania a proces uczenia długi - no ale właśnie niekoniecznie. Jak się okazuje jednoczasowa propagacja wsteczna dla generatora i obu lossów dyskryminatora jest bardzo nieskuteczna. Lepiej rozbić to uczenie na 3 niezależne części - no ale wtedy czas
Bejro - Udało mi się wreszcie lepiej zrozumieć jak efektywnie uczyć sieci typu GAN do...

źródło: comment_1655938289GU2WRP43WYMF7A3scu6EUP.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bejro: Nie byłem konkretny. Chodziło mi o WGAN-GP (tutaj nie clipujemy wag tylko mamy penalty na gradiencie, przez co zachowany jest warunek 1-Lipschitzowosci) który ma znacznie stabilniejszy proces uczenia od tego standardowego lossu który przytaczas. W praktyce tez nie stosuje sie częstszego treningu krytyka od generatora. Idea WGAN jest to, ze ta funkcja kosztu ma bardziej informacyjne gradienty przez co generator nawet jak się bardzo myli to może się poprawić
  • Odpowiedz
@ejsap_kupno: Hinge loss jest bardzo podobny do crossentropy z logitów więc to takie cofnięcie się do czegoś co działało od funkcji W. Generalnie WGAN-GP wciąż robi to samo co WGAN ale w inny (lepszy) sposób. Jeśli używamy dyskryminatora z dużym dropoutem na tym samym wygenerowanym batchu to wirtualnie próbkujemy większy rozkład i zwiększamy generalizację - a to coś innego niż zapobieganie zanikaniu gradientów w WGANach.
  • Odpowiedz
mógłby mi ktoś wskazać gdzie tutaj jest błąd? Mój cel to z pliku csv gdzie indeksem jest szereg czasowy, wygenerować wykres liniowy dla określonego wycinka czasu, który obejmuje plik. Chłop na tutorialu miał tak samo i mu działało, jedyna różnica to to ze robił to w jupyterze. Ja wpisuje interesujący mnie przedział, a wyskakuje mi coś takiego: wykres dla dwóch pierwszych wierszy z pliku #python
Oake - mógłby mi ktoś wskazać gdzie tutaj jest błąd? Mój cel to z pliku csv gdzie ind...

źródło: comment_1655896061KdRisJBPEUWmIlJMhU3Ves.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Oake: a na pewno dtype się zgadza? Może ty masz datetime a nie string jako x.
Albo spróbuj zamienic obiekty w x na datetime i to samo w w parametrze xlim
  • Odpowiedz
Jestem na etapie wyboru komputera, chciałbym połączyć gaming z programowaniem, o ile w granie ten zestaw się chyba sprawdzi, miałbym pytanie do kogoś kto programuje, chciałbym zacząć zabawe w pythonie, nada się? Na co trzeba zwracać uwagę w wyborze kompa do programowania? :) Dzięki za pomoc

CPU : I5-12400F

CHŁODZENIE: SilentiumPC Fera 5

MOBO:
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach