Bezrobotny programista siedzi i próbuje napisać CV, które przekona rekruterów w czasie kryzysu.
Menel przychodzi i mówi: „Co się tak męczysz? Ja na moim kartonowym CV mam tylko jedno hasło: ‘Potrzebuję drobnych’ – i zawsze działa!”.

Rekruter widząc programistę przed biurem z napisem "Will work for food in Java, Fullstack Dev" pyta bezrobotnego programisty o znajomość nowych technologii.
Bezrobotny programista: „Znam React, Angular i Vue”.
Menel z boku: „A ja znam reaktywne spojrzenia ludzi, kąt padania
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GeDox: Jakieś dwa lata temu dodatkowo zrobili ze swojego zawodu medycynę i teraz jak nie skończysz odpowiedniej szkoły to nawet sobie nie wyrobisz podstawowych papierów na elektryka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GeDox: @JamesJoyce @konstanty400 Elektryk fajna fucha, za młodu pomagałem na budowie właśnie elektrykowi. Kasa przepotężna była i to ile lat temu. Terminy do przodu, że ho ho. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś jak coś się popsuło i na szybko potrzebowałeś pomocy to 300 zł minimum często za 30 minut pracy. Jak ktoś nie pije i jest w miarę ogarnięty to sporą kasę kosi.
Bo niestety spora część
  • Odpowiedz
Jaki tani hosting polecicie do postawienia prostej strony wizytówki dla małej lokalnej firmy na #wordpress? Chce żeby było tanio i żeby stronka możliwie szybko się ładowało, zatem serwery zlokalizowane na drugim końcu świata odpadają.

#programowanie #webdev
walokid - Jaki tani hosting polecicie do postawienia prostej strony wizytówki dla mał...

źródło: wp

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #programista15k

Ech, inne sprawy nie ułożyły mi się w życiu tak jak chciałem. Została mi jedynie praca jako programista z tego co mi w miarę wyszło.

Dlatego olewam już inne obszary w życiu i idę w full pracoholizm.

Będę
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A tymczasem Ty będziesz na skraju wyczerpania i załamania psychicznego od natłoku pracy.


@Ksiega_dusz: w zasadzie o to mi chodzi

być cały czas zarobionym i przemęczonym i nie mieć za dużo czasu na myślenie o swoim życiu
  • Odpowiedz

@elofrytki: może dlatego że ludzie ciało się raczej nie zmienia i jak raz się czegoś nauczysz to jest aktualne cały czas, a w IT średnio co 5 lat masz nowe technologie i rozwiązania z którymi trzeba być nie bieżąco.
  • Odpowiedz

@alias090 obojętne, czy to pójdziesz w kierunku data science / ML engineer czy stricte matematyczne. Dla fundamentow i teorii ok. Natomiast rynek dziś mocno weryfikuje doświadczenie. Jeśli poważnie myślisz o karierze w IT, to sugeruje nauczyć się znajdywania prawdziwych klientów i klepać im albo software albo modele ML/DL. CV juniora z prawdziwymi projektami prawdziwych klientow to taka rzadkość, że daje natychmiastową przewagę nad setkami innych.

Zawsze mozesz im dostarczać rozwiązania za
  • Odpowiedz
@alias090: Musisz się pośpieszyć bo zaraz będzie zmiana mody i będziesz musiał udawać, że zawsze chciałeś robić to co będzie akurat modne, sam piszesz że nie masz pojęcia o data, AI ale chcesz iść na studia II stopnia, czyli nie wiesz czy ci się to podoba ale w internecine pisali że to przyszłość, a jak napiszą że przyszłością jest jedzenie kupy?
  • Odpowiedz
co o tym myślicie? Sam już nie wiem, gdzie leży problem


@mirko_anonim: A do kiedy miałeś terminowo kontrakt? Do końca stycznia? Ogólnie te powody w stylu "wyrabianie się z taskami" to wszystko kwestia tylko i wyłącznie pozorów - można zapierdzielać 12h dziennie i być postrzeganym jako obibok, a można się opierdzielać i pracować jedynie 1-2h dziennie, ale umieć się komunikować, wiedzieć co jest ważne itp i sprawiać wrażenie bardzo dobrego pracownika
  • Odpowiedz
spokojnie, jestem pewien ze zuckerberg wie o czym mowi, w koncu wcale nie jest tak ze facebook i messenger na przestrzeni lat stawaly sie tylko gorsze i gorsze, threads to kapiszon, o mataverse nie wspominajac.
  • Odpowiedz
No to już będzie 50ty tech interview który prowadzę zdalnie w Indiach. TL;DR poziom kandydatów w Indiach i stosunek tego poziomu do wymagań zarobkowych (wymagania nawet pod 80tys USD na rok) sprowadza się tylko do jednego: Polak nie ma się czego obawiać, nadal jest tańszy licząc per skill (o ile go ma) niż Hindus

Tylko greedy korporacje robiące całe zespoły w Indiach które muszą mieć bat od biednych inżynierów z USA nad
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzem_z_rzodkiewki: pracowałem w 2 bardzo dużych korpach gdzie były teamy z indii. W jednym z nich byli beznadziejni hindusi a w drugim hindusi którzy niczym nie odstawali od amerykanów i europejczyków
  • Odpowiedz