Wpis z mikrobloga

Mirasy, poradzcie jak to u Was wyglada.
Doszedlem do momentu zmiany pracy i aktualizowania CV co by troche wiecej dolarkow przytulic. Aktualizacja CV to zawsze dla mnie spore wyzwanie, wypisalem sobie liste ciekawych ficzerow ktore zaimplementowalem przez ostatni rok, wypisalem narzedzia / biblioteki / rozwiazania ktore wdrazylem / wdrazylismy jako zespol, dodalem jakies podpunkty zwiazane z GDPR, regulacjami, audytami etc bo na codzien rowniez o to musze dbac w obecnej robocie. Tak sie rozpisalem ze jest to ponad strona A4. Oczywiscie nie wpisuje jakis basicowych rzeczy ktore sa norma na moim tech stacku.

Porownuje to sobie z CV ktore znajduje w necie na podobne stanowiska, przewaznie senior devowie maja wypisane 3-4 podpunkty dla konkretnej pozycji - pracowalem w X, Y, Z techu, moja pozycja byla taka i taka, pracowalem w takiej i takiej branzy, moze z 2 ficzery nad ktorymi pracowali.

Zaczalem sie zastanawiac czy robie cos nie tak - czy jestem zbyt szczegolowy? Czy warto rozpisywac sie nad konkretami w CV? Jak to u Was wyglada? Jakies porady jak to dobrze ugryzc?
#programista15k #programista30k #programowanie #pracait
  • 6
@AbaKowner: nie bardzo rozumiem co to ma do rzeczy? :D zawsze mi sie wydawalo ze lepiej byc szczegolowym, im wiecej konkretow wymienie tym latwiej mi sie wpasowac w to czego firma poszukuje.

jak cos to wspominam tutaj o takich ofertach bardziej 120k+ usd remote US, nic na rodzimym rynku.
@oldspiceedit:

tez wlasnie tuninguje CV i mi wyszlo ze na stanowisku pracowalem w 3 projektach to zrobilem 3 duze bullet pointy gdzie na 2-3 zdania opisuje projekt + technologie ale #!$%@? wie czy dobrze xd bo ogolnie jak patrze na CV rozne to te bullet pointy to krotkie zdania
@oldspiceedit jak nie masz 15 lat expa to celuj żeby mieć wszystko na jednej stronie, o resztę dopytaja na rozmowie. Dwie strony w sumie tez ujdzie chociaż to już moim zdaniem ilościowo dużo