Jak wystawiacie FV klientowi to wpisujecie pozycje typu: 1 x Usługa programistyczna, czy jakoś rozbudowywujecie to no dodając opis czy bardziej rozbudowana nazwe itp? #programista15k #programista25k #b2b
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
bruce
- 0

Zavis
via Wykop- 3
@bruce: "usługi programistyczne za X/2023"

buntowniczaczupakabra
via Wykop- 1
@bruce: Programistą nie jestem, więc "usługi informatyczne zgodne z umową z dnia xx.xx.xxxx"
Gdzie szukacie ofert/kontraktów zagranicznych? Glasdoor, Indeed?
Miraski, wybiorę się z tym też pewnie do prawnika, ale mając tu tylu #programista15k i #programista25k ktoś zapewne ma coś podobnego.
Generalnie chcę zmienić pracę i przejść z UoP na B2B. I dostałem już umowę do podpisania, a w nim mam zapisane takie dwie rzeczy (to nie cytaty z umowy, a swoimi słowami piszę):
1. Wykorzystując informacje poufne (bezpośrednio i pośrednio) przez pół roku nie mogę w żaden sposób pracować/świadczyć
Generalnie chcę zmienić pracę i przejść z UoP na B2B. I dostałem już umowę do podpisania, a w nim mam zapisane takie dwie rzeczy (to nie cytaty z umowy, a swoimi słowami piszę):
1. Wykorzystując informacje poufne (bezpośrednio i pośrednio) przez pół roku nie mogę w żaden sposób pracować/świadczyć
konto usunięte via Wykop
- 11
@zmarnowany_czas: tak, to normalny zapis
@zmarnowany_czas: prawdopodobnie klauzula abuzywna, bez mocy prawnej, natomiast jeżeli przechodzisz z uop na b2b u tego samego pracodawcy to jest zdecydowanie większy problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
znacie ludzi którzy niby mają wybór #b2b vs #etat, są specjalistami z godziwymi zarobki (np. 30k brutto), niezbyt starzy <40lat, a i tak biorą pod uwagę tylko umowę o pracę? Co przemawia za UoP jeśli nie spędzamy 2-3 miesięcy w roku na L4 i nie boimy się nagłej utraty stanowiska?
#pracait #programista15k #programista25k
#pracait #programista15k #programista25k
@glos_zenady: Nic nie przemawia. Niektórzy się po prostu boją.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Dobra Mirki, WAŻNE pytanie: jaka jest Wasza główna motywacja do szukania nowej pracy? Kiedy stwierdzacie, że no nie, to już najwyższy czas na coś nowego?
#justjoinit #it #pracait #praca #tech #programowanie #programista #programista15k #programista25k #programista30k #pytanie
#justjoinit #it #pracait #praca #tech #programowanie #programista #programista15k #programista25k #programista30k #pytanie
@justjoin_it: pieniądze
@justjoin_it: po wyborach, jak wygra szwagier to będę głównym informatykiem w zakładzie oczyszczania miasta
- 26
Pracuje od ponad 3 lat zdalnie z domu i muszę powiedzieć, że mi psycha siada powoli. Boli szczególnie fakt, że nie mam osobnego pokoju na moje domowe biuro. Jak radzicie sobie z pracą zdalną przez tak długi okres?
#programowanie #programista15k #programista25k #pracazdalna
#programowanie #programista15k #programista25k #pracazdalna
- 0
Kolejna paczka recenzji spod tagu #batchedbookreviews
Non-fiction:
- TED Talks (4-/4) (serio nie ma zadnego tagu o prezentacjach i wystapieniach publicznych?)
- The Staff Engineer's Path (4-/4) #programowanie #programista25k (bo staff mniej nie zarabia)
- Escaping the Build Trap (3/4) (tez brak tagu? troche #programowanie
Non-fiction:
- TED Talks (4-/4) (serio nie ma zadnego tagu o prezentacjach i wystapieniach publicznych?)
- The Staff Engineer's Path (4-/4) #programowanie #programista25k (bo staff mniej nie zarabia)
- Escaping the Build Trap (3/4) (tez brak tagu? troche #programowanie
- 0
@Krever: hmm zły link się wstawił
Tutaj poprawny: https://medium.com/vp-of-books/batched-book-reviews-13-78e59b02e23f
Tutaj poprawny: https://medium.com/vp-of-books/batched-book-reviews-13-78e59b02e23f
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@bojackHorsemanPatataj: żeby żyć godnie potrzeba około 80k co miesiąc i około 40k trzeba wydać. I to nie jest jakaś elita, tylko takie normalne życie, że ci wygodnie i się nie przejmujesz i możesz to robić w dowolnie wybranym kraju, również w Szwajcarii. Ludzie nie uwierzą, ale nie jest to życie na wypasie.
Jak chcesz się bawić w piaskownicy z dużymi chłopakami, to musiałbyś walić 1,2-1,5mln miesięcznie.
100k to wciąż będzie piaskownica z
Jak chcesz się bawić w piaskownicy z dużymi chłopakami, to musiałbyś walić 1,2-1,5mln miesięcznie.
100k to wciąż będzie piaskownica z
@bojackHorsemanPatataj: Twoje rozkminy to typowe porównanie swojego siusiaka do innych. Strasznie infantylne. A świat jest strasznie niesprawiedliwy. Garstka ludzi zarządza większym kapitałem, reszta to mniejsze lub większe rybki. Czego oczekujesz po dochodzie na czysto 14k, 20 czy 30k? Szczerze pytam. Może naoglądałeś się za dużo TikToka. Fajnie byłoby o sobie myśleć, że jesteś wyjątkowy i finansowo zabezpieczonym, ale jako klepacz kodu jesteś tylko kółkiem w maszynie. Możesz ciut lepiej usytuowanym
W jaki sposób wasz startup zrekrutował sobie dyrektora finansowego?
#startup #programista25k #programista30k #programista15k #ksiegowosc #finanse
#startup #programista25k #programista30k #programista15k #ksiegowosc #finanse
@fledgeling: wystarczy odpowiednie wynagrodzenie...
@fledgeling: ale w startupie ostatnie co jest potrzebne to dyrektor finansowy, chyba że taki księgowy z dodatkowym tytułem stanowiska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programista15k choc w sumie #programista25k. Jak jest umowa B2B vs UoP to w praktyce oferty powinny byc komplementarne pod wzgledem UoP -koszt pracodawcy vs kwota na fakturze +vat? Chce sie upewnic tylko
@Mr_Przyjemny kosztowo dla pracodawcy tak. UoP jest jeszcze kosztowniejsze w obsłudze po stronie pracodawcy a B2B odwrotnie
@Mr_Przyjemny: koszt pracodawcy dotyczy statystycznie 18 przepracowanych dni, więc na fakturze ma być tyle co koszt pracodawcy, ale za 18 dni
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@bojackHorsemanPatataj: Linkedin kiedy szukasz pracy: <dźwięk świerszcza, jakieś pustynne krzaki się turlają>
Linkedin 1 nanosekundę po tym kiedy podpisałeś kontrakt z nowym pracodawcą: 30 rekruterek nagle przypomina sobie, że istniejesz i chce z Tobą porozmawiać, najlepiej jeszcze dzisiaj
Linkedin 1 nanosekundę po tym kiedy podpisałeś kontrakt z nowym pracodawcą: 30 rekruterek nagle przypomina sobie, że istniejesz i chce z Tobą porozmawiać, najlepiej jeszcze dzisiaj
konto usunięte via Wykop
- 6
Chłop nigdy nie pomyślałby, że będzie się CMake'a, gdb, lambd i templatek uczyć sam z siebie (swoją drogą nie jest to takie trudne, nie wiem czemu tak się tego bałem xD), zawsze na chłopski rozum jakoś się taski rozwiązywało i nie potrzebne były takie cudawianki. Lambde kopiowałeś istniejącą, zmianki na szybkości i fajrant.
Teraz sam z siebie zajmuje się metaprogramowaniem i jara się debuggerem jak małe dziecko choć w pierwszej robocie o
Teraz sam z siebie zajmuje się metaprogramowaniem i jara się debuggerem jak małe dziecko choć w pierwszej robocie o
@AnonimoweLwiatko: co tu jest śmiesznego?
- 0
@nad__czlowiek: Pisze sobie z tymi czatami to gdyby nie to, że nie przyswajają informacji to bym mógł je już kilku rzeczy nauczyć ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 1
Witam szanownych kolegów. Polecicie może jakieś ciekawe strony, żeby nauczyć się Javy na zaawansowanym poziomie? Podkreślam, że chodzi mi o zaawansowane tematy a nie o jakieś hello world, pętle i obiekty. Chce po prostu naprawdę dobrze poznać ten język. Pozdro.
#programowanie #programista #programista15k #programista25k #programista30k
#programowanie #programista #programista15k #programista25k #programista30k
Mam ofertę na stole. Z waszego doświadczenia lepiej brać wypłatę w EUR czy USD? I dlaczego?
Po przeliczeniu wychodzi kwotowo tak samo.
#it #programista15k #programista25k
Po przeliczeniu wychodzi kwotowo tak samo.
#it #programista15k #programista25k
@Polska5Ever: eur
konto usunięte via Wykop
- 3
Wydaje mi sie że:
- zyjesz w kraju ktory jest bardziej zalezny od kursu euro niz dolara (nie liczac cen paliw ktore i tak sa zalezne od Daniela xD)
- kurs euro jest stabilniejszy patrzac na ostatnie lata
- podrozujesz pewnie rowniez do krajow z euro
- zyjesz w kraju ktory jest bardziej zalezny od kursu euro niz dolara (nie liczac cen paliw ktore i tak sa zalezne od Daniela xD)
- kurs euro jest stabilniejszy patrzac na ostatnie lata
- podrozujesz pewnie rowniez do krajow z euro
- 3
Witam, od kilku lat wraz ze wspolnikiem rozwijam duzy system klasy CRM (od zarządzania kontaktami, po faktury i serwis, moduly szkoleniowe itp.), jednak nie wiem jaka bedzie jego dalsza perspektywa, a zarobki w IT są bardzo kuszące. Aktualnie korzysta z niego kilkanaście firm. Nie mam innego komercyjnego doświadczenia poza byciem wspolwlascicielem firmy i tego systemu (strona techniczna cala po mojej stronie).
Napisalem tam frontend w JS i jQuery, a jako backend PHP. Z
Napisalem tam frontend w JS i jQuery, a jako backend PHP. Z
źródło: 5cfa5e4aaf0ff_o_large
Pobierz@S______n: doucz się frameworków, dobrych praktyk, zrób kilka projektów w nowych frameworkach, jakieś bazy danych, sql, trochę devops no i ofc angielski. z opisu wynika, że sporo ci brakuje, pewnie ze 2k godzin na to zejdzie i potem będziesz mógł startować na juniora.
@S______n bez zobaczenia kodu można tylko gdybać, ale na podstawie phalcona i jQuery wnioskuję, że masz szansę na zaimponowanie pracodawcom, którzy akurat szukają szambonurka do ciężkiego legacy
Jak w waszej opinii prezentuje sie jakosc polskich ludzi z #pracait na tle zachodnim? Przyznam, ze dotychczas zza granicy pracowalem tylko z Amerykanami (no i Hindusami oczywiscie), slyszalem rozne opinie odnosnie skilli w Europie Zachodniej, slyszalem tez opinie z Zachodu ze Polacy wcale nie sa tacy dobrzy. Co myslicie?
#programista15k #programista25k #programowanie
#programista15k #programista25k #programowanie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@ElMatadore: słabo, dlatego oni robią R&D a my w 90% utrzymujemy CRUDy z USA których im się nie chce robić.
No i my mamy tak realnie w 95% szansę na zarobki do 20k netto b2b (jedynie nieliczni najlepsi dostaną 25-30k netto b2b) co daje 240k rocznie PLN (minus ZUS, ryczałt, księgowa co miesiąc) a taki średni dev w USA to ma ze 150k ale $$$
No i my mamy tak realnie w 95% szansę na zarobki do 20k netto b2b (jedynie nieliczni najlepsi dostaną 25-30k netto b2b) co daje 240k rocznie PLN (minus ZUS, ryczałt, księgowa co miesiąc) a taki średni dev w USA to ma ze 150k ale $$$
#apple #programista25k #iphone
Jakby ktos zastanawial sie jak dostac fakture na nowego iPhone'a to w koncu po 3 dniach udalo mi sie dodzwonic na infolinie i dziala to tak:
- skladasz zamowienie
- jak wysla dostajesz FV na pelna kwote
- dzwonisz do nich ze chcesz FV na dzialalnosc, podajesz nip
Jakby ktos zastanawial sie jak dostac fakture na nowego iPhone'a to w koncu po 3 dniach udalo mi sie dodzwonic na infolinie i dziala to tak:
- skladasz zamowienie
- jak wysla dostajesz FV na pelna kwote
- dzwonisz do nich ze chcesz FV na dzialalnosc, podajesz nip
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@BreathDeath: czyli mówiąc inaczej w 99.9% przypadkach nie trzeba?
Czy na tej zasadzie mogę powiedzieć, że żeby pracować na budowie trzeba umieć liczyć całki bo 0.001% budowlańców je liczy w robocie?
Czy na tej zasadzie mogę powiedzieć, że żeby pracować na budowie trzeba umieć liczyć całki bo 0.001% budowlańców je liczy w robocie?
@justjoin_it matematyka jest potrzebna bo aby rozwiązywać zadania matematyczne trzeba umieć myśleć logicznie lub analitycznie co jest mocno potrzebne przy programowaniu. Mnie bawi ze ludzie myślą ze matematyka w szkole polega tylko na tym by umieć liczyć :P poza tym nawet w kuchni matematyka czasem się przyda jak w przepisie na ciasto masz blachę okrągła a w domu masz same prostokątne i musisz wybrać której powierzchnia jest zbliżona do tej z
- 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@BlackpillRAW: u mnie w szkole informatyk to był jakiś stary cap co umiał tylko odpalić worda i jakiś taki program do przesyłania plików (nie można było przekopiować na dysk sieciowy tylko trzeba było używać tego gówna). Jak ktoś zrobił na komputerze coś innego albo był jakiś niestandardowy problem (np. komuś nie działał word) to nie wiedział co z tym zrobić, robił się cały czerwony na mordzie i krzyczał że on
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

























