Miraski, wybiorę się z tym też pewnie do prawnika, ale mając tu tylu #programista15k i #programista25k ktoś zapewne ma coś podobnego.

Generalnie chcę zmienić pracę i przejść z UoP na B2B. I dostałem już umowę do podpisania, a w nim mam zapisane takie dwie rzeczy (to nie cytaty z umowy, a swoimi słowami piszę):
1. Wykorzystując informacje poufne (bezpośrednio i pośrednio) przez pół roku nie mogę w żaden sposób pracować/świadczyć
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

znacie ludzi którzy niby mają wybór #b2b vs #etat, są specjalistami z godziwymi zarobki (np. 30k brutto), niezbyt starzy <40lat, a i tak biorą pod uwagę tylko umowę o pracę? Co przemawia za UoP jeśli nie spędzamy 2-3 miesięcy w roku na L4 i nie boimy się nagłej utraty stanowiska?

#pracait #programista15k #programista25k
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bojackHorsemanPatataj: żeby żyć godnie potrzeba około 80k co miesiąc i około 40k trzeba wydać. I to nie jest jakaś elita, tylko takie normalne życie, że ci wygodnie i się nie przejmujesz i możesz to robić w dowolnie wybranym kraju, również w Szwajcarii. Ludzie nie uwierzą, ale nie jest to życie na wypasie.

Jak chcesz się bawić w piaskownicy z dużymi chłopakami, to musiałbyś walić 1,2-1,5mln miesięcznie.

100k to wciąż będzie piaskownica z
  • Odpowiedz
@bojackHorsemanPatataj: Twoje rozkminy to typowe porównanie swojego siusiaka do innych. Strasznie infantylne. A świat jest strasznie niesprawiedliwy. Garstka ludzi zarządza większym kapitałem, reszta to mniejsze lub większe rybki. Czego oczekujesz po dochodzie na czysto 14k, 20 czy 30k? Szczerze pytam. Może naoglądałeś się za dużo TikToka. Fajnie byłoby o sobie myśleć, że jesteś wyjątkowy i finansowo zabezpieczonym, ale jako klepacz kodu jesteś tylko kółkiem w maszynie. Możesz ciut lepiej usytuowanym
  • Odpowiedz
@bojackHorsemanPatataj: Linkedin kiedy szukasz pracy: <dźwięk świerszcza, jakieś pustynne krzaki się turlają>
Linkedin 1 nanosekundę po tym kiedy podpisałeś kontrakt z nowym pracodawcą: 30 rekruterek nagle przypomina sobie, że istniejesz i chce z Tobą porozmawiać, najlepiej jeszcze dzisiaj
  • Odpowiedz
Chłop nigdy nie pomyślałby, że będzie się CMake'a, gdb, lambd i templatek uczyć sam z siebie (swoją drogą nie jest to takie trudne, nie wiem czemu tak się tego bałem xD), zawsze na chłopski rozum jakoś się taski rozwiązywało i nie potrzebne były takie cudawianki. Lambde kopiowałeś istniejącą, zmianki na szybkości i fajrant.
Teraz sam z siebie zajmuje się metaprogramowaniem i jara się debuggerem jak małe dziecko choć w pierwszej robocie o
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wydaje mi sie że:
- zyjesz w kraju ktory jest bardziej zalezny od kursu euro niz dolara (nie liczac cen paliw ktore i tak sa zalezne od Daniela xD)
- kurs euro jest stabilniejszy patrzac na ostatnie lata
- podrozujesz pewnie rowniez do krajow z euro
  • Odpowiedz

Witam, od kilku lat wraz ze wspolnikiem rozwijam duzy system klasy CRM (od zarządzania kontaktami, po faktury i serwis, moduly szkoleniowe itp.), jednak nie wiem jaka bedzie jego dalsza perspektywa, a zarobki w IT są bardzo kuszące. Aktualnie korzysta z niego kilkanaście firm. Nie mam innego komercyjnego doświadczenia poza byciem wspolwlascicielem firmy i tego systemu (strona techniczna cala po mojej stronie).

Napisalem tam frontend w JS i jQuery, a jako backend PHP. Z
S______n - Witam, od kilku lat wraz ze wspolnikiem rozwijam duzy system klasy CRM (od...

źródło: 5cfa5e4aaf0ff_o_large

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@S______n: doucz się frameworków, dobrych praktyk, zrób kilka projektów w nowych frameworkach, jakieś bazy danych, sql, trochę devops no i ofc angielski. z opisu wynika, że sporo ci brakuje, pewnie ze 2k godzin na to zejdzie i potem będziesz mógł startować na juniora.
  • Odpowiedz
@S______n bez zobaczenia kodu można tylko gdybać, ale na podstawie phalcona i jQuery wnioskuję, że masz szansę na zaimponowanie pracodawcom, którzy akurat szukają szambonurka do ciężkiego legacy
  • Odpowiedz
Jak w waszej opinii prezentuje sie jakosc polskich ludzi z #pracait na tle zachodnim? Przyznam, ze dotychczas zza granicy pracowalem tylko z Amerykanami (no i Hindusami oczywiscie), slyszalem rozne opinie odnosnie skilli w Europie Zachodniej, slyszalem tez opinie z Zachodu ze Polacy wcale nie sa tacy dobrzy. Co myslicie?

#programista15k #programista25k #programowanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ElMatadore: słabo, dlatego oni robią R&D a my w 90% utrzymujemy CRUDy z USA których im się nie chce robić.
No i my mamy tak realnie w 95% szansę na zarobki do 20k netto b2b (jedynie nieliczni najlepsi dostaną 25-30k netto b2b) co daje 240k rocznie PLN (minus ZUS, ryczałt, księgowa co miesiąc) a taki średni dev w USA to ma ze 150k ale $$$
  • Odpowiedz

#apple #programista25k #iphone

Jakby ktos zastanawial sie jak dostac fakture na nowego iPhone'a to w koncu po 3 dniach udalo mi sie dodzwonic na infolinie i dziala to tak:
- skladasz zamowienie
- jak wysla dostajesz FV na pelna kwote
- dzwonisz do nich ze chcesz FV na dzialalnosc, podajesz nip
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BreathDeath: czyli mówiąc inaczej w 99.9% przypadkach nie trzeba?

Czy na tej zasadzie mogę powiedzieć, że żeby pracować na budowie trzeba umieć liczyć całki bo 0.001% budowlańców je liczy w robocie?
  • Odpowiedz
@justjoin_it matematyka jest potrzebna bo aby rozwiązywać zadania matematyczne trzeba umieć myśleć logicznie lub analitycznie co jest mocno potrzebne przy programowaniu. Mnie bawi ze ludzie myślą ze matematyka w szkole polega tylko na tym by umieć liczyć :P poza tym nawet w kuchni matematyka czasem się przyda jak w przepisie na ciasto masz blachę okrągła a w domu masz same prostokątne i musisz wybrać której powierzchnia jest zbliżona do tej z
  • Odpowiedz
@BlackpillRAW: u mnie w szkole informatyk to był jakiś stary cap co umiał tylko odpalić worda i jakiś taki program do przesyłania plików (nie można było przekopiować na dysk sieciowy tylko trzeba było używać tego gówna). Jak ktoś zrobił na komputerze coś innego albo był jakiś niestandardowy problem (np. komuś nie działał word) to nie wiedział co z tym zrobić, robił się cały czerwony na mordzie i krzyczał że on
  • Odpowiedz