Wpis z mikrobloga

@JamesJoyce: Ale jaki masz problem ze ktos chce przebranzowic sie z pracy fiziycznej (na ktorej pewnie zarobil krocie) do sektora IT? Ktos sie grzecznie pyta o porade (calkiem na miejscu) a wyk0pek musial sie juz zesrac oczywiscie.
  • Odpowiedz
  • 22
@ch1nczyk: taki, że kiedy firma szuka kogoś na stanowisko juniora, to trzeba się przebijać po 400 identycznych cv osób, które w wieku 30 lat uświadomiły sobie, że zawsze interesowało ich it
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: Wg wykopkow jak źle wybrałeś swoją drogę w wieku 19 lat to trudno i przez kolejne 50 lat powinieneś już nigdy nie zmieniać swojego zawodu :)

Tymczasem 30 letni facet ma przed sobą 37 lat pracy.
Średni rok rozpoczęcia pracy to 23 lata, więc 7 lat za nim a 5 razy więcej PRZED NIM.
Wg wykopka powinien dać sobie spokój i nic nie zmieniać :)
  • Odpowiedz
po 400 identycznych cv osób, które w wieku 30 lat uświadomiły sobie, że zawsze interesowało ich it


@JamesJoyce: No i? To twoja konkurencja? IT to nie religia że idą tam ludzie z powołania XD Ludzie pracują żeby zarabiać, nie zawsze musi się to wiązać z pasją i zajawką od dziecka.
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: Ale co cie obchodzi czy ktos ma swiadomosc tego ze przebranzowienie sie obecnie moze byc bardoz trudne albo nawet chwilowo nierealne? Daj ludziom robic to czego chca i pragna, jesli tobie nie robi to krzywdy. A jesli chcesz i mozesz, to nawet pomoz takiej osobie, dajac rade na przytoczone przez ciebie pytanie.

Co do rekrutacji i 400 CV - to jest praca dzialu kadr zeby znalezc odpowiedniego kandydata na stanowisko.
  • Odpowiedz
@ch1nczyk:

to jest praca dzialu kadr zeby znalezc odpowiedniego kandydata na stanowisko


aha, to dlatego potem na wykopie sie zala rekruterzy, ze z 1500CV nikt sie nie daje, a to julka dopuscila enrique po kulturoznastwie, zamiast mariusza z polibudy
  • Odpowiedz
  • 4
@ch1nczyk:

Ale co cie obchodzi czy ktos ma swiadomosc tego ze przebranzowienie sie obecnie moze byc bardoz trudne albo nawet chwilowo nierealne? Daj ludziom robic to czego chca i pragna, jesli tobie nie robi to krzywdy.


Ależ robi mi to krzywdę. Nie lubię jak oszukuje się ludzi. A naganianie an it jest obecnie oszustwem.

Z reszta - co masz na mysli mowiac ze wszystkie CV/osoby sa identyczne?


No dokładnie to, co
  • Odpowiedz
trzeba się przebijać po 400 identycznych cv osób, które w wieku 30 lat uświadomiły sobie, że zawsze interesowało ich it


@JamesJoyce: ja w wieku 30 lat uświadomiłem sobie, że mnie średnio IT interesuje ¯\(ツ)/¯. Daj ludziom robić co chcą, a jak się boisz konkurencji to lepiej zapiedalaj.
  • Odpowiedz
Wgl sam fakt ze kobieta w twoim imieniu takie pytania zadaje na grupce na fb to jakas komedia xD to pewnie nie ten chlop sobie uswiadomil ze od dziecka mial zajawke na it tylko ona mu uswiadomila xD
  • Odpowiedz