Wpis z mikrobloga

Cześć, dziś wystawiłem 2 ostatnie faktury w formie draftu za 2023 więc wrzucę podsumowanie i jednocześnie #chwalesie swoim skromnym osiągnięciem za ostatnie 2 lata (2022 i 2023). W skrócie mogę powiedzieć że OE się opłaca, jak macie możliwość róbcie na dwa baty i się nie przejmujcie czy to moralne czy nie. Jak wam uda się wyłapać zagraniczny kontrakt za zachodnie stawki to łykajcie jak pelikan.

Przychód licząc przez ten cały okreś średni kurs eur 4.5: 1 436 364 zł
Zapłacony podatek dochodowy: 172 000 zł ~ (12%)
Zapłacony zus: 42 695 zł
Szacowany dochód: 1 221 669 zł

J1: od marca 2022: 550 eur daily
J2: od stycznia 2022 do pazdziernika 2022: 1360zł daily
J3: od października 2023: 1760 daily

Tym samym zachęcam do dzielenia się swoimi osiągnieciami bo im bardziej stawki w IT będą jawne i nie będziemy schodzić z wymagań tym lepiej dla wszystkich. Ostatnio nawet rekruterka mnie się pytała bo robi research dla firm jakie stawki oczekuja programisci w kategorii data engineering :)

PS: Dla mnie to abstrakcja, w życiu nie pomyślałem że uda mi się taki sukces osiągnąć mając 7,5 roku doświadczenia w IT. Pamiętam jak dostałem pierwszą pracę IT na studiach za minimalną krajową i się człowiek cieszył że się udało :D W sumie dużo zawdzięczam złotemu strzałowi związanemu z kontraktem EUR i pozyskaniem go w trakcie szału 2022.

#programista15k #programista25k #pracait #podsumowanie2023 #podsumowanie2022
programistalvlhard - Cześć, dziś wystawiłem 2 ostatnie faktury w formie draftu za 202...

źródło: Podsumowanie

Pobierz
  • 114
@TheOneWhoKnocks: Nie, żyje tak samo jak żyłem wcześniej, bez żadnych eksceów markowych ubrań itp, zmieniło się to że jak potrzebuje coś kupić to się nie zastanawiam tylko kupuje. Poza tym spłaciłem mieszkanie, kupiłem kawałek ziemi i w końcu pierwszy samochód w życiu (wcześniej użytkowałem starego fiata grande punto chyba 8 lat którego ojciec mi pożyczył więc formalnie nie byłem właścicielem :D) więc tak, ten boost finansowy zapewnił mi swobode i zapewnił