Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie #pracait #programista25k

Trzeba zacząć kręcić inbę w sieci jak największą na lewaków co ciągle płaczą o B2B.

Niech się zajmą landlordami, którzy są zwykłymi pasożytami społecznymi kumulujacymi kapitał przez flipping mieszkań i dojenie chorych pieniędzy za czynsz od młodych Polaków płacąc śmieszne podatki.

Zero jakiejkolwiek pożyteczności społecznej.
Może pora zacząć tagowac panią Biejat i innych z lewicy na twitterku, żeby się zajęli swoimi kolegami landlordami z partii, co się rakiem wycofują z pomysłu podatku kastralnego i zaczynają wskazywać palcem na ludzi na B2B którzy i tak płacą większe podatki rocznie niż kolega mający portfolio mieszkaniowe warte 5-10 milionów złotych?

Przez landlordow niea pieniędzy na służbę zdrowia!!!!!
  • 49
@yhbgrobdoivbvwamsv
Co się śmiejesz.

Tutaj się można jedynie śmiać z lewicy.

Sprawiedliwość społeczna jest gdy masz 5 milionów, inwestujesz w mieszkania, dostajesz miesięcznie za czynsz 20 tysięcy i płacisz od tego 8 procent podatku mając jednocześnie kapitał w postaci nieruchomości.

Za to jest nie ma sprawiedliwości społecznej gdy klepasz kodu pracuje na B2B, wystawia fakturę na 20k plus VAT, płaci 1200 czy 2000zl podatku, 1600 ZUS + sporo zdrowotnej, musi odłożyć na
@onomatopejusz: Kto z partii Razem jest land lordem? Chyba, że mylisz nową lewice z lewica razem, a to dwie różne partie. Razem jest za podatkiem katastralnym i ma całkiem sensowny według mnie program budowania mieszkań na wynajem.

Co do odkładania na emeryturę na b2b to xd. Za kilkanaście lat ci wszyscy wolnorynkowi programiści będą stać w kolejce po socjal i głosować na populistów, żeby im dali kasę, bo wszystko poszło na
@BreathDeath: @kijanu_riws
No ale taka prawda. Na wykopie to wszyscy inwestorzy itd. a jak w swoim kołchozie +1k ludzi popytalem kolegów +30lat na b2b to co najwyżej jakieś ike odkładane po 300zl. Mieszkania? Jak ktoś dostał w spadku co miał. Za to leasingi, drogie akcesoria itd. to standard

Już kiedyś pisałem, że programiści itd. to będą przyszli artyści na emeryturach. Za czasów młodości kokosy, a potem gruz. Branża też taka że
widzę że znasz branże od podszewki


@kijanu_riws: No znam, pracuje od lat, prowadzę własną firmę i widzę co ludzie robią dookoła. Mustang jest, a jak przyszła pandemia i miało być zwalnianie to srali pod siebie, bo jedna wypłata dzieli ich od bezdomności. Tak samo teraz, rynek trochę gorszy, ciężej o pracę to ludzie od razu płaczą, że nie mogą znaleźć pracy przez miesiąc, a nie mają na rachunki.

Ja cały czas
Mustang jest, a jak przyszła pandemia i miało być zwalnianie to srali pod siebie, bo jedna wypłata dzieli ich od bezdomności.


@BreathDeath: przecież w czasie pandemii liczba etatów poszła mocno do góry. Z resztą każdy wie na co się pisze, a rozpieszczanie ludzi na siłe dodatkowym 20% zabieranym od pensji sobie daruj. Wielki intelektualista BreathDeath będzie teraz uszczęśliwiał "debili" programistów na siłe, bo przecież dorośli ludzie nie są w stanie samemu
@Cachorro: @BreathDeath to że wy pracujecie z jakimiś oskarkami to nie znaczy, że wszędzie tak jest. Osobiście znam aż 2 programistów z mustangami i akurat ci dwaj wystawiają więcej niż jedną fakturę co miesiąc.

Zabawne jak odbiegliście od tematu wpisu, czyżby panowie landlordzi? To jak tam, odprowadzacie w ogóle podatek z wynajmu czy przychodzicie co miesiąc po gotówkę jak takie wredne szczury?
przecież w czasie pandemii liczba etatów poszła mocno do góry.


@kijanu_riws: Jak się zaczynała to nikt tego nie wiedział. Dużo firm wrzuciło ludzi do domu i projekty stanęły poprzez brak procedur i chociażby przepustowości VPN.

Wielki intelektualista BreathDeath będzie teraz uszczęśliwiał "debili" programistów na siłe


@kijanu_riws: Nic takiego nie napisałem. Przedstawiłem moją opinię, że teraz dużo ludzi mówi o tym, że ma 20% pensji więcej, a jak przyjdzie co do
Nie do tego się odnoszę, odnoszę się do tego, że ludzie pracują na b2b dla jednego pracodawcy, a b2b jest tylko po to, aby uniknąć podatków.


@BreathDeath: a wiesz, że tylko b2b nie tylko służy do pracy dla więcej niż jednego pracodawcy? Nie wiem czy wiesz, ale na UoP masz określone ile możesz zrobić nadgodzin w ciągu roku, jak chcesz więcej to przykro ale #!$%@? ci w dupę bo tak. Właśnie
@2-aminopirydyna: Dlatego powinno się wprowadzić podatek katastralny. Jeżeli ktoś ma kilka mieszkań i z tego żyje to jest to działalność gospodarcza i powinien normalnie to rozliczać jako działalność. Przecież to proste. Tak samo jak proste jest to, że jak prowadzisz firmę to rozliczasz się jako firma, jak pracujesz na etacie to rozliczasz się jako etatowiec, bo jesteś etatowcem wbrew #!$%@? o mitycznych nadgodzinach, pracy na swoich warunkach. Jeżeli własne warunki to