✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak w praktyce wyglada praca PM w większej firmie IT, czego uczyć się po pracy żeby się przebranżowić?
Pomijam #kryzysit , że brak pracy etc, mało ofert. W skrócie - przez 8 lat prowadziłem sobie równolegle do bycia średnim programistą #javascript własną firmę, taki trochę półpasywny przychód bo 2 zaufanych pracowników na b2b jako podwykonawcy, stali klienci, fajna marża itp, to był marketing social media,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
zapobiegliwy-fenomen-73: Ale umiesz w ogóle programować? Bo JavaScript to trochę...

Do tego napisałeś Wprost, że nie znasz realiów wytwarzania oprogramowania

Masz chociaż teoretyczne pojecie o inżynierii oprogramowania? Studia IT?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a może spróbuj sił w firmie produktowej? w jakims zagranicznym saas-ie, który jest już zwalidowany i zaczyna zatrudniać? Szukałbym takich, które dają większy "ownership" na featurem. Coś a'la bycie product engineer-em.
  • Odpowiedz
#programista15k
Jeśli AI będzie taki dobry, że zastąpi programistów, to tym bardziej zastąpi i inne zawody "umysłowe", bo wcale nie są trudniejsze. Po prostu zastąpić najpierw programistów to najlepszy ruch, bo
1) ai będzie programować szybciej. robisz solidniejszą podstawę dla dalszej ekspansji
2) programiści kosztują, więc ma sens zaczynać od najdroższych
3) programistów prościej zastąpić, bo lepiej znana domena. nad AI przecież pracują programiści, i łatwiej im sprawdzić postępy, bo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Koleżanka wyszła za programistę w 3 lata:
-splacili hondę Accord,
-splacili 160 M2 dom,
-poslali córkę do przedszkola z zajęciami angielskiego,

O jakim kryzysie my mówimy?
#programista15k
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rolling_stone_with_no_hope: wymówka już sugeruje, że chcesz się iść tłumaczyć czemu coś nie zrobione. Bez sensu. Idziesz i mówisz: robiłem mojego taska, dzisiaj będę kontynuować. Musisz brzmieć tak jakby to było spodziewane, że robisz to dalej. Worst case scenario jakby się ktoś dopytywał to mów "let's take it offline", a po callu idź kupę xD
  • Odpowiedz
Czy komuś z was udało się w ostatnim czasie przebranżowić z programisty na jakieś stanowisko w działce IT security?

Jeżeli tak, to:
- W jakie stanowiska celowaliście?
- Czy był duży spadek wynagrodzenia? Załóżmy że wcześniej byliście senior programistą w jakimś języku
- Co było najtrudniejsze w procesie przebranżowienia się?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@polskie-k0rpo:

mojemu koledze sie udalo, posiedzial rok na takim stanowisku i byl tak z-----y psychicznie ze rzucil IT i teraz w-------a jakies piguly na depresje. a wczesniej mial robote typu zrob zeby ten guzik byl bardziej zielony, ale nudzilo mu sie za bardzo xD powodzenia stary xD jak cos to mam do niego kontakt, zna dobrych psychiatrow
  • Odpowiedz
@groman43: we mnie zrup skrypt, co po kliku laduje javascript i wykonuje, a po ponownym kliku go usuwa. Chodzi mi, zeby canvas ladowal, wyswietlal i rozladowywal, gasil XD
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracuje zdalnie jako #programista15k juz 15 lat i zastanawiam sie czemu robicie OE. Tzn wiem, dla kasy ALE obecnie dwie wyplaty z IT dają taką siłe nabywczą ile ja mialem z jednego etatu 10 lat temu, serio. It To jest umierająca branża i slepa uliczka. Wiec, jesli macie wolny czas w pracy, czy nie lepiej przeznaczyc go na zastanowienie sie i dzialanie w obszarach i biznesie
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wykorzystac te 3h dziennie na zbudowanie czegos co da Wam kase za 10 lat


@mirko_anonim: No i wykorzystuję - na OE, dzięki któremu mam więcej kasy, którą inwestuję w różne instrumenty finansowe, które za 10 lat będą (taką mam nadzieję) o wiele więcej warte niż dzisiaj.
  • Odpowiedz
Tzn wiem


G---o wiesz, bo nie masz doświadczenia w branży

obecnie dwie wyplaty z IT dają taką siłe nabywczą ile ja mialem z jednego etatu 10 lat temu


Nie
  • Odpowiedz
Podatek solidarnościowy w wysokości 1500 zł miesięcznie od lekarza zarabiającego 20 tys. zł może realnie pomóc w rozwiązaniu problemów dotykających polski sektor IT. W obliczu globalnego kryzysu technologicznego i spowolnienia na rynku pracy wielu wykwalifikowanych programistów straciło zatrudnienie lub zmaga się z brakiem perspektyw. Środki z podatku przeznaczone na wsparcie start-upów i rozwój nowych technologii pozwolą tworzyć miejsca pracy, pobudzać innowacje i zatrzymać talenty w kraju. To inwestycja w przyszłość – silny
PanHaroldHe - Podatek solidarnościowy w wysokości 1500 zł miesięcznie od lekarza zara...

źródło: Picsart_25-05-20_08-47-01-701

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanHaroldHe: myślę, że warto dodać więcej postulatów. tacy lekarze powinni też
1. oddawać 1% rocznego dochodu powyżej 300k PLN do funduszu „Tech dla Zdrowia”
2. konsultować startupy zamiast płacić – 5 godzin/mc konsultacji medycznych = zwolnienie z składki 1500 PLN
3. odprowadzać 1% obrotu z prywatnej praktyki do funduszu grantowego dla startupów tworzących rozwiązania dla profilaktyki i organizacji pracy placówek
4. płacić 1% VAT zdrowia od prywatnych wizyt powyżej 200 PLN – trafia na
  • Odpowiedz
  • 34
@gabonczyk:

5. finansować przebranżowienie zawodów niskopłatnych (np. pielęgniarek) do IT – np. 200 PLN/mc na stypendia koderskie


Prędzej na odwrót XD Minimalna stawka pielęgniarki po magistrze ze specjalizacją to 10.554,42 zł brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Minimalna ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Rozliczenie składki rocznej ZUS wyszło mi 7 koła, a to 7 koła mi robi różnice akurat w tym miesiącu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślę żeby zapłacić to z opóźnieniem 20-25 dni. Odsetek wyjdzie z tego 80 zł czy coś takiego.

Ale myślicie że ZUS p-------e mi grzywnę do 5000 zł lub opłatę dodatkową do 100% zadłużenia? Bo ma
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach