#prawojazdy #naukajazdy #osk #szkolajazdy
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
4
Efektowny wypadek na przejeździe kolejowym

Bardzo imponujący lot osobówki załadowanej na tył.
z- 7
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#prawojazdy #naukajazdy #osk #szkolajazdy
źródło: comment_1635972838tfnu72UcHAXTKiRBLlvlpC.jpg
Pobierz- 1
Doszukałem się co on oznacza, ale ciekawi mnie w jakich sytuacjach taki kod się wpisuje.
Ktoś coś wie? Jest na sali lekarz ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawojazdy #przepisydrogowe #pytanie #pytaniedoeksperta
- 2
Dostałem samochód zastępczy, od niedawna mam prawko jazdy, cały czas jeździłem manualem a samochód teraz dostałem w automacie.
Ogarnąłem co i jak, wyłączyłem światła, zamykam samochód, ale dalej świecą się takie diody zielone od spodu, jak k---a neony w Szybkich i Wściekłych. Samochód to fiat 500, wnętrze takie jak na zdjęciu
Błagam
źródło: comment_1635963914nEW3Koy26n13D4FSZouiJp.jpg
Pobierz- 49
- 49
Potwierdzam, @shinX trąbił, ale najpierw zgasł mu samochód, a później potrącił starą babę na pasach, nie polecam xD
1
Prawo jazdy kategorii B do zmiany. NOWE przepisy rozszerzą uprawnienia...

Prawo jazdy kategorii B pozwoli kierowcom prowadzić większe samochody. Dzięki zmianie w przepisach będzie można wsiąść za kierownicę elektrycznego auta dostawczego o masie do 4,25 tony zamiast 3,5 t. A to może uwolnić drogę do pracy np. w transporcie. "Długo walczyliśmy o tę zmianę" -...
z- 2
- #
- #
- #
- #
1379
„Królowa życia” w BMW przyjechała na cmentarz. „Połamać Ci nóżki?” - Wideo

1 listopada i okoliczne dni to idealny czas, aby wybrać się na groby najbliższych i zapalić ku ich pamięci znicz. To czas, który powinien być pełen zadumy i spokoju. Nie brakuje jednak kierowców, którzy zrobią wszystko, aby spacer z samochodu na cmentarz był jak najkrótszy.
z- 313
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Jakie macie rady do jazdy w nocy? W trudnych warunkach?
Prawko mam ciut ponad miesiąc. Zrobiłem bo potrzebowałem do doktoratu. No i teraz muszę robić raz w tygodniu trasę Katowice-Skarżysko-Kamienna i z powrotem. Pierwsze 2 wyjazdy były git, bo w dzień i pogoda zajebista.
Dzisiaj
Komentarz usunięty przez autora
Dla mnie największe jaja są jak jest ciemno, pada deszcz, ulice całe pokryte warstwą wody i jedziesz w mieście na wielopasmowych ulicach. Światło z latarni tak rozświetla jezdnie, że nie widać w ogóle pasów, bo one 15 metrów przed tobą robią się czarne i dopiero przy samym aucie znowu są białe
@cwlmod: Pal licho widoczność pasów. Zawsze w taką pogodę boję się pieszych. Nawet jeśli pojedziesz 30 km/h to możesz
- 2
- 1
- 1
A co innego jak wyprzedzam jedno auto, jestem już w trakcie i na 99% po tym manewrze zjadę na prawy pas. I to nie było jedno mrugnięcie tylko napieprzanie długimi jadąc na dupie.
Wiadomo jak to wygląda na
- 1
#niemcy #emigracja #emigrujzwykopem #prawo #prawojazdy #koronawirus #rednews

- 10
#motoryzacja #prawojazdy
źródło: comment_1635865980ISZ1o4NsGCXOlOah2DTTEd.jpg
Pobierz- utrata prawka na min. 3 lata (przy założeniu, że mamy ponad 0,5 promila)
- ponowny egzamin
- obowiązkowe badania lekarskie i psychologiczne
- wyrok w zawiasach (czyli już nawalone w papierach, że jesteśmy karani, mogą być problemy z pracą)
- grzywna od 5000 zł do 60000 zł
Tylko w dniach 29.10-1.11 złapano 1205 pijanych kierowców.
@ediabeno: xD z czego 90% z 0,21 promila we krwi, po piwkowaniu czy tam wódeczce ze szłagrem dzień wcześniej, nie mówiąc już o tym, że takie osoby stwarzają niewspółmiernie mniejsze zagrożenie, niż kierowca z 0,0 we krwi po 6h jazdy
- 14
14
Sejm przegłosował zmiany w mandatach. Rewolucja od 1 stycznia

Posłowie zagłosowali za wprowadzeniem zmian w taryfikatorze mandatów. Oznacza to, że 1 stycznia 2022 roku wejdą w życie nowe stawki. Kary będą dotkliwe.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Mam oczopląs i widzenie jednooczne dlatego trochę się tych badań obawiam
#pytanie #prawojazdy #badania #wzrok
Do nagminnej praktyki dochodzi cały czas gdy kierowcy stają na ulicy, włączają awaryjne (często po obu stronach drogi blokując przejazd) i idą sobie wypłacać kasę. Nie zaparkują, chociaż jest parking, idą na łatwiznę.
Kierowcy „idę do sklepu na awaryjnych” to dla mnie najgorszy rodzaj mendy społecznej. To się powinno piętnować na równi z jazdą na czerwonym i parkowaniem na kopertach.
#
Hejhej, znacie jakieś dobre, bezpłatne apki do nauki do egzaminu na kat. C?
- 0
Jednocześnie często słyszę ludzi, co narzekają, że tak naprawdę uczyli się po kursie. Z mojej perspektywy to wiadomo, 30h na kursie to mega mało, ale potem jakby doskonaliłem się w tym samym, nie było żadnego przeskoku do uczenia się "prawdziwej jazdy", czymkolwiek
- 289
Jest to spowodowane biedą umysłową/finansowa i kompleksami
- 210
nauka jazdy pod egzamin czyli trzymanie sprzegla z biegiem na czerwonym
nikt mnie tak nie uczył xD
z-----e trzymanie obydwu rąk na kierownicy w mieście
przecież obie ręce na kierownicy to prawidłowa postawa, umożliwia najszybszą reakcję
zwalnianie
- 34
- 17
Nie pozwala ani kategoria ani fakt że nie mam jednej nogi xD
@Spikesword: No dobra, powiedzmy, że mnie przekonałeś . Ale ledwo

























#prawojazdy