via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Poleć ktoś jakieś rozwiązanie do nauki przepisów, najlepiej z opcją egzaminu. Rzecz dla mojej żony, która w końcu zdecydowała się zrobić prawko! :D Będę jej pomagać w nauce, ale jakieś materiały by się przydały. Oczywiście opcja nauki najpierw teoria w WORD, potem praktyka w szkole.

#prawojazdy #naukajazdy #osk #szkolajazdy
pogop - Poleć ktoś jakieś rozwiązanie do nauki przepisów, najlepiej z opcją egzaminu....

źródło: comment_1635972838tfnu72UcHAXTKiRBLlvlpC.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki ratujcie bo nie wiem co zrobić.

Dostałem samochód zastępczy, od niedawna mam prawko jazdy, cały czas jeździłem manualem a samochód teraz dostałem w automacie.

Ogarnąłem co i jak, wyłączyłem światła, zamykam samochód, ale dalej świecą się takie diody zielone od spodu, jak k---a neony w Szybkich i Wściekłych. Samochód to fiat 500, wnętrze takie jak na zdjęciu

Błagam
R.....h - Mirki ratujcie bo nie wiem co zrobić.

Dostałem samochód zastępczy, od ni...

źródło: comment_1635963914nEW3Koy26n13D4FSZouiJp.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no to znaczy że auto jest zdane i ktoś se je może wypożyczyć z aplikacji


@Pangia: @Razzish: kolor podświetlenia w Pankach nie ma nic wspólnego z tym czy auto jest wolne/zajęte - to tylko ma przyciągać wzrok jako reklama.
  • Odpowiedz
  • 0
Koledzy, w końcu w wieku 23 lat zabieram się za prawo jazdy i zależy mi na tym, żeby zrobić je jak najszybciej. Wyrobilem już sobie ten numer kierowcy w urzędzie i teraz rozkminiam, czy nie byłoby najbardziej logicznie, że zamiast zapisywania się do szkółki na te lekcje o teorii po prostu nauczyć się tego sam z jakiejs appki/internetu i zapisać się samemu na egzamin - i teraz pytanie, czy można tak w
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy chciałbym się was poradzić, jako bardziej doświadczonych.

Jakie macie rady do jazdy w nocy? W trudnych warunkach?

Prawko mam ciut ponad miesiąc. Zrobiłem bo potrzebowałem do doktoratu. No i teraz muszę robić raz w tygodniu trasę Katowice-Skarżysko-Kamienna i z powrotem. Pierwsze 2 wyjazdy były git, bo w dzień i pogoda zajebista.

Dzisiaj
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla mnie największe jaja są jak jest ciemno, pada deszcz, ulice całe pokryte warstwą wody i jedziesz w mieście na wielopasmowych ulicach. Światło z latarni tak rozświetla jezdnie, że nie widać w ogóle pasów, bo one 15 metrów przed tobą robią się czarne i dopiero przy samym aucie znowu są białe


@cwlmod: Pal licho widoczność pasów. Zawsze w taką pogodę boję się pieszych. Nawet jeśli pojedziesz 30 km/h to możesz
  • Odpowiedz
Serio miganie światłami jest tak skuteczne czy po prostu dzbany to robią bo lubią? Pierwszy raz trafiłem na takiego idiotę. Osiągnął kompletnie odwrotny efekt niż chciał xD Wyprzedzałem sobie tira a bmw już z daleka odpala ostrzał świetlny. Od razu puściłem nogę z gazu, przedłużyłem wyprzedzanie, a na koniec bardzo leniwie zjechałem na prawy pas. Może wyszedłem na szeryfa ale nienawidzę takiego zachowania. Jeszcze bym zrozumiał gdyby serio ktoś blokował lewy pas
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Murasame: myślę, że lepiej jak ktoś mrugnie z daleka, że chciałby wyprzedzać niż jak dojeżdża i siada na zderzaku. W niektórych krajach azji ludzie na siebie trąbią gdy chcą wyprzedzać i nie ma w tym agresji. Nie ma co sobie robić na złość bo to nigdy nic dobrego nie daje.
  • Odpowiedz
@czifi: Myślę, że każdy komentuje to mając zupełnie inną sytuację w głowie. To nie byłoby nic złego jeśli ktoś kto jedzie przed nami ma miejsce, żeby się schować i kogoś przepuścić itd.
A co innego jak wyprzedzam jedno auto, jestem już w trakcie i na 99% po tym manewrze zjadę na prawy pas. I to nie było jedno mrugnięcie tylko napieprzanie długimi jadąc na dupie.

Wiadomo jak to wygląda na
  • Odpowiedz
Czy jazda na suwak ma prawo bytu w takich okolicznościach? Stałem 9 minut i mimo że można było przepuścić mnie i inne auta 120391093 razy to nikt się tego nie podjął, czerwonych aut było pełno, tak że końca nie widać za to niebieskie auta przejeżdżały sporadycznie, ja zielony, uległy
#motoryzacja #prawojazdy
Karhun - Czy jazda na suwak ma prawo bytu w takich okolicznościach? Stałem 9 minut i ...

źródło: comment_1635865980ISZ1o4NsGCXOlOah2DTTEd.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Karhun: nie, nie ma, w takich sytuacjach idziesz na forggera, zajmujesz pas ruchu jak masz przerwę między niebieskimi i czekasz aż stojący niebiescy wyprą presję na czerwonych, żeby któryś w końcu się zatrzymał
  • Odpowiedz
Tylko w dniach 29.10-1.11 złapano 1205 pijanych kierowców. Nie rozumiem, jak można ryzykować jazdę po pijaku, przecież to się w ogóle nie opłaca. W razie wpadki konsekwencją są ogromne:
- utrata prawka na min. 3 lata (przy założeniu, że mamy ponad 0,5 promila)
- ponowny egzamin
- obowiązkowe badania lekarskie i psychologiczne
- wyrok w zawiasach (czyli już nawalone w papierach, że jesteśmy karani, mogą być problemy z pracą)
- grzywna od 5000 zł do 60000 zł
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko w dniach 29.10-1.11 złapano 1205 pijanych kierowców.


@ediabeno: xD z czego 90% z 0,21 promila we krwi, po piwkowaniu czy tam wódeczce ze szłagrem dzień wcześniej, nie mówiąc już o tym, że takie osoby stwarzają niewspółmiernie mniejsze zagrożenie, niż kierowca z 0,0 we krwi po 6h jazdy
  • Odpowiedz
@3mielu: Bo nie znasz nikogo kto do pracy musiał zanieść informacje o niekaralności. Często jak pracujesz z pieniędzmi albo ważnymi danymi to musisz mieć.
  • Odpowiedz
Mirki, czego spodziewać się na badaniach na prawo jazdy, a właściwie tych do pkk? Wiem, że niektórych nawet nie badają, ale wątpię że w moim przypadku też tak będzie. Domyślam się, że będą badania wzroku, ale coś oprócz tego? Badanie słuchu, poziomu cukru we krwi, mierzenie, ważenie itd?
Mam oczopląs i widzenie jednooczne dlatego trochę się tych badań obawiam
#pytanie #prawojazdy #badania #wzrok
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W moim mieście jest wąska uliczka, a po obu stronach bankomaty.
Do nagminnej praktyki dochodzi cały czas gdy kierowcy stają na ulicy, włączają awaryjne (często po obu stronach drogi blokując przejazd) i idą sobie wypłacać kasę. Nie zaparkują, chociaż jest parking, idą na łatwiznę.

Kierowcy „idę do sklepu na awaryjnych” to dla mnie najgorszy rodzaj mendy społecznej. To się powinno piętnować na równi z jazdą na czerwonym i parkowaniem na kopertach.

#
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bin_Laden: "trzymając klakson" zniżysz się do poziomu takiego kierowcy albo jeszcze niżej.
Popełbiasz wykroczenie a dodatkowo uprzykrzasz życie nie tylko kierowcom na drodze a również okolicznym nieszkańcom
  • Odpowiedz
Czym różni się "nauka jazdy pod egzamin" od mitycznego "prawdziwego uczenia się jeździć"? Pytam poważnie, bo sam na kursie uczyłem się po prostu jeździć i to umożliwiło mi zdanie egzaminu.

Jednocześnie często słyszę ludzi, co narzekają, że tak naprawdę uczyli się po kursie. Z mojej perspektywy to wiadomo, 30h na kursie to mega mało, ale potem jakby doskonaliłem się w tym samym, nie było żadnego przeskoku do uczenia się "prawdziwej jazdy", czymkolwiek
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomasztomasz1234: Bo debile w Polsce jeżdżą 80 w terenie zabudowanym, olewają przepisy, uczą się wpieprzać przed innych, nie trzymają odległości i to właśnie nazywają PRAWDZIWĄ JAZDĄ.

Jest to spowodowane biedą umysłową/finansowa i kompleksami
  • Odpowiedz
nauka jazdy pod egzamin czyli trzymanie sprzegla z biegiem na czerwonym

nikt mnie tak nie uczył xD

z-----e trzymanie obydwu rąk na kierownicy w mieście

przecież obie ręce na kierownicy to prawidłowa postawa, umożliwia najszybszą reakcję

zwalnianie
  • Odpowiedz