Wpis z mikrobloga

Mam fanaberię żeby zrobić prawko na moto, chociaż w życiu najbliżej motocykla miałem skuter przez trzy lata xd. Ile czasu to zajmuje, zakładając że mam czas tylko po pracy? 3 tygodnie? Miesiąc? Robić na wiosnę xd? #motocykle #prawojazdy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@depcioo: masz 20h do wyjeżdżenia. rozsądny instruktor nie będzie Cie chciał zapisywać na więcej niż 2-3h jednorazowo. Czyli jakieś 10 spotkań Cię czeka. Jeszcze badania, teoria, egzamin wewnętrzny. Do tego zabawy z profilem w urzędzie i czekanie na egzamin. legenda głosi, że ktoś ekspresowo ogarniał w miesiąc.

Póki jest ciepło to spokojnie możesz zacząć teraz i na wiosnę kontynuować.
  • Odpowiedz
@depcioo: a co to? Przynajmniej w szkole gdzie byłem pierw trzeba było zdać teorie w WORD(bez żadnych wykładów) dopiero potem siadało sie do motocykla. Jak ogarniało się plac to szło sie zapisać na egzamin praktyczny.
  • Odpowiedz
@depcioo: jak masz prawo jazdy na B to szkoly omijaja kurs teoretyczny, mozesz poduczyc sie sam przez neta (motocykl to dodatkowe pare dzialow pytan). Ja zrobilam swoj kurs trzy tygodnie (jazdy co drugi dzien po 2 godziny pluz jedno szkolenie podczas weekendu z nauki jazdy docelowej a nie egzaminacyjnej). Dluzej trwalo oczekiwanie na termin w Wordzie.
  • Odpowiedz
@depcioo: Teorię zdajesz sam, do osk idziesz z papierem i papierem z urzędu miasta/starostwa o kandydacie na kierowcę. No i badania.
Robisz jazdy w OSK i w 2-3 tygodnie można się wyrobić, potem egzamin na placu. Najgorzej to dobrze wstrzelić się z zarezerwowaniem egzaminu w pordzie/wordzie bo na moto zawsze długie kolejki są.

legenda głosi, że ktoś ekspresowo ogarniał w miesiąc.

@eloar - ja musiałem na szybkości zdawać bo
  • Odpowiedz
@depcioo: już październik to z praktyka nie zdążysz ogarnąc raczej. Zapisz się na teorie to akurat zrobić zdążysz przez zimę a jazdy bezpieczniej od kwietnia. Do wyjeżdzenia jest 20h to kto jak tam z czasem da radę ale na egzamin można czekać nawet miesiąc od zapisania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@depcioo: ja się zapisałem pod koniec maja i dopiero za tydzień zdaję praktykę;) ale jeżdżę już długo na 125 i mi nie zależało na papierze tylko żeby się nauczyć przeciwskretu itp sieć na spokojnie sobie wyjeżdżam godziny jak mam wolne popołudnie,)
  • Odpowiedz