Wpis z mikrobloga

Mirki, #mandat (jak sądzę), do oceny. Tym razem #policja szybko zareagowała - i bardzo dobrze, bo sytuacja była dość niebezpieczna. Za zgadnięcie marki samochodu nagrody nie będzie, bo zbyt łatwe. Ciekawe, czy i rowerzystce została zwrócona uwaga. Mówi się, że policja próbuje wymuszać mandaty - jak widać nie musi, bo ludzie mimo ich wzrostu i tak nie uważają. I to mimo policji, która była w tym wypadku świetnie widoczna znacznie wcześniej.

#polska #krakow #ruchdrogowy #polskiedrogi #prawojazdy
radekrad - Mirki, #mandat (jak sądzę), do oceny. Tym razem #policja szybko zareagował...
  • 60
@francoisinho:

Rowerzystka jest już na pasach

Nie, kiedy OP zbliża się do przejścia rowerzystka jest na pomiędzy jezdniami daleko od przejścia.

Może zauważ o co OP pyta, a potem komentuj?
@radekrad: Ciekawe o co się przyczepili, bo tak sytuacja niebezpieczna (sam ją stworzyłeś przepuszczając rowerzystę), ale nie wiem czy jest jakiś przepis który mówi o omijaniu pojazdu który przepuszcza inny pojazd jadący po przejściu dla pieszych.
Kierujący BMW omijał, nie ważne co było na przejściu, w myśl przepisów nie wiedział czy tam jest dziecko czy rowerzystka


@Andczej: Nie mogę znaleźć niczego odnośnie rowerzystów. A omijanie jest zabronione tak jak poniżej
2)
omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;
@Andczej: nie wiem czy już wiesz, że nie masz racji i kłócisz się dla zasady czy jesteś na tyle ograniczony, że nie rozumiesz.

Tak #!$%@?, ustąpić, bo po co sobie problemy robić.

Jeśli masz prawo jazdy (w co wątpię, bo nie ogarniasz totalnie) to naprawdę jesteś słabym kierowcą