Wpis z mikrobloga

Powiedzcie, czy to ja źle jeżdżę samochodem, czy krzyczące agresywne dziadki źle jeżdżą rowerami?

Średnio dwa razy do roku mam w takich miejscach jak na screenie (jak się kliknie robi się większy i wyraźniejszy) sytuacje z wściekłymi agresywnymi dziadkami, które zatrzymują się rowerem z pretensjami i zaczynają coś tam krzyczeć xD

Jakie przepisy ruchu drogowego obowiązują przy skręcaniu na główna drogę z podporządkowanej, gdy na wyjeździe są pasy i ścieżka rowerowa?

Zawsze jadę tak, że przypuszczam zbliżające się rowery i pieszych, a potem ustawiam się z przodu do wyjazdu patrząc w lewo na jadące główną trasą samochody obserwując kiedy będzie pusto by wyjechać.

Oczywiście częściowo tyłem samochodu zastawiam fragment pasów i ścieżkę rowerową.
W trakcie czekania na wolny wyjazd zdarza się, że w międzyczasie nadjeżdża rower i 95% rowerzystów po prostu omija samochód tyłem, ale czasami zdarza się, że jakiś dziadek na rowerze zamiast ominąć wyhamowuje przy samochodzie do zera i zaczyna coś agresywnie do mnie wykrzykiwać xD
Wtedy nigdy się z nimi nie kłócę, bo nigdy nie wiem kto ma racje.

Jak inaczej miałbym się ustawiać do wyjazdu by tych dziadów zadowolić? Wydaje mi się, że zatrzymywanie się PRZED przejściem dla pieszych byłoby tym bardziej niebezpiecznie, bo patrząc na główną w lewo czy nie jadą samochody i gwałtownie ruszając by zdążyć włączyć się do ruchu trzeba wtedy jeszcze patrzeć jednocześnie w prawo, czy znienacka nie pędzi rowerek, który można by było niechcący pierdyknąć. Nie wydaje mi się, żeby takie kolizyjne manewry były bardziej przepisowe, ale nie mam pewności.

Jak taki manewr powinien być prawidłowo wykonany?

#motoryzacja #prawojazdy #ruchdrogowy #rower #rowery #konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem #samochody #sciezkarowerowa #przepisydrogowe
Bananek2 - Powiedzcie, czy to ja źle jeżdżę samochodem, czy krzyczące agresywne dziad...

źródło: comment_166526207035zIl1AjO5Z1bJTfoTn4XU.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Jak inaczej miałbym się ustawiać do wyjazdu by tych dziadów zadowolić? Wydaje mi się, że zatrzymywanie się PRZED przejściem dla pieszych byłoby tym bardziej niebezpiecznie, bo patrząc na główną w lewo czy nie jadą samochody i gwałtownie ruszając by zdążyć włączyć się do ruchu trzeba wtedy jeszcze patrzeć jednocześnie w prawo, czy znienacka nie pędzi rowerek, który można by było niechcący pierdyknąć. Nie wydaje mi się, żeby takie kolizyjne manewry były bardziej
  • Odpowiedz
@Bananek2 chłopie, obudź się. Żyjesz w kartonie, w którym większość masturbuje się pod malowanie pasów dla rowerów i umożliwiającym pieszym wyłączanie mózgu. Wydaje im się, że to postęp. Ty jesteś blachosmrodem i najgorszą szmatą, którą zawistni #!$%@?ńcy wygoniliby poza obrzeża miast w imię ekologicznych ideologii, w które uwierzyli. Nie ma być logicznie, masz mieć #!$%@?. Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@Bananek2: A czytałeś misiu kolorowy artykuł 25 i 27 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym? Jeśli nie, to ci je przytoczę poniżej:

Art. 25. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.


Art. 27. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerów,
  • Odpowiedz
w takich sytuacjach samochód wg oficjalnych przepisów powinien czekać ścieżce rowerowej i żaden pirat na rowerze nie ma prawa srać żarem tylko powinien przejechać metr obok.


@Bananek2: Pamiętaj, że poruszając się po drogach publicznych obowiązują cie wszystkie przepisy zawarte w ustawie prawo o ruchu drogowym (no, może z wyjątkiem przepisów dotyczących czasu pracy kierowców i transportu ponadnormatywnego, jeśli nie jesteś "transem"), a nie tylko wybrane artykuły. To, że nie znasz zawartości
  • Odpowiedz
@Pyrpyrpry: @krabozwierz: modek usunął komentarz, ale napisałem tam, że wina leży po stronie piratów na rowerach i powinno się robić tak jak robiłem, a żaden dziad nie ma prawa się pultać xD
https://prawojazdy.top/b/zatrzymanie-pojazdu-na-przejezdzie-dla-rowerzystow-i-przejsciu-dla

artykuł 25 i 27 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym


@krabozwierz: no oczywiście, że zbliżając do pasów hamuję i przepuszczam pieszych i rowery, a dopiero potem ustawiam się do wyjazdu zatrzymując się zgodnie z warunkami i przepisami.
Bananek2 - @Pyrpyrpry: @krabozwierz: modek usunął komentarz, ale napisałem tam, że wi...

źródło: comment_1665264733dYEfknJE6H9FvnqfIuyWLw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bananek2:
Jak nikt nie jedzie i nie idzie to nie masz wyjścia i musisz podjechać do drogi, żeby mieć widok.

W takich przypadkach wkurzające są dwa zachowania (piszę ogólnie, bez odnoszenia się bezpośrednio do twojego zachowania).

1. Można podjechać bliżej do drogi i mniej blokować a czasem kierowcy zostawiają za duży odstęp i przez to blokują przejazd.

2. Wjeżdżający kolejny. Pierwszy wjechał i nie zablokował ale drugi mistrz tak się niecierpliwi,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pyrpyrpry: @Bananek2: Polecam niektóre skrzyżowania w Katowicach w Piotrowicach/Ochojcu, tam ustawiając się tak aby widzieć czy z lewej coś nie jedzie, jeśli masz auto dłuższe niż Tico, to zastawiasz i pasy i przejazd rowerowy. Projektant takiego tworu powinien #!$%@?ć na galerze.
  • Odpowiedz
Powiedzcie, czy to ja źle jeżdżę samochodem, czy krzyczące agresywne dziadki źle jeżdżą rowerami?


@Bananek2:

Scenariusz 1 jest prawidłowy. W takiej sytuacji ty masz pierwszeństwo i rowerzysta może ci naskoczyć. Puść pedalarzowi wiązankę i zapomnij o sprawie.
  • Odpowiedz