POszukuje piosenki z radia, gdzieś słyszałem taki utwór z refrenem mniej wiecej " z zazdrośći, serce mi pęka z miłości. łuuUuUUUUu" taka rockowa piosenka pewnie w jakims antyradiu leciała czy gdzies #pytanie #pomocy #muzyka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zacząłem ostatnio uczyć się Scali. Piszę proxy, w którym mam dwa wątki (streamy). Jeden ciągle przyjmuje nowe requesty, a drugi raz na 5 minut puszcza dalej batcha ze wszystkimi. Jak najlepiej cache'ować te requesty oczekujące na podanie dalej? Mogę trzymać je po prostu w LisstBufferze? Wtedy mógłbym zablokować to "cache" korzystając z jakiegoś scalowego sync?

#programowanie #pomocy #scala #webdev
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukmar: Streamy z biblioteki standardowej? Zakładam że tak - jak już poczujesz sie mocny w samej scali to polecam ogarnąć cats-effect i fs2, mają sporo prymitywów do ogarniania concurrency.

Co do samego pytania, dawno nie uzywalem mechanizmów z biblioteki standardowej ale szybki google mowi ze najlepiej bazowac na jawowych konstruktach, np BlockingQueue. Tutaj masz metode ktora pewnie bylaby przydatna
https://docs.oracle.com/javase/8/docs/api/java/util/concurrent/BlockingQueue.html#drainTo-java.util.Collection-

A tutaj z fs2, bardziej bezposrednie rozwiazanie: https://oss.sonatype.org/service/local/repositories/releases/archive/co/fs2/fs2-core_2.13/3.1.0/fs2-core_2.13-3.1.0-javadoc.jar/!/fs2/Stream.html#groupWithin[F2[x]%3E:F[x]](n:Int,timeout:scala.concurrent.duration.FiniteDuration)(implicitF:cats.effect.kernel.Temporal[F2]):fs2.Stream[F2,fs2.Chunk[O]]
  • Odpowiedz
@lukmar:

Mogę trzymać je po prostu w LisstBufferze?


Nie, ponieważ ListBuffer nie jest thread-safe, a Ty chcesz przekazać te dane w pewnym momencie do innego wątku. Będzie ok tylko pod warunkiem, że ten ListBuffer będziesz synchronizował po obu stronach (tzn. wszystkie operacje dodawania i czytania będą wewnątrz synchronized).

Ogólnie użycie jakiejś wysokopoziomowe abstrakcji jak asynchronizne streamy jest dobrym pomysłem, bo wtedy nie będziesz musiał sobie zawracać głowy wyścigami w danych
  • Odpowiedz
Czy jest tu ktoś kto mógłby sprawdzić dosłownie jedno zdanie po Litewsku, czy jest napisane poprawnie? I ma ochotę to zrobić? (_ )

#litwa #kiciochpyta #pomocy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hekktik: korzystam na codzien z deepl, do komunikacji z klientami sprawdza się świetnie, jednak muszę mieć pewność bo zdanie o którym piszę ma być na stronę internetową i nie chce opierać się wyłącznie na tłumaczu.
  • Odpowiedz
Mirki, miał ktoś z was taki problem że nagle gra was wyrzucała do menu głównego bez żadnego komunikatu o błędzie? Ot tak gram sobie normalnie i nagle mnie wyrzuca w losowych momentach z gry.

Ktoś wie o co może chodzić?

#xbox #pomocy #konsole
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NerQa: Z tego co widze to moze byc blad systemu, na plycie moze ? Jesli tak sprobuj Blu ray pamiec trwala i reset, a potem wbij tryb uspienia i zamknij konsole, jesli nie pomoze to mozliwe ze od nowa zainstaluj gre/system konsoli
  • Odpowiedz
Jestem prawie totalny zielony w excelu ale próbowalem dzisiaj w pracy zrobić jakieś proste formatowanie, które mi sie przyda. Po prostu zeby podswietlało na jakiś kolor daty od których minęło 7 dni i więcej. Ktoś podrzuci prostą formułe na to do wklepania? ;_;
#excel #pomocy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam piosenki.

- raczej lata 2005-2010
- kobieta
- jest tam taki specyficzny moment, gdzie śpiewa "anymore" wysokim głosem, następnie fala opada i wydaje dźwięki coś na zasadzie pomrukiwań zanim przejdzie do kolejnej zwrotki
- klimaty pop/rock
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheBloody: z mojego doswiadczenia po duzej ilości kawy będziesz miał kołatanie serca i nadal będziesz senny. Pare razy idz opłukać twarz zima woda, na przerwie idz na zewnątrz się przewietrzyć i powodzenia.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Na której stornie z e-receptami będę miał największą szansę na wypisanie konkretnych leków przeciwlękowych ew. zwrot pieniędzy w przypadku odmowy? Nie, to nie są żadne benzo ani inne uzależniające do ćpania. Wcześniej przepisał mi je psychiatra, ale nie mam już starych recept.

#nerwica #depresja #pomocy #ssri #erecepta #recepta #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BezwzględnyStarzec: receptomat.pl

W razie odmowy dostajesz darmowy "kupon" na następną wizytę i możesz wypełniać kolejną i kolejną konsultację, aż lekarz się zlituje.
A jak sprawa totalnie beznadziejna i ci nie przepiszą, to możesz na końcu zrobić zwrot pieniędzy pomniejszony o 10zł.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
Co zrobić z 87letnia babcią, która jest jest po 2 udarach, ma problemy z chodzeniem i jest dla siebie niebezpieczna, bo zostawia gaz włączony, albo odpaloną suszarkę w poscieli i idzie spać. Do tego ma urojenia okradania i wymaga opieki 24/24. Nie chce być w domu opieki, nie chce zamieszkać u cioci, nie zgadza się na opiekunkę w domu. Jakie najlepsze wyjście z tej sytuacji? #pytaniedoeksperta #dylemat #
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach