Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 1
Zacząłem ostatnio uczyć się Scali. Piszę proxy, w którym mam dwa wątki (streamy). Jeden ciągle przyjmuje nowe requesty, a drugi raz na 5 minut puszcza dalej batcha ze wszystkimi. Jak najlepiej cache'ować te requesty oczekujące na podanie dalej? Mogę trzymać je po prostu w LisstBufferze? Wtedy mógłbym zablokować to "cache" korzystając z jakiegoś scalowego sync?
#programowanie #pomocy #scala #webdev
#programowanie #pomocy #scala #webdev
- 4
@lukmar: Streamy z biblioteki standardowej? Zakładam że tak - jak już poczujesz sie mocny w samej scali to polecam ogarnąć cats-effect i fs2, mają sporo prymitywów do ogarniania concurrency.
Co do samego pytania, dawno nie uzywalem mechanizmów z biblioteki standardowej ale szybki google mowi ze najlepiej bazowac na jawowych konstruktach, np BlockingQueue. Tutaj masz metode ktora pewnie bylaby przydatna
https://docs.oracle.com/javase/8/docs/api/java/util/concurrent/BlockingQueue.html#drainTo-java.util.Collection-
A tutaj z fs2, bardziej bezposrednie rozwiazanie: https://oss.sonatype.org/service/local/repositories/releases/archive/co/fs2/fs2-core_2.13/3.1.0/fs2-core_2.13-3.1.0-javadoc.jar/!/fs2/Stream.html#groupWithin[F2[x]%3E:F[x]](n:Int,timeout:scala.concurrent.duration.FiniteDuration)(implicitF:cats.effect.kernel.Temporal[F2]):fs2.Stream[F2,fs2.Chunk[O]]
Co do samego pytania, dawno nie uzywalem mechanizmów z biblioteki standardowej ale szybki google mowi ze najlepiej bazowac na jawowych konstruktach, np BlockingQueue. Tutaj masz metode ktora pewnie bylaby przydatna
https://docs.oracle.com/javase/8/docs/api/java/util/concurrent/BlockingQueue.html#drainTo-java.util.Collection-
A tutaj z fs2, bardziej bezposrednie rozwiazanie: https://oss.sonatype.org/service/local/repositories/releases/archive/co/fs2/fs2-core_2.13/3.1.0/fs2-core_2.13-3.1.0-javadoc.jar/!/fs2/Stream.html#groupWithin[F2[x]%3E:F[x]](n:Int,timeout:scala.concurrent.duration.FiniteDuration)(implicitF:cats.effect.kernel.Temporal[F2]):fs2.Stream[F2,fs2.Chunk[O]]
- 2
@lukmar:
Nie, ponieważ ListBuffer nie jest thread-safe, a Ty chcesz przekazać te dane w pewnym momencie do innego wątku. Będzie ok tylko pod warunkiem, że ten ListBuffer będziesz synchronizował po obu stronach (tzn. wszystkie operacje dodawania i czytania będą wewnątrz synchronized).
Ogólnie użycie jakiejś wysokopoziomowe abstrakcji jak asynchronizne streamy jest dobrym pomysłem, bo wtedy nie będziesz musiał sobie zawracać głowy wyścigami w danych
Mogę trzymać je po prostu w LisstBufferze?
Nie, ponieważ ListBuffer nie jest thread-safe, a Ty chcesz przekazać te dane w pewnym momencie do innego wątku. Będzie ok tylko pod warunkiem, że ten ListBuffer będziesz synchronizował po obu stronach (tzn. wszystkie operacje dodawania i czytania będą wewnątrz synchronized).
Ogólnie użycie jakiejś wysokopoziomowe abstrakcji jak asynchronizne streamy jest dobrym pomysłem, bo wtedy nie będziesz musiał sobie zawracać głowy wyścigami w danych
- 0
Czy jest tu ktoś kto mógłby sprawdzić dosłownie jedno zdanie po Litewsku, czy jest napisane poprawnie? I ma ochotę to zrobić? ლ(ಠ_ಠ ლ)
#litwa #kiciochpyta #pomocy
#litwa #kiciochpyta #pomocy
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Cześć,
Rozkręciłem pralkę z ojcem i ta część jest prawdopodobnie niesprawna. Potrzebuje aby ktoś z was moi drodzy podlinkował skąd mam zamówić tą konkretną część. #pralka #naprawiampralke #fachowiec #kiciochpyta #pomocy
Rozkręciłem pralkę z ojcem i ta część jest prawdopodobnie niesprawna. Potrzebuje aby ktoś z was moi drodzy podlinkował skąd mam zamówić tą konkretną część. #pralka #naprawiampralke #fachowiec #kiciochpyta #pomocy
źródło: comment_1647938416VnQYMjnDVs0HoEJa5D3dOs.jpg
Pobierz- 1
@Krafcuu: znalazłem na tej stronie co polecacie. Już zamówione. Dzięki !
- 0
Piosenka lata 80-00, kobiecy wokal, chyba po polsku, ale nie dam sobie ręki uciąć, w refrenie:
♫ do maajaa, do maajaa ♫ (chyba)
#pomocy #kiciochpyta #muzyka #tekstowo
♫ do maajaa, do maajaa ♫ (chyba)
#pomocy #kiciochpyta #muzyka #tekstowo
@CXLV: Bajm - Piechotą do lata?
- 1
@fajnyprojekt: do lata xD Tak to to, dzięki
@NerQa: Z tego co widze to moze byc blad systemu, na plycie moze ? Jesli tak sprobuj Blu ray pamiec trwala i reset, a potem wbij tryb uspienia i zamknij konsole, jesli nie pomoze to mozliwe ze od nowa zainstaluj gre/system konsoli
- 0
- 0
@konserwix: ta
@stefan8800: odejmij od DZIŚ() komórkę z datą i przyrównaj do liczby dni (w twoim wypadku 7)
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Szukam piosenki.
- raczej lata 2005-2010
- kobieta
- jest tam taki specyficzny moment, gdzie śpiewa "anymore" wysokim głosem, następnie fala opada i wydaje dźwięki coś na zasadzie pomrukiwań zanim przejdzie do kolejnej zwrotki
- klimaty pop/rock
- raczej lata 2005-2010
- kobieta
- jest tam taki specyficzny moment, gdzie śpiewa "anymore" wysokim głosem, następnie fala opada i wydaje dźwięki coś na zasadzie pomrukiwań zanim przejdzie do kolejnej zwrotki
- klimaty pop/rock
@harakiri888: może to?

- 1
@slabehaslo: oj tak byczq, dzięki wielkie ❤
Jest ktoś z Poznania kto za 200 pln pójdzie i spuści w------l #eurocallcenter?
#telefony #chatbot #pytanie #pomocy
#telefony #chatbot #pytanie #pomocy
- 0
@Twojstary_miliard: tam mają główną siedzibę
@masz_fajne_donice: odblokuj PW :)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 12
@TheBloody: z mojego doswiadczenia po duzej ilości kawy będziesz miał kołatanie serca i nadal będziesz senny. Pare razy idz opłukać twarz zima woda, na przerwie idz na zewnątrz się przewietrzyć i powodzenia.
@Tom8: trzeba wybrac, praca albo bycie bezdomnym i umieranie z głodu. Takie życie jak sie nie urodziło bogatym ¯\_(ツ)_/¯
7
Strażacy nie mogą zdobyć auta z napędem 4x4. Do pożaru pojechali ciągnikiem

Strażacy ochotnicy z Dzbenina potrzebują samochodu z napędem 4x4, który pozwoliłby im dojechać do pożarów w trudno dostępnych miejscach. Kolejny taki pożar zakończył się użyciem... ciągnika.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#anonimowemirkowyznania
Na której stornie z e-receptami będę miał największą szansę na wypisanie konkretnych leków przeciwlękowych ew. zwrot pieniędzy w przypadku odmowy? Nie, to nie są żadne benzo ani inne uzależniające do ćpania. Wcześniej przepisał mi je psychiatra, ale nie mam już starych recept.
#nerwica #depresja #pomocy #ssri #erecepta #recepta #zdrowie
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku
Na której stornie z e-receptami będę miał największą szansę na wypisanie konkretnych leków przeciwlękowych ew. zwrot pieniędzy w przypadku odmowy? Nie, to nie są żadne benzo ani inne uzależniające do ćpania. Wcześniej przepisał mi je psychiatra, ale nie mam już starych recept.
#nerwica #depresja #pomocy #ssri #erecepta #recepta #zdrowie
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku
- 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jak to nie benzo, tylko prega lub ssri to każdy lekarz na halodoctor
- 0
BezwzględnyStarzec: receptomat.pl
W razie odmowy dostajesz darmowy "kupon" na następną wizytę i możesz wypełniać kolejną i kolejną konsultację, aż lekarz się zlituje.
A jak sprawa totalnie beznadziejna i ci nie przepiszą, to możesz na końcu zrobić zwrot pieniędzy pomniejszony o 10zł.
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
W razie odmowy dostajesz darmowy "kupon" na następną wizytę i możesz wypełniać kolejną i kolejną konsultację, aż lekarz się zlituje.
A jak sprawa totalnie beznadziejna i ci nie przepiszą, to możesz na końcu zrobić zwrot pieniędzy pomniejszony o 10zł.
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dobra, ustawiłam sobie to Miks Stereo z tym Virtual Audio Cable. Ale co zrobić bym mogła to słyszeć też w słuchawkach?
HELP
#pytaniedoeksperta #pytanie #pomocy #audio #windows10
HELP
#pytaniedoeksperta #pytanie #pomocy #audio #windows10
Co zrobić z 87letnia babcią, która jest jest po 2 udarach, ma problemy z chodzeniem i jest dla siebie niebezpieczna, bo zostawia gaz włączony, albo odpaloną suszarkę w poscieli i idzie spać. Do tego ma urojenia okradania i wymaga opieki 24/24. Nie chce być w domu opieki, nie chce zamieszkać u cioci, nie zgadza się na opiekunkę w domu. Jakie najlepsze wyjście z tej sytuacji? #pytaniedoeksperta #dylemat #
@PrzegrywNaZawsze nie wiem
@PrzegrywNaZawsze ubezwłasnowolnienie i ośrodek zamknięty plus bateria leków ale to kosztuje
- 0
Czy wy też tak macie z #allegro, ze wybieracie platnosc kartą, a i tak niepostrzeżenie ściąga kasę z Allegro Pay? Zdarza mi się notorycznie, nawet jak przypilnuje, że zaznaczam kartę.
#pytanie #kiciochpyta #pomocy
#pytanie #kiciochpyta #pomocy
- 0




























#android #ios #orange #tmobile #mobilevikings #mobile #telefony #siecikomorkowe