#motocykle #podroze
Przygotowania do wyjazdu Simsonem.
Dziś przejżałem jakie części posiadam nowe do Simsona i co muszę jeszcze zamówić.
Z ciekawostek na zdjęciu są dwa cylindry ten na dole jest to standardowy 50cm3 (moc 3,7KM) który ma 1kanał dolotowy 2 przepółkujące i 1 wylotowy. Czyli zapis cylindra wygląda tak. 50/2.

Ten u góry jest to cylinder o pojemności 60cm3 (moc 8KM) i został przerobiony i ma 1 kanał dolotowy 4 przepółkujące
mpetrumnigrum - #motocykle #podroze
Przygotowania do wyjazdu Simsonem.
Dziś przejżałe...

źródło: temp_file8840563681352692385

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

będziesz miał zapasowy silnik w plecaku?


@mkorsov: Nie, Szkoda miejsca. Silnik który założę ma przejechane jakieś 250km. zastanawiam się tylko czy nowy tłok wraz z cylindrem zabrać i czy zapasowy zapłon zabrać.
  • Odpowiedz
będziesz zakładał cdi czy na platynkach zapłon?


@DzorDzoneRRo: Tylko zapłon elektroniczny. Platynki są awaryjne i nie są przystosowane do ciągłego działania powyżej 7tys obr. A jak jeżdżę sam lub z szybszymi motocyklami to mam ciągły vmax i obroty 10-12 tys obr.
Teraz raczej będę miał obr rzędu 6 tys.
Stosuje jeden zapłon i go polecam, zapłon Ducati energa dedykowany do simsona.
Jeśli miałeś kiedyś sprzęty na platynkach to wiesz że
  • Odpowiedz
Istnieje na świecie kilka kopi paryskiej Wieży Eiffla. Najważniejsze znajdują się w:
- Las Vegas, USA
- Tianducheng, Chiny
- Rybnik, Polska

Nie chce się chwalić ale jedną z nich już widziałem ( ͡°
Atreyu - Istnieje na świecie kilka kopi paryskiej Wieży Eiffla. Najważniejsze znajduj...

źródło: Zrzut ekranu 2025-04-15 140157

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HughGrandZiemiOdzyskanych: @rafalmmx Jak lecisz ryanairem to możesz każdy wózek zabrać jako dodatkowy bezpłatny bagaż (ja raz niepotrzebnie dopłaciłem - dowiedziałem się przy taśmie) przypisany do dziecka do 12 roku życia (sic!) i możesz go zostawić zarówno przy check-in, jak i przy drabince lub wejściu rękawem do samolotu. W drugim przypadku do check-in idziesz tylko po to, by został obklejony. Wózek i tak leci w luku bagażowym. Potem różnie bywa
  • Odpowiedz
Szukam wyjazdu na wakacje i wpadły mi oferty na Sri Lanke w lipcu/sierpniu. Był ktoś i może polecić albo napisać co mu nie pasowało? Patrzyłem na pogodę i nie ma tragedii z deszczami, ale wiadomo to może być różnie.

#podroze #podrozujzwykopem #srilanka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cena jízdného – cestování po Praze
Turistická jízdenka na 24 hodin stojí 120 Kč, na tři dny 330 Kč. Podrobné informace o jednotlivých cenách naleznete v sekci Jízdné na stránkách Dopravního podniku.

Kde koupit jízdenku
V automatech na výdej jízdenek PID, které naleznete ve všech stanicích metra a ve vybraných zastávkách povrchové dopravy. Kompletní seznam automatů naleznete zde.
  • Odpowiedz
@Snowflake_: PID Lítačka jak chodzi o appki. Musisz tylko aktywować bilet przed wejściem do pojazdu.
Co do biletów: zależy ile będziesz jeździć, bo jeśli tylko dojazd/przyjazd raz dziennie to chyba bardziej opłacają Ci się bilety jednorazowe i spacerowanie. Na 3 dni kosztował ostatnio jakoś pomiędzy 300 a 400 koron.
  • Odpowiedz
Katowice to miasto murali, w którym obecnie można zobaczyć ponad 100 pięknych dzieł wielu ciekawych twórców. Około 6 lat temu stworzyłem na blogu przewodnik, który aktualizuje każdego roku, gdyż nowe murale pojawiają się bardzo często. Ostatni z katowickich murali powstał zaledwie kilka tygodni temu, a jego autorką jest Mona Tusz.

Zapraszam do znaleziska

Trochę ciekawostek o katowickich muralach:
-Aktualnie w Katowicach jest ich ponad 100
antekwpodrozy - Katowice to miasto murali, w którym obecnie można zobaczyć ponad 100 ...

źródło: 036

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Mam takie pytanie odnośnie lotniska Ławica w Poznaniu. Przylatując z kraju Non-Schengen przed kontrolą paszportową lub po jest jakaś kontrola rentgenem? Szczególnie chciałbym wiedzieć czy była jakaś awaria 13 kwietnia około południa. Pewna osoba przyleciała na te lotnisko i usłyszałem wiele bzdur o jakiś dodatkowych kontrolach z którymi nigdy na świecie się nie spotkałem. Ktoś może rozjaśnić temat. #poznan #lotnisko #lawica #podroze #podrozujzwykopem
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FeyNiX: Zapewne pytasz o body scanner / full-body scanner - działa na zasadzie emisji fali radiowych o bardzo wysokiej częstotliwości. Raczej są bezpieczne dla człowieka, choć czytałam kiedyś, że niektóre kraje je wycofują. Nie kojarzę czy Warszawa już je ma, na pewno są w Berlinie.
Co do braku zasięgu, to jak najbardziej może się zdarzyć, że w niektórych częściach lotniska go brakuje, ale tak jak zauważyłeś, winna jest tu konstrukcja
  • Odpowiedz
@FeyNiX: Pytasz na wykopie czy Twoja znajoma czy znajmowy mówi prawdę?
Ja latam całkiem sporo i jakoś mnie ta historia nie dziwi.
Mogli zagłuszyć sygnał GSM - nawet kina mają takie urządzenia.
Skanery - od tego są żeby ich urzyć - czy to do bagażu czy te wielkie body scanners.
Paszporty ręcznie sprawdzane - to samo, dlaczego nie.
Mogli mieć awarię, informację o przemycie, o terrorystach, jakiś trening, ktoś ważny leciał tego samego
  • Odpowiedz
#motocykle #pytanie #podroze
W głosowaniu wybraliście że moim pojazdem wakacyjnym na wyjazd w stronę Bałkanów będzie motorower z PRL.
Miałem nadzieje że go wybierzecie bo nie ma nic bardziej zajebistego niż 40 letni motorower.
Miał chyba 47% głosów i o dziwo na drugim miejscu był adv 1000 a nie moje ulubione enduro 600.
Niema co ukrywać że Jedynym motorowerem którego mam to jest simson więc nim pojadę. Czas się zabrać
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podroze #komputery #plecak #biznes #programowanie
Może poleci ktoś plecak antykradzieżowy, szykuje mi się kilka tripów w których będe miał przy sobie sporo wartościowego sprzętu i chciałbym nieco utrudnić robotę potencjalnym kieszonkowcom? Co do wymagań, prócz tego żeby miał jakieś zabezpieczenia, to najważniejsze żeby wszedł tam MacBook Pro M4 Max 16''.
Dominias - #podroze #komputery #plecak #biznes #programowanie
Może poleci ktoś plecak...

źródło: Antykradziezowy-plecak-Bange-BG-7216-na-laptopa-15-6-USB-wodoodporny-czarny-Kolor-czarny

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podroze #podrozujzwykopem #kos #grecja

Siema, początkiem maja lecimy z różową na wyspę Kos. Hotel Mitsis Family Village w opcji all in, na południu wyspy. Pobyt na tydzień. Oprócz samego odpoczywania w hotelu, będziemy pewnie chcieli poświęcić kilka dni na zwiedzanie wyspy. Na pewno miasto Kos będzie do zobaczenia.
Wiem, że spod samego hotelu są autobusy za jakieś 4.50 EUR do miasta. Rozważam również opcje
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Tam przechodziłem przez "podwórka" hoteli sąsiadujących, niektóre właśnie z sieci Mitsis i dużo lepiej wyglądały niż ten Village.
  • Odpowiedz
Jestem w trakcie budowania mojego planu na zwiedzanie stanów. Lecimy z żoną do Seattle, w związku z tym poszukuje jakichś nieznanych mi (fajnych / ciekawych) miejscówek w Stanie Waszyngton. Później zajmę się kolejnymi stanami.

1. Wizyta w Aberdeen (miasto urodzenia Kurta Cobaina)
2. Zwiedzanie parku narodowego Olimpia
3. Wizyta w lokalnym barze na przedmieściach - dla klimatu
4. Space Needle
Vexolax - Jestem w trakcie budowania mojego planu na zwiedzanie stanów. Lecimy z żoną...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Obczaj sobie City Pass


@paragonik: Nie wiedziałem o tej opcji. Z tego co na szybko zobaczyłem w innych miastach też jest taka karta. Bardzo Ci dziękuję! Na pewno z żoną skorzystamy.

Wybierzemy chyba:
- Argosy Cruises
  • Odpowiedz
Szukam namiotu dwuosobowego tak zeby pomiescila sie dziewczyna (kompaktowy rozmiar, 160cm 48kg wagi) i ja: 185cm chlop, 90kg wagi + bagaze (jakies plecaki).
Zalezy mi zeby namiot latwo sie skladal i wchodzil do podrecznego.
Budzet do 300-400zl.

Co polecacie?

Myslalem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@twardy-zawodnik: poszukaj sobie Hannah, czeski producent, mam od nich namiot od 10 lat, intensywnie użytkowany, za friko wysłali mi na zamianę stelaż bo stary już połamał się, a szwy podklejałem specjalną taśmą dopiero po 9 latach.
  • Odpowiedz
@twardy-zawodnik: backpacking czyli chodzenie z namiotem i namiot 4.5kg to trochę nie fajne. Ja mam starszą wersję namiotu który przypomina MT900 UL. Poszukaj może używanego.
Kolega rekomendujący Hannah raczej nie zapnie się w budżecie.

Chiński LanShan ma super lekkie namioty i chyba nawet nie takie złe - cenowo dalej więcej niż 400pln ale może gdzieś taniej. Polski Fjord Nansen na przykład to zwykły namiot z aliexpres z nazwą Fjord Nansen
  • Odpowiedz