#zus #prawo #podatki #pit
Wszystko
Wszystkie
Archiwum
W zeszłym roku byłem 6 miesięcy na zasiłku rehabilitacyjnym, czy dostanę z tego jakiś zwrot podatku? Mam poniżej 26 lat jeśli to istotne. Z każdej comiesięcznej wypłaty miałem potrącone kilkaset zł "zaliczki na podatek", czy jest szansa że dostanę choć część tego z powrotem?
#zus #prawo #podatki #pit
#zus #prawo #podatki #pit
konto usunięte via Android
- 0
@Best_Specjalista: Nie
- 0
- 0
@MarianKolasa: gratulacje
- 3
@AndrzejTrapper: Nie chyba, tylko na pewno.
- 17
@AndrzejTrapper: Przecież to tylko 60 razy więcej, nie widzę problemu.
- 0
Sytuacja następująca, związana z polskim (nie)ładem i dotyczy mojej różowej która pracuje na UOP.
Wynagrodzenie netto w styczniu po wejściu nowego ładu w zaokrągleniu wyniosło 3050zł. W lutym 2950zł, w marcu 2950zł. Wg. oficjalnego kalkulatora polskiego ładu powinno być 3050zł. Kadry nie widzą problemu, mówią że system tak liczy i to jest prawidłowe. O ile w lutym by się to zgadzało, ponieważ różowa dostała 13tkę to w marcu powinno być już tak jak w styczniu.
Wszyscy pracownicy dostali tydzień temu maila z informacją i wnioskiem do złożenia dla chętnych dotyczącym nieprzedłużania terminów poboru zaliczek na podatek (Wniosek o nieprzedłużanie terminów, o których mowa w art. 31, art. 38 ust. 1, art. 41 ust. 1 i art. 42 ust. 1 ustawy). Czy różowa powinna złożyć ten wniosek żeby jej wypłata wynosiła tyle ile powinna w nowym ładzie?
UOP
Wynagrodzenie netto w styczniu po wejściu nowego ładu w zaokrągleniu wyniosło 3050zł. W lutym 2950zł, w marcu 2950zł. Wg. oficjalnego kalkulatora polskiego ładu powinno być 3050zł. Kadry nie widzą problemu, mówią że system tak liczy i to jest prawidłowe. O ile w lutym by się to zgadzało, ponieważ różowa dostała 13tkę to w marcu powinno być już tak jak w styczniu.
Wszyscy pracownicy dostali tydzień temu maila z informacją i wnioskiem do złożenia dla chętnych dotyczącym nieprzedłużania terminów poboru zaliczek na podatek (Wniosek o nieprzedłużanie terminów, o których mowa w art. 31, art. 38 ust. 1, art. 41 ust. 1 i art. 42 ust. 1 ustawy). Czy różowa powinna złożyć ten wniosek żeby jej wypłata wynosiła tyle ile powinna w nowym ładzie?
UOP
No dziwne faktycznie, bo zaliczka na podatek z 2021 jest większa więc powinni liczyć według zasad nowego ładu i to rolowanie podatku nie powinno jej dotyczyć
@Vel0city: oficjalny kalkulator polskiego ładu liczył rocznie to nie musi odpowiadać miesięcznym pensjom i były przełamania
jakipit.pl
jakipit.pl
5
Jak rozliczyć podatek od kryptowalut za 2021 rok?

Jak poprawnie rozliczyć podatek od kryptowalut za ubiegły rok? Kto musi go zapłacić i w jakiej wysokości?
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
2
Fiskus będzie robotem. Nadchodzi automatyzacja Krajowej Administracji...

E-urząd skarbowy to nie wszystko. Nadchodzi automatyzacja Krajowej Administracji Skarbowej. Co ona oznacza dla przedsiębiorców?
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
#ppk #prawo #podatki #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Zepsuło mi się coś i szkoda mi na to ruszać oszczędności z głównego konta.
Jestem w czymś takim jak PPK
Uzbierało mi się tam prawie 6 tys PLN.
Czytałem,
Zepsuło mi się coś i szkoda mi na to ruszać oszczędności z głównego konta.
Jestem w czymś takim jak PPK
Uzbierało mi się tam prawie 6 tys PLN.
Czytałem,
@kodecss: dostajesz wszystko co wpłaciłeś, oraz 70 % tego co wpłacił pracodawca, 30 % idzie na konto zus, to co dostałeś od Państwa idzie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Android
- 4
@kodecss: Było już setki razy na tagu.
Wszystko jest już opodatkowane na starcie, więc niczego nie rozliczasz, ani nie dopłacasz.
Możesz też wyjąć 100% środków (bez potrąceń) na wkład własny do kredytu i jak nie oddasz to zapłacisz tylko 19% podatku od niezwróconych zysków (nie składek), więc będzie to bardziej opłacalne niż oddanie 30% na spalenie w zus.
Tu masz wszystko opisane:
https://marciniwuc.com/ppk-pracownicze-plany-kapitalowe-2019-zasady/#co-sie-stanie-gdy-nie-zwroce-pozyczki-do-ppk
Wszystko jest już opodatkowane na starcie, więc niczego nie rozliczasz, ani nie dopłacasz.
Możesz też wyjąć 100% środków (bez potrąceń) na wkład własny do kredytu i jak nie oddasz to zapłacisz tylko 19% podatku od niezwróconych zysków (nie składek), więc będzie to bardziej opłacalne niż oddanie 30% na spalenie w zus.
Tu masz wszystko opisane:
https://marciniwuc.com/ppk-pracownicze-plany-kapitalowe-2019-zasady/#co-sie-stanie-gdy-nie-zwroce-pozyczki-do-ppk
#pit
#podatki
Mam pytanie o ulgę na Internet. Kilka lat temu przeprowadziłem się i tu gdzie mieszkam od zawsze był internet. Opłacali go teściowie i myślę, że już się z tego rozliczali. Od półtora roku podpisałem umowę na siebie z zupełnie innym dostawca internetu, a z tamtego teściowie zrezygnowali jak skończyła się umowa. Mogę ten internet sobie rozliczyć? Nigdy tego jeszcze nie robiłem chociaż pod tym adresem teściowie
#podatki
Mam pytanie o ulgę na Internet. Kilka lat temu przeprowadziłem się i tu gdzie mieszkam od zawsze był internet. Opłacali go teściowie i myślę, że już się z tego rozliczali. Od półtora roku podpisałem umowę na siebie z zupełnie innym dostawca internetu, a z tamtego teściowie zrezygnowali jak skończyła się umowa. Mogę ten internet sobie rozliczyć? Nigdy tego jeszcze nie robiłem chociaż pod tym adresem teściowie
- 0
Dostałem upomnienie z Urzędu Skarbowego z wezwaniem do zapłacenia PIT 37 za rok 2016 (faktycznie wówczas mogłem czegos niedopłacić) na ok 300 zł. Pieczątka niby przystawiona nie wydrukowana, niby pismo urzędowe, z sygnaturami itp, ale:
Czy w razie niedopłaty nie wzięliby sobie z konta bankowego? (wówczas pracy nie miałem, ale na koncie było sporo)
Równane do prawej (a zawsze nagłówki sa po środku)
Nr konta nie ma na stronie tegoż US (konto z PKO BP) - czyż zaległości nie trzeba wpłacać na mikrorachunek?
Jakieś dziwne treści typu "Co należy zrobić" "Co się stanie, jeśli panie nie zapłaci"
Tabela zrobiona bez sensu - 6 rubryk zrobionych z zasady, żeby nic do nich nie wpisać) (to akurat mozliwe, bo intelektualiści tam nie pracują).
Czy w razie niedopłaty nie wzięliby sobie z konta bankowego? (wówczas pracy nie miałem, ale na koncie było sporo)
Równane do prawej (a zawsze nagłówki sa po środku)
Nr konta nie ma na stronie tegoż US (konto z PKO BP) - czyż zaległości nie trzeba wpłacać na mikrorachunek?
Jakieś dziwne treści typu "Co należy zrobić" "Co się stanie, jeśli panie nie zapłaci"
Tabela zrobiona bez sensu - 6 rubryk zrobionych z zasady, żeby nic do nich nie wpisać) (to akurat mozliwe, bo intelektualiści tam nie pracują).
@7160 akurat KAS (krajowa administracja skarbowa) potrafiła wysyłać takie maile że to wyglądało na scam. z drugiej strony też były scamowe maile co miały wyglądać na KAS. zadzwoń se do tej skarbówki jutro, to i tak jeszcze kolejne 5 lat mają więc jak coś wisisz to cie dojadą, jeden dzień niczego nie zmieni
@7160: jeszcze tak se przypomniałem, u mnie w INGu jest osobna zakładka na "podatki", chociaż z tego co pamiętam normalny przelew też szło zrobić, ale ostatnio to puszczałem jeszcze przed tymi mikrorachunkami, potem już etacik i zwroty :P
źródło: comment_1648751515XqLk0PwB5gC3ogfjuWpEeF.jpg
Pobierz- 0
Rozlicza sie ktos na ryczałt 8,5% za wynajem / dzierzawe? Trzeba to zglaszac do Urzedu Skarbowego czy wystarczy przelew na mikrorachunek bo na necie widze rozne teorie
#podatki
#podatki
Dostał ktoś już zwrot podatku? Czekam już blisko 1,5 miesiaca
#podatki
#podatki
@Generau_Solo: 45 dni mają od złożenia przez e-pity. U mnie też jeszcze nie ma, a zostało im kilka dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Generau_Solo: ja też jeszcze czekam, złożyłem pierwszego dnia. Na stronkę praktycznie nie da się wejść od 2 dni, cały czas mam timeout. Kij wie ile w końcu dostanę, bo niby w tym roku dawali jakieś potężne korekty, ja miałem cały czas tą sama kwotę. Szkoda gadać ogólnie, dobrze że rok temu #!$%@?łem z tego kraju.
Halko Mirasy, dzisiaj pytanie z innej kompletnie beczki, a nuż się mi tu trafi choć jedna osoba, co "się zna".
Decydując o dalszym wyborze kariery w podatkach lepiej Waszym zdaniem wybrać CIT czy VAT - co jest ostatecznie łatwiejsze, a co jest bardziej cenione/rozchwytywane?
#kiciochpyta #pytanie #prawo #podatki
Decydując o dalszym wyborze kariery w podatkach lepiej Waszym zdaniem wybrać CIT czy VAT - co jest ostatecznie łatwiejsze, a co jest bardziej cenione/rozchwytywane?
#kiciochpyta #pytanie #prawo #podatki
@UltimateCraving: najlepiej dział ogólny i w praktyce spróbować i tego i tego. Ale jeżeli musisz decydować już teraz to: 1. pod kątem wzięcia w obie specjalizacje są tak samo rozchwytywane 2. To VATu pewnie będziesz musiała jeszcze dołożyć prawdopodobnie akcyzę i cło 3. Podobno prawnicy lepiej się odnajdują w VAT a ekonomiści w dochodowych 4. VAT jest skupiony na compliance; przy CIT dochodzi ci jeszcze planowanie podatkowe czy optymalizacje
- 1
@TroszkeUroczy: super odpowiedź, wielkie dzięki! To mi duzo więcej rozjaśnia :)
7
Dobrze już było. Biznes widzi przyszłość w czarnych barwach

Wojna na wschodzie Europy i zmiany związane z Polskim Ładem pogorszyły nastroje panujące wśród przedsiębiorców. W aktualnej sytuacji gospodarczej firmy będą tak samo chętnie zatrudniać, jak i zwalniać. Planuje to niemal co czwarte przedsiębiorstwo. Ponad połowa pracodawców zadeklarowała...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 437
- 378
- 270
@zawszespoko: u nas nie przejdzie, bo w kraju z gówna i dykty to urząd ci pisze, że jego zdaniem źle robisz i to ty masz się wytłumaczyć, a jak tego nie zrobisz to jeb kara i się sądź, dwa-trzy lata z zamrożonymi kontami xD
- 107
Skokowy wzrost marży w naszych rafineriach. Z dnia na dzień od marca marża wzrosła o średnio: 1,07 PLN netto, a mediana 1,29 PLN netto. I nic nie zapowiada tego by PIS przestał nas w ten sposób łupić w dwójnasób, gdyż jak dobrze wiemy wysoki koszt paliw przekłada się na koszta transportu, a zatem na wszystko za co płacimy przy kasie.
#gospodarka #paliwa #motoryzacja #drozyzna
#gospodarka #paliwa #motoryzacja #drozyzna
źródło: comment_1648637822WHOOFxN08kyeTvxOTJglww.jpg
Pobierz- 47
@dr_gorasul: ładnie nas dymają i gospodarkę, inflacja szybuje, a potem będą się chełpić jak Orlen zarabia. Banda złodziei
- 2
@dr_gorasul: Kupuj tańszą z Niemiec? Z Czech? Tam maja uczciwe, niskie marże 2%. Jest cywilizacja.
jak na podatki.gov.pl złożyć koretkę na pit-36 za 2019 rok?
Ależ to jest nieintuicyjne, a dział pomocy to kpina, że nie ma nic opisanego.
#dzialalnoscgospodarcza #podatki
Ależ to jest nieintuicyjne, a dział pomocy to kpina, że nie ma nic opisanego.
#dzialalnoscgospodarcza #podatki
- 0
https://epit.podatki.gov.pl/yourpit/sent/2019
@piowit: no wlasnie nie mam tam przycisku do zlozenia korekty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 0
@LubieKiedy: w pit37 mam możliwość korekty
- 9
#!$%@? mnie to gadanie szefostwa, że ty netto dostajesz a ja jeszcze muszę to brutto zapłacić. No rozumiem #!$%@?, że dokładasz do mnie? To po co mnie zatrudniasz? W obliczeniach prowadzenia działalności bierzesz pod uwagę tylko netto a brutto to traktujesz jako kradzież? Jeżeli opłacam ci się cały czas to wiec że to brutto to ja sobie sam wypracowuje. To są moje pieniądze, tylko, że to ty robisz przelew. Taka jest różnica
@sipcabej: Zgadza się nikt w prywatnej firmie by Ciebie nie zatrudnił jakbyś nie wyrabiał wartości dodanej super brutto chyba, że mówił to w ramach oczekiwanej podwyżki netto, że przez nią super brutto wzrośnie na tyle, że będzie się mu to za mało opłacało to wtedy go rozumiem.
- 11
@kuncfot: oczywiście, że to są moje pieniądze, moj zus, moja skladka zdrowota, moj podatek dochodowy, żyjemy w kraju, gdzie te pieniądze są automatycznie człowiekowi poniekąd przymusowo zabierane. To nie zmienia faktu, że to są nadal pieniądze pracownika a nie pracodawcy.
Polscy tzw. "przedsiębiorcy" to najbardziej roszczeniowa grupa w tym kraju.
Pracowników ma wykształcić państwo, za szkolenia zapłacić państwo, infrastrukturę wybudować państwo, na koszty działalności ma dać dotacje państwo, kryzys - ratować ma państwo.
W zamian... nie dają absolutnie nic, nawet pensji, bo pracowników znowu ma zapewnić państwo w postaci stażystów, którym płaci PUP, a nie pracodawca.
Ciągłe
Pracowników ma wykształcić państwo, za szkolenia zapłacić państwo, infrastrukturę wybudować państwo, na koszty działalności ma dać dotacje państwo, kryzys - ratować ma państwo.
W zamian... nie dają absolutnie nic, nawet pensji, bo pracowników znowu ma zapewnić państwo w postaci stażystów, którym płaci PUP, a nie pracodawca.
Ciągłe
źródło: comment_1648632957Hy18KmOLL9HTUsow9QTdWH.jpg
Pobierz@throwaway2137: Bla bla bla. Interesowales sie chociaz kosztami takiej dzialalnosci czy tak #!$%@? 3 po 3?
- 71
@sikalafou:
Dlatego mogą #!$%@?ć pracowników, wymagać niepłatnych nadgodzin, zwalniać rok przed emeryturą, zwalniać tych, którzy organizują związku pracownicze i wykorzystywać pozycję monopolisty na lokalnym rynku by płacić minimalną bez podwyżki przez 5 lat? No spoko, bo przecież pan przedsiębiorca taki biedny, to będę pracował po 12h przez 6 dni w tygodniu. Na pewno szef doceni moje poświęcenie i awansuje. Prawda? Tak zrobi.
Nie ma drugiej tak #!$%@? grupy jak przedsiębiorcy
Dlatego mogą #!$%@?ć pracowników, wymagać niepłatnych nadgodzin, zwalniać rok przed emeryturą, zwalniać tych, którzy organizują związku pracownicze i wykorzystywać pozycję monopolisty na lokalnym rynku by płacić minimalną bez podwyżki przez 5 lat? No spoko, bo przecież pan przedsiębiorca taki biedny, to będę pracował po 12h przez 6 dni w tygodniu. Na pewno szef doceni moje poświęcenie i awansuje. Prawda? Tak zrobi.
pierwszy raz opłacałem pcc przez internet (o zgrozo), przeszedłem przez kreator, złożyłem wniosek i został zaakceptowany, wisi kwota do zapłaty na czerwono i jest opisana jako saldo ujemne, zrobiłem przelew wczoraj wieczorem i dalej widze wisi jako niezapłacone, termin jest do dziś.. przelew robilem z apki mbanku wybierajac pcc3, ktos wie czy to jest wiążące czy musze dymac jutro rano do US? wpisalem swoj pesel, nr dokumentu ze strony, pcc3, kwote itd
@kontoreset: olej. Pewnie przez księgowość jeszcze nie przeszło. To nie PayU
- 0
@kontoreset: luzzz, po prostu jeszcze nie zaksięgowali, gdyby coś się działo to doślij im ewentualnie potwierdzenie przelewu




























prowadzę #jdg, którą chcę prowadzić dalej w miejscu xxx, a obecnie przeprowadzam się do województwa obok i chcialabym tam mieć adres zameldowania itp
czy muszę przeprogramować kasę fiskalna w takim wypadku?
#dzialalnoscgospodarcza #podatki