Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 6
Zachciało się pizzy. Nie miałem drożdży więc zrobiłem tradycyjną, staropolską pizzę na podpłomyku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pizza #gotujzwykopem
#pizza #gotujzwykopem
źródło: comment_1586796568Oe8g2vI5GKzqDB48iS5M7a.jpg
Pobierz@L3stko: Kudliński byłby dumny jakby to zobaczył.
Komentarz usunięty przez autora
- 1
@cadmus: z twojego przepisu :) jest to moja psierwsza w życiu zrobiona całkowicie sama pizza. Jestem zadowolony z efektu, ze smaku troszkę mniej.
Następnym razem spróbuje troszkę inaczej.
Następnym razem spróbuje troszkę inaczej.
@NaxZST: elegancko! Jak na pierwszą to naprawdę jest super :) co Ci w smaku nie pasowało? I jaką metodą robiłeś? Pod grillem? :) Boki coś nie wyrosły ale to pewnie przez formowanie ciasta, czy nie?
- 2
@PietroPawlo: tak, tak jak babcia nauczyła
- 1
@PietroPawlo: 1kg mąki, 610 ml wody, 50 g soli, 0,5 g drożdży.
Wyrastanie tak minimum z 18 godzin w temperaturze otoczenia
Wyrastanie tak minimum z 18 godzin w temperaturze otoczenia
Czy jest tu jakiś fanatyk #pizza i #chleb? Potrzebuję info o jakimś dobrym dostawcy mąki z allegro. Chcę kupić mąki do pizzy i chleba :-)
#bojowkapiekarska
#bojowkapiekarska
@KIJU87: wszystkie najpopularniejsze do pizzy (stagioni, caputo) sa na allegro dostepne od wielu dostawcow, mozna tez przy okazji kupic sobie dobre pomidory i sery.
Ostatnio zamawialem od italsmaki7, maka w paczkomacie byla kolejnego dnia :)
- 0
@MikelThief: No widzę ze u mnie na wawrze wypizdowie nic nie dostanę
Czy jest z nami jakiś pizzaiolo? Mam dwa pytania:
1) Czego wynikiem jest fakt, że ciasto jak chce rozgnieść do postaci pizzy zaczyna się kurczyć? Eksperymentuje z przepisami tym razem mam ciasto, które się kurczy! Po prostu musiałem użyć wałka (╯°□°)╯︵ ┻━┻
2) Czy macie jakiś "uniwersalny" przepis na włoską pizze? Mam wszystkie składniki od mąki 00, kamienia 320 piekarnika, sery wysokiej jakości itd. ale
1) Czego wynikiem jest fakt, że ciasto jak chce rozgnieść do postaci pizzy zaczyna się kurczyć? Eksperymentuje z przepisami tym razem mam ciasto, które się kurczy! Po prostu musiałem użyć wałka (╯°□°)╯︵ ┻━┻
2) Czy macie jakiś "uniwersalny" przepis na włoską pizze? Mam wszystkie składniki od mąki 00, kamienia 320 piekarnika, sery wysokiej jakości itd. ale
- 2
Czego wynikiem jest fakt, że ciasto jak chce rozgnieść do postaci pizzy zaczyna się kurczyć?
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu: ciasto niedojrzałe, powinno dłużej leżeć od czasy wyrobienia do pieczenia, najlepiej w temperaturze kontrolowanej chłodnej (np. lodówce).
Jednego przepisu nie ma - skorzystaj z kalkulatora, łatwo pomoże obliczyć ilość składników na jedną kulką albo od razu na 5. http://klubmilosnikowpizzy.pl/kalkulator-pizzy/
Nie używaj tylu drożdży, przy cieście ważny jest czas i cierpliwość. Zarób ciasto np. dzień
- 136
- 39
@MagicznyToudi: słabo bo nie hawajska
- 192
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mireczki myślicie że funkcję Pirolizy w piekarniku można wykorzystać do pieczenia pizzy ? Ponoć to nawet 500 stopni. #pizza #gotujzwykopem
- 2
Planuje zakup kamienia o pizzy i tu sie pojawia mały problem bo tego troche jest.Który bedzie najlepszy? Szamotowy,granitowy,wulkaniczny,kordierytowy czy może jakiś jeszcze inny.
#pizza #kiciochpyta #gotujzwykopem
#pizza #kiciochpyta #gotujzwykopem
@mwss: Szamot daje lepszy efekt, granit dużo przyjemniejszy w obsłudze. A tak po za tym rozważ płytę stalową

@mwss: granit/szamot - kup grubszy jeśli masz zamiar robić kilka pizz pod rząd, nie trzeba go nagrzewać wtedy między pizzami bo lepiej trzyma ciepło. No i najlepiej kwadratowy nie okrągły xd
- 33
Mmm piccka własnej roboty na święta to jest to a nie jakieś jajka.
#gotujzwykopem #swieta #gotowanie #pizza
#gotujzwykopem #swieta #gotowanie #pizza
źródło: comment_1586622187FzM538B0wSFk4qEFK6MUaO.jpg
Pobierz@Markowsky95: Zapomniałeś dać składników.
- 11
@Pimenista: otoz nie zapomniałem. To nie pizza z sieciowki
Druga pizza neapolitanska na cieście z hydracją 75%, 24h dojrzewająca na mące manitoba (duża siła i najwięcej białka) Super siatka glutenowa, muszę jeszcze popracować nad układaniem ciasta do wypieku i może zwiększyć hydrację by większe bąble powietrza wyskakiwały.
#pizza #pieczzwykopem
#pizza #pieczzwykopem
źródło: comment_1586620985QxcyEEhE32LDEsrLXV6YaT.jpg
Pobierz- 1
@mikwiat: muszę ogarnąć ten kamień :) polecam post karo, fajnie głęboko to rozpisała, jest tam temat włoskich mąk, oni mają troche inne mielenie, inne nazewnictwo niż my:) tipo 00 to po prostu najdrobniejsze mielenie mąki chlebowej gdzie po spaleniu jest najmniej pyłu.
https://www.karointhekitchen.com/przy-stole/o-mace-typy-i-rodzaje-mak-jak-wybrac-odpowiednia-make-bajka-o-glutenie/
ogólnie tak - najczęściej używa się tipo 00, tzn powinno, wszyscy możemy domyślać się co w 90% polskich pizzeri dają :)
Ja prócz włoskich 00, załączam Ci
https://www.karointhekitchen.com/przy-stole/o-mace-typy-i-rodzaje-mak-jak-wybrac-odpowiednia-make-bajka-o-glutenie/
ogólnie tak - najczęściej używa się tipo 00, tzn powinno, wszyscy możemy domyślać się co w 90% polskich pizzeri dają :)
Ja prócz włoskich 00, załączam Ci
źródło: comment_1586625990jDQgwcpFIKJoHMeO0Vz3oe.jpg
PobierzZrobiłem sobie picke. Do ideału trochę brakuje, ale z każdą kolejną widać progres (。◕‿‿◕。)
#pizza #gotujzwykopem #gzw
#pizza #gotujzwykopem #gzw
źródło: comment_1586619432lyejqhczZTa4poLzOY34o1.jpg
Pobierz- 24
- 8
- 4
@Shodan56: @soni_ @elvisiako @Viking
Ciasto najpierw podpiec na patelni do zarumienienia spodu razem z sosem pomidorowym, później posypać serem, oregano polać oliwa. Do piekarnika razem z patelnia pod samymi grzalkami - tryb grilla, max temperatura i uchylone drzwiczki. Około 2 minuty w piekarniku i gotowe
Co do ciasta to akurat w tym przypadku z tego filmiku: https://youtu.be/nXO2T9rXGEI
Dużo oglądam Vito, polecam
Ciasto najpierw podpiec na patelni do zarumienienia spodu razem z sosem pomidorowym, później posypać serem, oregano polać oliwa. Do piekarnika razem z patelnia pod samymi grzalkami - tryb grilla, max temperatura i uchylone drzwiczki. Około 2 minuty w piekarniku i gotowe
Co do ciasta to akurat w tym przypadku z tego filmiku: https://youtu.be/nXO2T9rXGEI
Dużo oglądam Vito, polecam
- 0
@purrfect: To jest akurat mój "godziny przepis" (500g mąki 00 lub chociaż 650, 7g drożdży instant, około kubka wody, łyżka oliwy i mała łyżeczka soli. Wyrabić, podzielić na 2-3 kulki, odstawić do rośnięcia na min godzinę.) bo nie chciało mi się wczoraj robić Bigi, a żeby brzegi rosły to polecam rozciągać ciasto, nie dotykając przegów :)
@purrfect: Canotto - taka moda teraz :)




























#pizza #jedzenie
źródło: comment_1586872890nNUNEsPL3LhiAMqpMbpblb.jpg
Pobierzźródło: comment_15868730204aawybpLZQw1ibJrV5H1JC.jpg
Pobierzźródło: comment_1586873558TEyZsN6nhswqsvftBIEjYA.jpg
Pobierz