• 1
@cadmus: z twojego przepisu :) jest to moja psierwsza w życiu zrobiona całkowicie sama pizza. Jestem zadowolony z efektu, ze smaku troszkę mniej.

Następnym razem spróbuje troszkę inaczej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaxZST: elegancko! Jak na pierwszą to naprawdę jest super :) co Ci w smaku nie pasowało? I jaką metodą robiłeś? Pod grillem? :) Boki coś nie wyrosły ale to pewnie przez formowanie ciasta, czy nie?
  • Odpowiedz
Czy jest z nami jakiś pizzaiolo? Mam dwa pytania:
1) Czego wynikiem jest fakt, że ciasto jak chce rozgnieść do postaci pizzy zaczyna się kurczyć? Eksperymentuje z przepisami tym razem mam ciasto, które się kurczy! Po prostu musiałem użyć wałka (°°
2) Czy macie jakiś "uniwersalny" przepis na włoską pizze? Mam wszystkie składniki od mąki 00, kamienia 320 piekarnika, sery wysokiej jakości itd. ale
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czego wynikiem jest fakt, że ciasto jak chce rozgnieść do postaci pizzy zaczyna się kurczyć?


@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu: ciasto niedojrzałe, powinno dłużej leżeć od czasy wyrobienia do pieczenia, najlepiej w temperaturze kontrolowanej chłodnej (np. lodówce).

Jednego przepisu nie ma - skorzystaj z kalkulatora, łatwo pomoże obliczyć ilość składników na jedną kulką albo od razu na 5. http://klubmilosnikowpizzy.pl/kalkulator-pizzy/
Nie używaj tylu drożdży, przy cieście ważny jest czas i cierpliwość. Zarób ciasto np. dzień
  • Odpowiedz
Planuje zakup kamienia o pizzy i tu sie pojawia mały problem bo tego troche jest.Który bedzie najlepszy? Szamotowy,granitowy,wulkaniczny,kordierytowy czy może jakiś jeszcze inny.

#pizza #kiciochpyta #gotujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mwss: granit/szamot - kup grubszy jeśli masz zamiar robić kilka pizz pod rząd, nie trzeba go nagrzewać wtedy między pizzami bo lepiej trzyma ciepło. No i najlepiej kwadratowy nie okrągły xd
  • Odpowiedz
@mikwiat: muszę ogarnąć ten kamień :) polecam post karo, fajnie głęboko to rozpisała, jest tam temat włoskich mąk, oni mają troche inne mielenie, inne nazewnictwo niż my:) tipo 00 to po prostu najdrobniejsze mielenie mąki chlebowej gdzie po spaleniu jest najmniej pyłu.
https://www.karointhekitchen.com/przy-stole/o-mace-typy-i-rodzaje-mak-jak-wybrac-odpowiednia-make-bajka-o-glutenie/

ogólnie tak - najczęściej używa się tipo 00, tzn powinno, wszyscy możemy domyślać się co w 90% polskich pizzeri dają :)
Ja prócz włoskich 00, załączam Ci
ShpxLbh - @mikwiat: muszę ogarnąć ten kamień :) polecam post karo, fajnie głęboko to ...

źródło: comment_1586625990jDQgwcpFIKJoHMeO0Vz3oe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Shodan56: @soni_ @elvisiako @Viking

Ciasto najpierw podpiec na patelni do zarumienienia spodu razem z sosem pomidorowym, później posypać serem, oregano polać oliwa. Do piekarnika razem z patelnia pod samymi grzalkami - tryb grilla, max temperatura i uchylone drzwiczki. Około 2 minuty w piekarniku i gotowe

Co do ciasta to akurat w tym przypadku z tego filmiku: https://youtu.be/nXO2T9rXGEI

Dużo oglądam Vito, polecam
  • Odpowiedz
@purrfect: To jest akurat mój "godziny przepis" (500g mąki 00 lub chociaż 650, 7g drożdży instant, około kubka wody, łyżka oliwy i mała łyżeczka soli. Wyrabić, podzielić na 2-3 kulki, odstawić do rośnięcia na min godzinę.) bo nie chciało mi się wczoraj robić Bigi, a żeby brzegi rosły to polecam rozciągać ciasto, nie dotykając przegów :)
  • Odpowiedz