Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pepushe: nie ma, bo zjadłem. Ledwo dałem zrobić to zdjęcie wyżej. To mój pierwszy posiłek dzisiaj XD były trochę napompowane, ale z przewagą ciasta. Dobrze wypieczonego na szczęście.

Ogólnie to strasznie mi to ciasto sprezynowalo dlatego taka mała. Chyba za krótko leżało.
@ArekJ: gdzieś słyszałem, że najlepiej jest kiedy ciasto do pizzy poleży całą noc. osobiście powiem Ci, że pizza to jedno z tych dań które wywołują u mnie skrajne emocje. wyobraź sobie, że podczas przygotowywania swojej pierwszej pizzy dowiedziałem się, że moja ex puściła się z typem który ma na imię Marcel. nie piotrek, nie maciek, marcel #!$%@?
@pepushe: to co widzisz leżało akurat jakieś 36h, ale wydaje mi się, że to ciągle mało. Ewentualnie zbyt krótko poleżało po wyjęciu z lodówki. To też możliwe. Ogólnie to zrobiłem w ciągu ostatnich 3 tygodni jakieś 20 wypieków, każdy inny. Zawsze mi coś nie pasuje w nich.

Znam jednego Marcela, ale raczej to nie on. On zawsze taki miły i ułożony był.
@ArekJ: moja dusza cierpi stary, od tamtej pory straciłem chęć na przygotowywanie pizzy samemu w domu bo za każdym razem przypominają mi się przykre emocje. jestem pewien, że w takim tempie wyrobisz technikę prawdziwego mistrza wypieków. teraz idę popłakać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArekJ: Serio współczuję Ci później xD Też tak myślałem że mogę wszystko jeść i kiedy chce. To że teraz masz ok badania nie znaczy że za kilka lat będą ok. A Ty jesz pizze codziennie od miesiąca prawie xD
@ArekJ: Ostatnio sam zacząłem się bawić w pizze i mam probelm ze łatwiej mi się pracuje na ciescie takim 8/9godzin. Jak wyjmuje cisto które leżakowało w lodówce i próbuje je formować to powietrze mi gdzieś ucieka a boki nie są takie napęczniałe. Z koleji jak pracuje na ciescie którego nie wkładam do lodówki tylko 9TO to boki są ładne, napowietrzone a nawet duże bąble ustawiają po bokach. Jakiś protip jak leżakować