@purrfect: To jest akurat mój "godziny przepis" (500g mąki 00 lub chociaż 650, 7g drożdży instant, około kubka wody, łyżka oliwy i mała łyżeczka soli. Wyrabić, podzielić na 2-3 kulki, odstawić do rośnięcia na min godzinę.) bo nie chciało mi się wczoraj robić Bigi, a żeby brzegi rosły to polecam rozciągać ciasto, nie dotykając przegów :)
  • Odpowiedz
co ciekawe mala pizza kosztuje 380 ntd


@mecenas-z-piaseczna: Dlatego jak Pizza Hut na Tajwanie to tylko w wersji „all you can eat”. Są przynajmniej dwa takie lokale - jeden koło Taipei Arena a drugi koło Sun Yat Sen Memorial Hall. Za ok 400 ntd (zależnie od pory i dnia tygodnia) przez 90 minut jesz ile chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Akurat można popróbować tych wszystkich pizz
  • Odpowiedz
Pomidorki koktajlowe daje sie na pizze przed czy po pieczeniu? A jeśli przed pieczeniem, to na wierzch czy np pod ser?

Wgl pizza i kolejność dodawania składników: koncentrat, cebula, czosnek, pieczarki, ser, pomidory jest ok?

#gotowanie #pizza #kuchnia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sorasill: no ci powiem, że mi w piekarniku ładniejsza nigdy nie wyszła. No i dzalapino... Propsuje i zazdroszczę bo u mnie pizza dopiero w poniedziałek xd

Co to za salami?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sorasill: a to u mnie na wsi nie ma takich sklepów. No a z salami mam właśnie problem bo większość śmierdzi tłuszczem po pieczeniu.

Czasami w Biedronce trafię na jakieś takie lepsze ewentualnie pepperoni z sokolowa ale takie malutkie plasterki. No ale z braku dobrego salami przerzuciłem się na boczen
  • Odpowiedz
Poważne pytanie bo kompas moralny zawodzi ostatnio.. #pizza #dominospizza

Dziś zamawiać picke na wieczór czy jutro dopiero?

  • dziś 67.4% (31)
  • jutro 15.2% (7)
  • nigdy 17.4% (8)

Oddanych głosów: 46

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczorajsze wypieki, 2x mini picka i 2x normalna, jedna przykleiła się do kamienia i trzeba było ratować co się dało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Divella Pizza, 67% hydro, sól 40g/l, oliwa 30g/l, na 660g ciasta dałem 0,75g drożdży suchych. Wyrastanie: 4h blok TO, 42 blok TK, 3-4h kulki TO. Pierwszy raz rozciągałem ciasto metodą slap and fold, bardzo szybko i sprawnie poszło, polecam spróbować. Mam też kolejny
JezelyPanPozwoly - Wczorajsze wypieki, 2x mini picka i 2x normalna, jedna przykleiła ...

źródło: comment_1586425921Hg7PoTnniRe8tcvBi6wzdH.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach