via Android
  • 2
@TypowyXD ludzie robią też bardzo zbliżone z piekarnika. Mi się nigdy tak nie udawało, dlatego się szarpnąłem i kupiłem effeuno.

Podobno te okrągłe są spoko ale potrzeba wykonać kilka modyfikacji.

Tu opis z KMP.
  • Odpowiedz
Hej, mireczki, potrzebuje porady co do #pizza Robie ja juz od jakiegos czasu i wszystko z ciastem wychodzi spoko z jednym wyjatkiem. Moje boki slabo rosna podczas pieczenia, a szczerze mowiac lubie jak pizza jest cieniutka w srodku a ma grube brzegi. Tak jak na pic rel. Hydracje mam 55% + dodaje troche oliwy z oliwek. Drozdzy 4g swiezych na 500g maki (jesli za duzo to na serio dajac jej
T.....y - Hej, mireczki, potrzebuje porady co do #pizza Robie ja juz od jakiegos czas...

źródło: comment_1591384336wFkezTxn5KQ7kOAbkP8Cyo.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TenAnonToKlopoty: Na zdjęciu Twojej pizzy sos nachodzi na wyrośnięte boki rantów, tego staraj się unikać. Mam na myśli żeby brzegi były nieco szersze niż te na Twoim zdjęciu, ale też nie przesadzaj.
  • Odpowiedz
@TenAnonToKlopoty: za duzo drozdzy, polecam kalkulator kmp, a co do samych bokow to duzo zalezy od sposobu rozciagania samego ciasta, skoro mowisz ze posiadasz piecyk osiagajacy 400 stopni to temperatura nie bedzie problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam ogolem grupe klub milosnikow pizzy na facebooku, duzo idzie sie nauczyc wlasnie o pizzy w stylu neapolitanskim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uriel_arch: ale jest termometr ¯\_(ツ)_/¯ w moim odczuciu tak łatwiej o dobry produkt niż w piekarniku. Tak czy siak, śliczna jest.

Dasz upiec jakaś pizzę?
  • Odpowiedz
  • 0
@BajerOp Cieszę się że się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do termometru.. to nie ma, jedynym termometrem jest moja dłoń, zależy jak bardzo parzy jak włożę ¯_(ツ)_/¯
Dałbym, ale to nie mój piec niestety
  • Odpowiedz
jestem zainteresowany kupnem kamienia do pizzy, jednak przez najbliższy miesiąc mogę korzystać wyłącznie z starego piekarnika, bez termoobiegu i prawdopodobnie z uszkodzoną grzałką dolną i termostatem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w zwiążku z tym zastanawiam się nad zakupem cegieł szamotowych (ok. 9-12zł) w Castoramie - https://www.castorama.pl/cegla-szamotowa-32-x-114-x-230-mm-id-35720.html do której mam kilkaset metrów, aby wypróbować czy mój pomysł ma w ogóle sens i sprawdzić jakie są efekty pieczenia na kamieniu.

piekarnik przypala rzeczy od
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pieczarkowy: kup w Castoramie płytę granitowa (najlepiej 40x40 ale może nie wejść do piekarnika)

A od biedy nawet płytkę gresowa, parę razy powinna pociągnąć no i szybko się nagrzewa
  • Odpowiedz
Siewierz i PIZZERIA LUNA mocno skrytykowana przez klientów na ich profilu. Podobno niejadalna, syfiasta, itd Pojechałem do Siewierza by spróbować tego koszmarku, a także by zobacz jak wygląda lokal... No sama elewacja nie zachęca do kupna pizzy () klimat nie zachęcał do degustacji pod lokalem, spróbowałem pizzy z pieczarkami pod pięknymi ruinami zamku w Siewierzu.

#pizza #jedzenie #gastronomia #zaglebie
ZarlokTV - Siewierz i PIZZERIA LUNA mocno skrytykowana przez klientów na ich profilu....
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kisne z tych co wrzucają fotkę swojej pizzy i piszą " nie ma jak to domowa pizza " xD otóż w domowych warunkach ciężko jest zrobić dobrą pizze i prawdopodobnie w nawet najgorszej pizzeri wciąż będzie lepsza niż u ciebie w domu. A to co robi 80 % takich pseudo kucharzy to nawet koło pizzy nie leżało #pizza
Megasuper - Kisne z tych co wrzucają fotkę swojej pizzy i piszą " nie ma jak to domow...

źródło: comment_1591212403G0dhrRiulOlLfjYbnpKlw0.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z oczywistych przyczyn żaden lokal się do tego oficjalnie nie przyzna, ale wśród osób profesjonalnie zajmujących się wypiekiem pizzy tajemnicą poliszynela pozostaje fakt, iż sekretem najlepszego ciasta jest nasienie męskie. Według starej neapolitańskiej receptury na jeden placek około 35 cm winno dodać się nasienie dwóch mężczyzn. Oryginalny przepis wspomina o "wytryskach dwóch młodzieńców, a koniecznie li tylko kawalerów". Informacja potwierdzona u kilku warszawskich pizza-manów pracujących w lokalach cieszących się dobrą sławą i
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lagrande: tajemnica poliszinela jest, że każdy kto pracuje w gastro pluje na wszysko i wszyskich
a spuszczanie się do czostkowego to już tradycja
  • Odpowiedz