Bierzcie i jedzcie ją wszyscy, bowiem to pizza moja, która za Was będzie zjedzona ( ͡º ͜ʖ͡º)

Polpa pomidorowa Circo, mozzarella, parmezan, salami, czerwona cebula, jalapeno, kapary.

Hydro 58% (za mało, brzegi wypieczone ale średnie, twarde, mało powietrza), wypiek w piekarniku na szamocie, baza to laNapoletana Molino Dalla Giovanna. Na Caputo mi się lepiej pracuje. Dam tej mące druga szansę w
sorasill - Bierzcie i jedzcie ją wszyscy, bowiem to pizza moja, która za Was będzie z...

źródło: comment_15917335239H7PbwTlNkke0Pe0vJvQoR.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@algus: zwykły piekarnik i mozzarella. Powiem kròtko- lepszej pizzy dawno nie jadłem. Ciasto jak z mojej ulubionej pizzerii. Najwyższa możliwa temp. do uzyskania i 11min.
  • Odpowiedz
Pierwsza pizza (a właściwie dwie) w życiu. Bardzo mi smakowała. Pewnie brzegi w niektórych miejscach mógłby być lepsze ale i tak jestem zaskoczony jak dobrą pizzę można zrobić w zwykłym piekarniku bez kamienia nawet.

Przepis na ciasto od @MG78 (link) wołam też @HBVST bo dostałem wczoraj parę rad.

#pizza #gotujzwykopem #jemprzeciez <- mój tag, dziś nie z Azji
kotbehemoth - Pierwsza pizza (a właściwie dwie) w życiu. Bardzo mi smakowała. Pewnie ...

źródło: comment_1591638542T0RPNmNPIkhv2CjOHnSseS.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Borealny: moim zdaniem warto poszukać 00. osobiście zawsze robię z takiej, ale z normalnej też powinno się udać. jeśli chcesz spróbować 00 to możesz sprawdzić w większych supermarketach (kaufland, carrefour, tesco) - powinieneś znaleźć bez problemu
@kotbehemoth: to prawda. pierwsze placki często wychodzą mocno średnie, ale warto się nie zniechęcać :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
W jakiej temperaturze piec pizzę? Miałem ciasto ze sklepu i wstawiłem na 190°. Na opakowaniu było napisane aż 220° ale stwierdziłem że lepiej jest trzymać w trochę niższej a dłużej, to mi się składniki na wierzchu nie przypalą. I teraz jest taka trochę płaska i zastanawiam się czy to nie dlatego. Wiem że ciasta sklepowe nie wyrosną jakoś super bardzo, ale chciałbym znać optymalną temperaturę co by mi ładnie
B.....y - W jakiej temperaturze piec pizzę? Miałem ciasto ze sklepu i wstawiłem na 19...

źródło: comment_1591631564cytmAOgINTc93kr7UmbXAt.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Borealny: pizze pieczesz zawsze na maksymalnej temperaturze jaką ma twój piec, najlepiej na rozgrzanym kamieniu albo blaszce do pizzy, jak kupujesz mrożoną ze sklepu to ja włóż najpierw do mikrofali na 3-4min 450W żeby się rozmroziła i była dosyć ciepła
w piekarniku niech leży ok. 10 min albo jak ser zacznie się robić brązowy
btw. najlepsza do nauki jest pizza giuseppe z biedronki bo jest dobra i jak ją dobrze
  • Odpowiedz
Rozdajo!
Haha oszalałem :D ale może będzie atencja ( ͡º ͜ʖ͡º)

a więc...

dajesz plusa, inni też jeśli chcą, ja na te plusy paczę i się nimi jaram ( ͜͡ʖ ͡€), a dzisiaj o 23:00 losuje jedną osobę z tych plusów i ZAMAWIAM PIZZE NA GODZINE I OPŁACAM JA DLA SIEBIE, nie jakaś Magritte, tylko zajebi**a pizze () (najdroższa też niestety nie;p ale jakaś
T.....r - Rozdajo!
Haha oszalałem :D ale może będzie atencja ( ͡º ͜ʖ͡º)

a więc......

źródło: comment_1591629027voDtUT73M4ZUUiHUExYPgN.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HBVST właśnie tak planuję nie spinać się zbytnio za pierwszym razem tylko iść na żywioł i jakiś przystępny przepis zrobić, a z czasem zdobywać doświadczenie :)
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: Proponuje ci zainwestować w kamień, można go zdobyć nawet za bezcen lub w jakimś markecie budowlanym :) Ale to jak już Ci się spodoba, bo inaczej będzie sie tylko kurzył :D
  • Odpowiedz