Przypominam że już jutro startuje Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego czyli Industradia.

Udział będzie brać 48 obiektów z różnych części województwa. Od kopalni, przez wąskotorówki do różnych placówek muzealnych.

Więcej informacji i program poszczególnych obiektów znajdziecie -> https://industriada.pl/program/

#slask #zaglebie #industriada
sylwke3100 - Przypominam że już jutro startuje Święto Szlaku Zabytków Techniki Wojewó...

źródło: temp_file5068070852996171239

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do kolegów z #katowice i generalnie z konurbacji #slask i #zaglebie , czy u was gdzieś jest taka sytuacja, że most tramwajowy (ale też chyba samochodowy i pieszy) przechodzi nad torami kolejowymi? Mam takie stare foto i jestem na 99% pewny że to są okolice Katowic zaraz po wojnie

#kiciochpyta #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dąbrowa Górnicza Sikorka / Ząbkowice.

Pociąg Intercity Nieśpieszny "Sawa" relacji Zakopane - Warszawa Wschodnia z rzułta mordą na czele.

W Dąbrowie chyba ten pociąg zawitał wyłącznie dlatego że na linii LK8 (Warszawa - Kraków) są jakieś pracę i część jeździ przez Zawiercie - Dąbrowę.

Intercity
sylwke3100 - Dąbrowa Górnicza Sikorka / Ząbkowice.

Pociąg Intercity Nieśpieszny "Saw...

źródło: temp_file7192585487207916983

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W dzisiejszym meczu w Lechu tylko 3 Polaków w podstawowym składzie, w Zagłębiu tylko 3 obcokrajowców. Bardzo Lech podupadł w promowaniu wychowanków i młodych polskich piłkarzy, za to Zagłębie ma lidera grając w ogromnej większości Polakami.
#mecz #ekstraklasa #lech #zaglebie #dolnoslaskitygrys
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pradi: Zdarzało się w tym sezonie, że dla Lecha jednocześnie grało 5 wychowanków, także w Lidze Konferencji. Jest całkiem dobrze jak na Ekstraklasę. W poprzednim sezonie Lech był drugi w rankingu z młodzieżowcami.
  • Odpowiedz
@Pradi: Nie zgodzę się, w większości meczów Lecha w tym sezonie wychodziło 5 Polaków. Myślę, że jest to bardzo dobry wynik. Jeśli chcemy się rozwijać i być silniejszą ligą, to oczywiste, że nie jesteśmy w stanie wychodzić 11 Polakami. Nie umniejszając Zagłębiowi, ale ich wynik jest raczej ewenementem, a nie stałą, przynajmniej na ten moment. Moim skromnym zdaniem, jeśli jako Polska chcemy coś zdziałać na arenie międzynarodowej, to te minimum
  • Odpowiedz
Śląskie UFO na zagłębiowskich wodach czyli dawna pływająca kawiarnia "Arizona" z Parku Śląskiego (WPKIW) przy brzegu zbiornika Pogoria I w Dąbrowie Górniczej.

Ta pływająca kawiarnia urzędowała w stawie w Śląskim Wesołym Miasteczku. Zbudowana 1957 roku.

Tutaj można zobaczyć stare fotki https://fotopolska.eu/Chorzow/b96225,Kawiarnia_Arizona.html

#slask #zaglebie #chorzow #dabrowagornicza #parkslaski #ciekawostki
sylwke3100 - Śląskie UFO na zagłębiowskich wodach czyli dawna pływająca kawiarnia "Ar...

źródło: temp_file7395072446463979341

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach