@Jaurbanpl: Najszybszym i najbardziej januszowym sposobem na zabezpieczenie jest... przeźroczysta taśma klejąca (tylko odtłuść to acetonem czy benzyną ekstrakcyjną). Odpryski do gołej blachy (jeden miał rudą już) na na samochodzie tak zabezpieczyłem i od dwóch lat się trzyma i nie rdzewieje nic.
Docelowo tak radzą inni - wymień, bo szkoda, żeby poszło z dymem.
  • Odpowiedz
#fotowoltaika
Potrzebuję pomocy bo chyba instalacja #oze nie działa prawidłowo.
Na wykresie widać że zużycie jest zawsze bliskie produkcji przez panele. Jest to nie możliwe bo w godzinach 8-15 w domu działa tylko lodówka i może dogrzewa się cwu co jakiś czas.
Magazyn energii nie ładuje się, 10% cały dzień, przed chwilą spadł na 9%
EndriuGolara - #fotowoltaika 
Potrzebuję pomocy bo chyba instalacja #oze nie działa p...

źródło: 1000011602

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@zibizz1: @murberec @Mateos2
Problem rozwiązany, szef firmy sprawdził online że faktycznie źle to działa. Z relacji domowników, przyjechał i przyznał że źle połączony jest falownik z skrzynią rozdzielczą w domu, poprawił i już widać że jest dobrze. Bateria ładuje się, jutro spojrzę czy oddaję do sieci.
Ta sytuacja potwierdza że trzeba pilnować wykonawców, a najlepiej znać się na wszystkim.
Dzięki za pomoc Mireczki
  • Odpowiedz
No i jakie to ma właściwosci?


@kopawdupeswiniom: Nie ma tych scieżek metalowych do zbiernia ładunku tylko robi to grafen. Mniej naprężeń, wieksza trwałość, lepsze odprowadzanie ciepła. Ale wszsytko tyle że o ile, nie jest to jakas reowlucja typu +50% a raczej 5% lepiej ale też i 2% gorzej bo mniej światła dociera do modułów przez warswę grafenu, w rezultacie ~3% lepiej może wyjść, ale porównując do obencyh modułów na rynku
  • Odpowiedz
25 mln baryłek ropy przez 15 lat eksploatacji, przy zachowaniu niskiej emisyjności na poziomie 0,3 kg CO2 na baryłkę. To najważniejsze liczby dla Tyrving, dwudziestego złoża na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, eksploatowanego przez ORLEN.

#biznes #gospodarka #oze
orlen_lite - 25 mln baryłek ropy przez 15 lat eksploatacji, przy zachowaniu niskiej e...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach