Jest jakiś sposób na przelanie pieniędzy z konta na konto w orange?
Lub druga opcja, przelanie w formie płatnego sms’a na konto usługi typu revolut/paypay/skrill?
Przez pomyłka doładowałem w aplikacji orange konto drugiego numeru i teraz chciałbym odzyskać środki. Na koncie które zostało doładowane nie mam na co zutylizować tych środków.
#orange #finanse #revolut #paypal #gsm #telefony #pytaniedoeksperta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piahu Można doładowywać tanie dzwonienie za granicę przez internet, jest dużo różnych stron do tego ale pewnie nie jest ci potrzebne, są też różne inne usługi internetowe, typu promowanie ogłoszeń ale zawsze jest to droższe niż z przelewu. Najlepiej kupić za to internet
i udostępniać po wifi będąc poza domem.
  • Odpowiedz
Warto brać światłowód z #play? Są dostępni na słupie z #orange (albo całkiem są na ich infrastrukturze) albo brać od tych drugich? Czy to na jedno wychodzi?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@murarz13: to nie jest podfirma. To jest nawet ta sama spółka co zwykłe Orange. Po prostu Orange sprzedaje swoje usługi pod kilkoma markami - "główne" Orange, nju i Orange Flex. Jedyna różnica to będzie co najwyżej logo na fakturze i numer infolinii.
  • Odpowiedz
@M4ciek: Pod Twoim adresem światłowód z dotacji unijnych prawdopodobnie wykonała firma Światłowód Inwestycje (spółka zaleźna Orange) (jest pewne wymieniona na liście na internet.gov.pl) i na tym światłowodzie działa: INEA, NETIA, ORANGE, PLAY, PLUS, T-MOBILE. To oznacza, ze wszyscy Ci operatorzy działają na jednym kablu światłowodowym, czyli Play też jest na tym światłowodzie, a nie jest na koncentryku od UPC. A gdyby był na koncentryku to na internet.gov.pl zawsze jest napisane
  • Odpowiedz
  • 1
@M4ciek uwierzytelnianie przy świetle idzie po PPPoE, możesz je sobie uzyskać od operatora, albo wykraść samemu. Tak jak mówiłem na Orange też możesz mieć ONT tylko musi instalator mieć i musisz go o to poprosić. Czy to Play czy to Orange instalator będzie ten sam, w zależności od rejonu polski są to różne firmy (solution30, axians, nexotech, czy jacyś lokalni)
  • Odpowiedz
Jaka jest najtańsza opcja na internet w telefonie w USA na przynajmniej 15 dni? Od razu mówię, że eSIM odpada.
Z tego co patrzyłem to zakup SIM i pakietu internetu 10gb na miejscu w Stanach to koszt przynajmniej $50.
Znalazłem pakiet od Orange - Pakiet roamingowy GO 10 GB za 79zł na 15 dni - ktoś z was korzystał? Wygląda na bezkonkurencyjny jeśli faktycznie te 10 GB jest do użycia bez problemów
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W domu jednorodzinnym na parterze mam funbox 6 od #orange z internetem 600 Mb, natomiast na piętrze jest problem z zasięgiem bo o ile bezpośrednio nad pokojem w którym jest funbox zasięg jest fajny, to w sąsiednich pokojach na piętrze jest słabo. Mam położony kabel od funboxa na piętro i teraz co kupować na piętro. Router (z opcją ap) czy access point? Co lepsze? Ewentualnie jakie modele tak koło 5
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jade: Mesh. Miałem podobny problem grube ściany budynek piętrowy. Kupiłem Tende z 3 kostkami. Nie kupuj żadnych repeaterów gubią połaczenia etc. Jak masz mesh to wszystko jest jako jedna sieć i elegancko masz zasięg w całym domu bez przelogowywania się urządzeń.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jade zależy od konkretnych potrzeb. Najtaniej zawsze wyjdzie AP ale to będą 2 osobne sieci czytaj pewnie nie raz będziesz się musiał ręcznie przepiąć. Alternatywnie możesz iść w mesh ale to będą dwa nowe urządzenia, jedno na parter drugie na piętro i wówczas przepięcie będzie niezauważalne bo urządzenia będą ze sobą współpracować. Router w powszechnym rozumieniu to tak na prawdę ap, że switchem i routerem. Czytaj możesz wyłączyć router i masz
  • Odpowiedz
Jak to jest, że przy abonamencie 29zł bez limitu i numerze dodatkowym za 9zł kolejny raz wystawiacie mi fakturę, która przekracza 38zł? Przecież wyraźnie napisano, że rozmowy, smsy i Internet do max 29zł + 9zł w duecie.

Nie liczę rozmów i SMS na numery płatne bo takich nie wykonuję.

W załączniku tylko screen kawałka faktury. Na życzenie dysk więcej.

#njumobile #nju #orange
st_patryk - Jak to jest, że przy abonamencie 29zł bez limitu i numerze dodatkowym za ...

źródło: 1000015161

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@st_patryk: znajdź se pozycję gdzie ci policzyli opłaty według billingu i pewnie się okażę że to jakaś infolinia

a tak poza tym to na co ty liczysz wklejając to na wykop? piszesz do NJU jak faktycznie chcesz to wyjaśnić a nie tylko ponarzekać
  • Odpowiedz
Hej, pakiet Tu i tam w Orange Flex jest na wiele krajów czy tylko na jeden wybrany? Przykładowo będę jechsc przez Bośnie i Serbie, muszę wykupywać osobno pakiet na jeden i drugi kraj?

#orange #orangeflex przepraszam za tag ale może wy chłopaki się orientujecie #bekaztransa
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. Aukcje 5G w Polsce były opóźnione o 2 czy 3 lata. Operatorzy non stop narzekali (i słusznie), że tak się to przeciąga.
Poszły w końcu aukcje, operatorzy zaczęli działać, ale idzie to w tak tragicznym tempie, że porażka przecież.
Minęło ponad pół roku już, a "prawdziwe 5G" pokrywa jakiś ułamek populacji - nawet miasta wojewódzkie nie są w pełni pokryte,
a co dopiero miasteczka 3-10k, gdzie niestety
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trustME: ale oni nie chcą, musi być z tego biznes, przeciętny koszt abonamentu/prepaida to 30zł/miesiąc - nie zmienił się od 15 lat. Kupili pasma, po to aby się zabezpieczyć, teraz mogą sobie bardzo powoli, sukcesywnie wymieniać infrastrukturę, ale tylko gdy jest taka konieczność.
Podejrzewam, że mają wielokrotnie większy budżet na reklamę niż technologie ;)
  • Odpowiedz
Orange na przedłużeniu umowy zaoferował orange love standard z canal+ (nikt tego nie ogląda) za 169,98 zł miesięcznie przez 2 lata, internet domowych do 10 Mb/s, telefon internetowy i abonament komórkowy z 600 GB internetu i nielimitowanymi rozmowami, sms, MMS.

Co uważacie? I jak to rozegrać u operatora? Bo moim zdaniem to drogo, ale musi być telefon stacjonoramy, bo tutaj nie ma zasięgu i internet.
#orange #telekomunikacja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam mam heyah 01 od początku istnienia usługi wciąż płacę 39 zł co dwa miesiące, ale zasięg u mnie tragiczny 20 gb mi starcza w sam raz tylko właśnie czy jest gdziekolwiek podobna cena wiadomo, że 20 zł na miesiąc będzie ok, ale właśnie najlepiej subskrypcja, viking wydaję się najlepsze, ale nie interesowałem się tym ostatnio zbytnio.

#pytanie #operatorzykomorkowi #telefony #siecikomorkowe #play
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski, czy ktoś z was ma jakieś przeboje ze #swiatlowod od #orange?

Korzystam od stycznia w domku jednorodzinnym na infrastrukturze #nexera (osobny ONT) i od kilku dni dzieje się coś dziwnego, bo około godziny 16-17 ping w speedteście wzrasta ze zwyczajowych 3-4 ms do 50 ms a download spada z 600 Mbps do 1-2 Mbps i nie da się pracować, upload pozostaje niezmieniony na poziomie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smk666: @NH35
Ja pracuje w małym ISP, gdzie mamy styk z Nexerą. W przypadku OLTów Nexery u nas w okolicy mają uplinki tylko 1Gb. Także oczywiście wystarczy jeden, dwóch użytkowników z dużą taryfą by takowy link wysycić. Także nie ma mowy o żadnej gwarancji przepustowości, bo przecież wiele różnych podmiotów korzysta z tej samej infrastruktury nexery. Z biegiem czasu gdy wzrośnie liczba użytkowników będzie to bardziej odczuwalne.
  • Odpowiedz
Są jeszcze jakieś gry czy cokolwiek gdzie można zapłacić smsem premium?

Dawniej praktycznie w każdej gierce była taka opcja a teraz jest to jeszcze gdziekolwiek dostępne?
Ogólnie uzbierało mi się trochę hajsu - chcę przejść na abonament no ale nie mam co zrobić z tymi pieniędzmi na karcie :x

#pytanie #siecikomputerowe #orange #plus #play
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach