Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 0
- 17
Śmieć odsiedział już 5 lat.
@blahkcat: Nie śmieć tylko morderca.
Zwykły tchórz
Bo jest p---ą, która nie umie inaczej walczyć
- 3
https://www.facebook.com/fotogorskie/posts/1317326794996841
#gory #norwegia #earthporn
źródło: comment_xYLWaSnR6h1J25qlUHpMZLk1j5LODsOU.jpg
Pobierz3
„Droga Atlantycka. Wiele hałasu o nic.”

Jestem rozczarowany Trasą Atlantycką. Tak naprawdę droga ma może pięć kilometrów, jeśli nie więcej choć oficjalnie jest dłuższa. Prawda jest taka, że nie zasługuje na miano najbardziej atrakcyjnej. Jako punkt na trasie – owszem. Jako coś, czemu warto poświęcić urlop i pieniądze – nie.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
źródło: comment_nrnda1xDA2qwNvdLw7bF0smoQHzIAlRO.jpg
Pobierz45
Niesamowite miejsce w Norwegii Kjeragbolten

poznajcie Kjeragbolten nad Lysefjordem. Film ogladnelo ponad 100mln ludzi na calym swiecie. W tym roku mimo ze mam blisko jeszcze tam nie bylem. No ale wszystko przed nami.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- 226
- 151
W cieśninie Kvalsund tuż obok wspomnianego miasteczka, zamontowano podwodne turbiny, napędzane wodę morską, która w wyniku grawitacyjnego przyciągania księżyca przepływa przez cieśninę cztery razy na dobę z prędkością 2,5 metra na sekundę. Uzyskana z nich energia elektryczna jest wykorzystywana przez pobliskie gospodarstwa, a sama elektrownia wciąż rozwijana. Kolejne turbiny pojawią na dnie cieśniny już w 2017 roku.
źródło: comment_bzkYhSLXNqkvmlguKVx0cENDogaY5Le0.jpg
Pobierz- 4
A tu krótka ulotka, z której brałem część informacji o turbinie:
https://www.andritz.com/hy-hammerfest.pdf
- 1
Komentarz usunięty przez autora
5
Dariusz Muszer - Lis pasterzem

Była sobie pewna chłopka, która chciała nająć pasterza. Szła drogą i napotkała niedźwiedzia. – A dokąd to się wybierasz? – zapytał niedźwiedź. – Ach, chcę nająć pasterza do pracy – odparła kobieta. – To może zechciałabyś mnie? – zapytał niedźwiedź. – Czemu nie, jeśli ładnie...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Jedna firma zadała mi pytanie czy nie chciałbym zmienić wyglądu #tesla w zamian za reklamę ich marki/oklejanie aut.
Pchalibyście sie w taki układ?
#norwegia #zagranico #kiciochpyta #motoryzacja
- 10
- 2
- 2
Przejeżdżałem obok tego miejsca dwa razy dziennie, przez prawie rok i ciągle sobie obiecywałem, że zobaczę co to jest. Mowa o Raknihaugen, z tego co wyczytałem jest to największy prehistoryczny wolno stojący zabytek Norwegii i podobno jeden z największych kurhanów w północnej Europie. Mieszam obok czegoś takiego 4 kilometry a poszedłem tam dopiero dzisiaj. Z daleka wygląda po prostu jak kopiec, podobno ma 15 metrów wysokości
źródło: comment_4I0zh0vbVT8bF2AnJ0biosqRuNNVy9OI.jpg
Pobierz- 0
źródło: comment_YTa32iadBEiMFKGbk3FNklvzDX4y6ZQp.jpg
Pobierz- 0
źródło: comment_6lfoBodce1UvngMyb2eetHxkkyN86ruW.jpg
Pobierz- 13
Dzis 150km taka mala przelotowka, Flekkefjord - Moi - Egersund i w druga strone.
Jakby czlowiek chcial robic fotki w ladnych miejscach, to podroz trwala by miesiac na tym odcinku
#norwegia
źródło: comment_6NhLMbZX5onPAT8Xi6FBL7ggg7In1Xn7.jpg
Pobierz- 5























Wiecie co? Tak sobie wlasnie wymyslilem, ze bede pomagal ludziom wbic sie na norwegie, cos jak @sorek tylko w skandynawskim wydaniu. Mam chalupe z noclegiem, samochody pod reka no i przede wszystkim checi oraz doswiadczenie, co myslicie?
@ReFree:
Z calym naleznym szacunkiem (nie pogniewaj sie za szczerosc) ale Sorkowi sie chce i zaryzykuje stwierdzeniem ze to wlasnie ma duzy wplyw na jego popularnosc wsrod emigrantow i wybor jego uslug wsrod emigrujacych. Jak tobie sie na wstepie nie chce opisywac mimo iz jeszcze nie zaczales pomagac to raczej czarno widze to twoje "Sorkowanie"