#lotnictwo #rayanair #norwegia

Ladowalem wczoraj wieczorem na rygge w trakcie wichury. Myślałem że zginę. Samolot na kilka sekund przed przyziemieniem miał taki przychyl na skrzydło ze musialem walczyć aby nie wpaść na pasażera obok. Matko bosko na co komu te bogactwo jak tu zginąć można.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

6 w porywach do 12 węzłów bocznego wiatru, to już coś, ale jeszcze nie wichura... Zdarzają się podejścia przy 35 - 40 węzłach. Pewnie drugi pilot ćwiczył podejścia :) Oni tam mają ciekawą robotę, a tłuszcza zamknięta w puszce nie ma pojęcia, co się dzieje.
  • Odpowiedz
Buduj taras na kontenerach:
szef to typowy dusigrosz oraz kolekcjoner.
- szefie, kontenery krzywo stoją! Nie ważne, stawiaj na nich ramę
- szefie, muszę wymierzyć przed docięciem! Nie ważne, tnij z wolnej ręki tylko wkręć do tarasu prosta deskę aby mieć margines. Ale szefie, bedą dziury po wkretach! Nie ważne, czas to pieniądz.
- szefie! Nie chce słyszeć juz nic masz to zrobić, byle szybko!
K---a!!!
localgoodness - Buduj taras na kontenerach:
szef to typowy dusigrosz oraz kolekcjoner...

źródło: comment_fpyrGandfCsQ0ytlIgeMvrQ3qamfBw8A.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#norwegia #emigracja tak się składa że podnosząc swoje kwalifikacje trafiłem do szkoły. Industriteknikk fagbrev muszę zrobić. No nie ważne. Grupa 12 osób. Polak, 2 chorwatow, koleś z Afryki (Erytrea) i reszta norki. Czarny mowi w 3 językach, angielski francuski i norweski, koleś jakiś matematyczny zjeb. A norwedzy maja problem z policzeniem procentów.. Mózg r-------y
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PMV_Norway: A propo umiejętności praktycznych:

Ostatnio szef poświęca bardzo wiele czasu na przyglądanie się sprawom okołobudżetowym, bo za jakiś czas musi stoczyć bitwę o przyszły rok. Z jego biura dochodzą co chwila niecenzuralne okrzyki. Na pomoc rusza mu menadżer. Po chwili wchodzi do stillerom i mnie woła. Wchodzę, wręcza mi kalkulator i rzuca plik tabel budżetowych.

-Jak policzyć jaki procent miesięcznych wydatków stanowi ta pozycja?

Rozglądam się bacznie żeby upewnić
  • Odpowiedz
Cześć Mirki z tagu norwegia.
Producent oferuje 30 dniowy darmowy test, wypożyczając interesujący mnie sprzęt elektroniczny (niestety ma siedziby tylko poza UE i najbliżej mam do NOR).
Jak najlepiej jest to ściągnąć do Polski?

Wartość sprzętu to 1500$ więc liczę się z tym, że będę musiał zapłacić od tego VAT, ale co w wypadku jeśli nie będę z niego zadowolony i będę chciał oddać?
Na pewno macie jakieś doświadczenia w tej kwestii.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

będę musiał zapłacić od tego VAT,


@gchmurka: Tylko wtedy jeżeli planujesz import w celu "dopuszczenia do obrotu". Jest jeszcze kilka innych procedur importu, w tym chyba coś z badaniami, ale to już musiałbyś dopytać w jakiejś Agencji Celnej albo jeśli chce się tłumaczyć urzędnikom to w Urzędach Celnych. Acha, jeszcze jest infolinia Izby Celnej. Nie oclisz tam towaru ale przynajmniej dowiesz się ile zapłacisz za cła, vaty i o jakie
  • Odpowiedz
@ppawel: tego już się dowiadywałem. Cło wynosi 0 (części do serwera, zawierają się w elektronice), vat płacę u siebie 23%, podzespół będzie używany u mnie w firmie w serwerze i nie będzie odsprzedawany (posiada jednak homologację CE).
Bardziej chodzi mi czy macie jakieś sprawdzonych pośredników (np. firmy kurierskie) którym tylko zapłacę już w PLN całą opłatę za sprowadzenie (odbiorą u sprzedawcy w NO i dostarcza mi pod drzwi w PL)
  • Odpowiedz
@Gomorrah: W sumie to już mnie ta sprawa wyjazdu nie interesuje. W Polsce dostałem na tyle dobrą stawkę, że wolę tutaj zostać niż się gdzieś tułać po obcych ziemiach :P
  • Odpowiedz
Ten #blablacar to jednak fajna rzecz, nawet robotę w #norwegia można dzięki temu koledze załatwić ( ͡ ͜ʖ ͡)
Btw, powiedzcie bo się nie orientuję w temacie - 5,5k w przeliczeniu na złote i nocleg darmo, praca na gospodarstwie, 7h/6dni na tydzień, to dobra/słaba oferta jak na Norwegię?
#emigracja
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach