RAMu nigdy za mało ja mam w domowym 16GB i mi wystarcza ale w pracy 32GB to podstawa jak się ma otwarte InteliJ, Android Studio, Emulator androida, instancje tomcata, chroma z milionem zakładek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mija już prawie pół roku jak zacząłem prace jako junior, pracuje w projekcie który ma już kilka lat i jedyne rzeczy jakie robie to skopiowanie starego kodu plus małe zmiany żeby wprowadzić jakąś niby nową funkcjonalość. Teraz już nie wiem czy jestem programistą czy copypasterem. #naukaprogramowania #pracait
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W Polsce gorąco (i to niekoniecznie ze względu na pogodę), ale i w księgarniach starają się jak najwięcej sprzedawać. Teraz w kilku z ich możemy książki kupić w zestawach: wybierając 2 z listy, zapłacimy za 1! A są to:
Helion, Onepress, Sensus, Ebookpoint i Editio.

Podobna promocja, ale dotycząca kursów video jest na platformie Videopoint

warto przypomnieć, że w księgarniach ciągle wysyłka na określonych
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m00n: Bo kupowałeś w promocji, która się skończyła, czyli 40% taniej. Teraz masz 2 za 1, tu czasem się opłaci, czasem nie, jeśli masz 2 książki w tej samej cenie możesz mieć 50% taniej, jeśli dobierzesz mniej korzystnie, rabat będzie mniejszy.
  • Odpowiedz
Mam funkcję, do której jako argument podaję liczbę, następnie nią manipuluję i zwracam. Lepiej tak robić, czy przekazać jej adres i na nim operować zamiast zwracania? Funkcji i tak nie zmienię na void, bo muszę zwracać czy wystąpił błąd
#jezykc #programowanie #naukaprogramowania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@crocodiler: dla dużych struktur lepiej przekazać wskaźnik - żeby uniknąć kopiowania. dla liczb lepiej przez wartość - wzięcie wartości a adresu to taka sama praca dla cpu, ale przy odczytywaniu wartości funkcja ma wartość argumentu zwykle w rejestrze, albo blisko na stosie, a przy wskaźniku musi jeszcze się odwołać pod ten adres
  • Odpowiedz
Której z tylko tych dwóch technologii do pisania backendu lepiej się nauczyć? Która jest bardziej przyszłościowa, będą w niej lepsze zarobki, łatwiej znaleźć prace i jest dość łatwa do nauki?

#programowanie #naukaprogramowania #php #nodejs #javascript #backend #programista15k #java
maciorqa - Której z tylko tych dwóch technologii do pisania backendu lepiej się naucz...

źródło: comment_1589814094cDRa8PGJFpargdLFyD13lq.jpg

Pobierz

Której technologii do backendu lepiej się uczyć?

  • PHP 39.7% (52)
  • Node.js 60.3% (79)

Oddanych głosów: 131

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yras8

Taki sam efekt osiągniesz jak przerobisz USER GUIDE z dokumentacji PANDAS albo z książki Python for Data Analysis autorstwa Wes McKinney współtwórcy biblioteki Pandas.
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania #gamedev #jezykc #cpp
w grach są wykorzystywane pakiety UDP, taki basic przykład, to nie są one nwm "raw"? bo mam pewien program w C i chce do niego dodać funkcjonalność multiplayer jako klienta. Znalazłem tą libkę: https://github.com/zpl-c/librg

i jako serwer chce mieć appkę w innej technologii, tzn. node.js. Po wyprintowanie Buffer.toString mi się pojawiają chińskie znaczki, czyli muszę ogarnąć jak w tej libce
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szatantomojziomal_: UDP to standard transmisji, zwyczajnie wysyła dane, nic nie gwarantuje, a to o czym apki będą rozmawiać musisz ubrać w jakiś standard.
Programowo zazwyczaj dane otrzymujesz w hexach więc na poziomie Node strzel coś aka: pakiet.toString('hex') i powinno wyjść coś bardziej sensownego.
Poza tym najlepiej skorzystać z czegoś co już jest i działa i są zrobione standardy w wielu różnych językach (np websocket (ale to TCP)). O ile to
  • Odpowiedz
Siema mirasy.
Polecicie mi jakąś książkę o strukturze podziału aplikacji na kod? Przykładowo taki MVC- jak podzielić kontroller, jak podzielić view.
Mam ksiażkę o wzorcach, jednak tam jest tylko wspomniane za co odpowiada kontroller itd... mi chodzi o praktyczne przykłady wraz z opisem.
#programowanie #naukaprogramowania #java
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@VirusX: dlatego technologii uczysz się dopiero, jak masz tego realną potrzebe ;) taak, tak usprawiedliwam w ten sposob swoje lenistwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy istnieją jakieś sensowne certyfikacje z zakresu #machinelearning szczególnie jeśli wymagają znajomości #tensorflow ? entry-level, coś żeby poświecić szukając #praca na stanowisku ML engineer mając za sobą tylko staż
I przy okazji egzamin AI-100 #microsoft #azure to tylko kwestia przerobienia bazy 100 iluś pytań jakie można znaleźć na niektórych stronach? I jeśli tak to czy w ogóle warto, czy równie dobrze mogę
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dwrd: Certyfikaty raczej niewiele dają. Jedyne co widziałem, że zainteresowało managera, będąc na rozmowie kwalifikacyjnej jako osoba techniczna, to dosyć spore osiągnięcia w Kaggle.
  • Odpowiedz