Wpis z mikrobloga

Jestem studenciakiem informatyki i własnie wszedlem w Javę, do tej pory uczyłem się c++, mam takie pytanko do bardziej doświadczonych...

Lepiej będzie się uczyć Springa, czy Javy EE?
Jak widze znacznie więcej ofert pracy jest że Springa i chyba do niego jestem bardziej przekonany, ale póki jestem na początku swojej nauki z Java chciałem Was zapytać o opinie, czemu akurat jedno a nie drugie.

#studia #programowanie #naukaprogramowania #java
  • 6
@Yakooo: tworząc prostego hello worlda z bazą danych i warstwą webową w springu najczęściej będziesz wykorzystywał co najmniej trzy specyfikacje javy ee, tzn. serwlety, JPA i Bean Validation. Także to nie jest tak, że masz jakiś specjalny wybór albo, albo. Nie musisz uczyć się wszystkich specyfikacji z javy ee, spokojnie możesz pominąć rzeczy typu ejb, czy jsf, ale niektóre inne specyfikacje będziesz używał tak, czy siak.
Na rynku pojawiają się też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yakooo: springa. W obu technologiach możesz trafić na stary zaniedbany projekt, ale w javie ee jest łatwiej, bo jest starsza.
@Yakooo
Do pracy po siano Spring. JEE to umieralnia, ale też mogą dobrze płacić, bo to stary kod, którego nikt nie chce utrzymywać.
Do pisania naprawdę dobrze: Webflux, Ratpack - ale mało kto tak naprawdę wie dalczego to jest dobre i może 2% firm w tym pisze.