Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

10 wynalazków do łączenia (prawie) wszystkiego - [Crazy Nauka]

Historia wynalezienia 10 cudownych drobiazgów służących do łączenia lub spinania niemal wszystkiego. Drobiazgów takich jak trytytka czy srebrna taśma, bez których nasze życie byłoby o wiele trudniejsze, a majstrowie złote rączki byliby trochę mniej złoci.


#wynalazki #nauka #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #podcast #crazynauka #trytytka #superglue #wd40
deap - 10 wynalazków do łączenia (prawie) wszystkiego - [Crazy Nauka]
Historia wynale...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zacząłem naukę hiszpańskiego. Miałby ktoś jakieś wskazówki? Na razie uczę się słówek i myślę o wzięciu native speakera i nauki z nim. Przechodził ktoś podobną drogę, jest sens brać korepetytora od samego początku? czy dopiero jak się już to a1/a2 osiągnie?Przynajmniej jeśli chodzi o sam zasób słów.

#jezykiobce #hiszpanski #jezykhiszpanski #nauka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartolomeov: znajomy mówił, że bardzo dużo dało mu codzienne słuchanie hiszpańskiego radia. Takie audycje mówione bez muzyki. Chodzi o osłuchanie się z językiem, potem łatwiej jest odróżnić co brzmi naturalnie a co dziwnie.
  • Odpowiedz
nuwbar - #ankieta #nauka #kosmos #wszechswiat #heheszki #ciekawostki #nauka #swiatnau...

źródło: m104colombari_q100_watermark

Pobierz

Mogę odkryć jedną tajemnice tego kosmosu, jaką wybieram?

  • Czy jesteśmy sami w kosmosie? 36.4% (47)
  • Skąd z niczego powstał świat? 46.5% (60)
  • Czy kosmos zniknie kiedyś? 3.9% (5)
  • Czy jesteśmy jednym z bilionów innych kosmosów? 13.2% (17)

Oddanych głosów: 129

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nuwbar:
Na większość znamy odpowiedzi i można wydedukować.

Prędzej chciałabym znać rozwiązanie kryzysu kosmologicznego oraz czym jest ciemna materia/energia lub czy w jakiś ocenach w naszym układzie jest jakieś życie.

Tak jesteśmy sami. Wszechświat powstal z białej dziury które są big bangami. Tak jest wiele wszechświatów.
Kosmos nie zniknie ot będzie czarna pustka z jakiś zbłąkanym pojedynczym fotonem.
  • Odpowiedz
@nuwbar: Rzeczywistość poznajemy generalnie na dwa uzupełniające się sposoby.
Pierwszy to nauka, tutaj (w granicach nauki) mamy pewną pewność. Jednak już Galileusz przekonał się, że czasem i ta się myli - przypomnę, że zakaz nauczania itp. był wydany z uwagi na to, że głosił tezy sprzeczne z nauką, tezy których udowodnić naukowo nie potrafił a jedyny argument jaki podawał był (co dziś wiemy) błędny. A okazało się że rację miał.
Drugi
  • Odpowiedz