Jechałem dziś samochodem wujka i przy wrzucaniu drugiego biegu (sprzęgło wciśnięte do końca) usłyszałem zgrzyt, bieg wszedł bez oporu. Po tym zupełny luz na drążku zmiany biegów, jedynka, dwójka i wsteczny (który jest obok jedynki) zupełnie nie wchodzą. Od trójki wzwyż działają biegi.

Wujek dojechał na podwórko zaraz obok i zostawił auto, które będzie mógł odebrać dopiero w poniedziałek. On chce jechać w tym stanie do mechanika, ja mu mowie, żeby lawetę
Wymieniał ktoś samodzielnie podporę wału? Znalazłem parę opisów jak to zrobić i raczej filozofii nie ma, nie wiem tylko jednej rzeczy: trzeba do tego zrzucić wał, a potem przy montażu połączenia śrubowe łączące wał z mostem oraz skrzynią zabezpieczyć przy składaniu jakimś klejem do gwintów czy czymś takim czy wystarczy to skręcić?

#motoryzacja #mechanika #samochody #volvo
@Zbychoo: Moze trzeba bylo podgrzac palnikiem albo wal krzywy..

A na filmie to koles zle rozcina to lozysko, ostatnie szlifuje sie na plask, potem uderza przecinakiem i peka, tak to mozna pokaleczyc wszystko w okolo..
@bst: podrdzewiał po prostu ten wielowypust, poszedłem po linii najmniejszego oporu i podjechałem do warsztatu, który wyważa wały i w 15min mi go rozłączyli łącznie ze zdjęciem starej i założeniem nowej podpory. Warto było, bo z tym zdejmowaniem łożysk też bym się bujał, a gość wsadził w prasę i zdjął bez problemu. Dziś zamontuję ten wał i zobaczymy efekty. Dzięki jeszcze raz!
Kurde, przestawialem auto. Po odpaleniu i wrzuceniu wstecznego zobaczlem, ze obroty sa za niskie. Poczekalem chwile i zgasl. Pikło i zapaliła sie czerwona kontrolka oleju i zgasla. Po ponownym odpaleniu juz bylo wszystko okej. Ogolem juz kiedys mi sie zdarzylo, ze obroty zrobily sie niskie i zgasl, lecz z dwa razy w ciagu roku w duzych odstepach czasu. Co moze byc nie tak?

VW polo 98 1.4 z bardzo zdrowym silnikiem i
#mechanika | #elektryka | #psujo

Cholera Mirasy - błagam poratujcie! Schrzanił mi się agregat prądotwórczy, a dokładniej przerywacz/cewka/wihajster. No spalił się albo co. BARDZO rzadko odpalał, ale jak już odpalił, to chodził. A tak to ni w członek. Weźcie mi jakoś doradźcie, co to jest? Gdzie to kupić? Bo silnik po konserwacji, a mi #cebula od środka gnije, jak widzę nieużywany sprzęt. Ratujta! Jak nie wy, to tylko #elektroda zostanie! ( ͡
Jest jakaś różnica, między Audi A6 c5, a Passat b5? Chodzi mi o mechanikę tych pojazdów. Otóż posiadam silnik 2.8 Quattro, ma nalatane ponad 320tys i gdybym chciał zmienić na także ten sam silnik czyli 2.8 ALG z passata to jest jakaś różnica? I jak jest z napędem bo najlepiej ściągnąć angola Passata b5 4x4 i przełożył bym również napęd i zawiechę, podejdzie? ;->

#mechanika #mechanikasamochodowa #samochody
@Wojtas9: dokładnie, ale tylko torsen to ten "prawdziwy" napęd. Nadal jeżdżę audi z quattro i teraz wolał był odłączalny haldex. Dopłacanie za napęd na 4 koła nawet w słoneczne dni to bezsens
@pogop: Kolego. Dzisiaj w sklepie z elektroniką sprzedają drwale i spawacze.

Więc zakład samochodowy prowadzony przez magistra psychologii nikogo nie dziwi.

Działalność + NNW i działasz.