Wszystko
Wszystkie
Archiwum
Przechodzę dzisiaj obok samochodu, a tu zapalone są światła stop przy wyłączonym zapłonie. Rano wszystko było ok,nikt nie miał dostępu do samochodu w tym czasie.
Odpaliłem, zgasiłem i wszystko jest ok.
Co może być przyczyną takiej anomalii?
#motoryzacja #mechanika #skoda
Odpaliłem, zgasiłem i wszystko jest ok.
Co może być przyczyną takiej anomalii?
#motoryzacja #mechanika #skoda
Jechałem dziś samochodem wujka i przy wrzucaniu drugiego biegu (sprzęgło wciśnięte do końca) usłyszałem zgrzyt, bieg wszedł bez oporu. Po tym zupełny luz na drążku zmiany biegów, jedynka, dwójka i wsteczny (który jest obok jedynki) zupełnie nie wchodzą. Od trójki wzwyż działają biegi.
Wujek dojechał na podwórko zaraz obok i zostawił auto, które będzie mógł odebrać dopiero w poniedziałek. On chce jechać w tym stanie do mechanika, ja mu mowie, żeby lawetę
Wujek dojechał na podwórko zaraz obok i zostawił auto, które będzie mógł odebrać dopiero w poniedziałek. On chce jechać w tym stanie do mechanika, ja mu mowie, żeby lawetę
@chlopiec_z_zapalkami: Wujek nie wie, że samochodu i kobiety się nie pożycza?
@nt22: On jechał ze mną i to on chciał żebym prowadził. W każdym razie Twój komentarz nie jest pomocny.
- 1
Wymieniał ktoś samodzielnie podporę wału? Znalazłem parę opisów jak to zrobić i raczej filozofii nie ma, nie wiem tylko jednej rzeczy: trzeba do tego zrzucić wał, a potem przy montażu połączenia śrubowe łączące wał z mostem oraz skrzynią zabezpieczyć przy składaniu jakimś klejem do gwintów czy czymś takim czy wystarczy to skręcić?
#motoryzacja #mechanika #samochody #volvo
#motoryzacja #mechanika #samochody #volvo
- 0
@Zbychoo: Moze trzeba bylo podgrzac palnikiem albo wal krzywy..
A na filmie to koles zle rozcina to lozysko, ostatnie szlifuje sie na plask, potem uderza przecinakiem i peka, tak to mozna pokaleczyc wszystko w okolo..
A na filmie to koles zle rozcina to lozysko, ostatnie szlifuje sie na plask, potem uderza przecinakiem i peka, tak to mozna pokaleczyc wszystko w okolo..
- 0
@bst: podrdzewiał po prostu ten wielowypust, poszedłem po linii najmniejszego oporu i podjechałem do warsztatu, który wyważa wały i w 15min mi go rozłączyli łącznie ze zdjęciem starej i założeniem nowej podpory. Warto było, bo z tym zdejmowaniem łożysk też bym się bujał, a gość wsadził w prasę i zdjął bez problemu. Dziś zamontuję ten wał i zobaczymy efekty. Dzięki jeszcze raz!
konto usunięte via Android
- 1
Kurde, przestawialem auto. Po odpaleniu i wrzuceniu wstecznego zobaczlem, ze obroty sa za niskie. Poczekalem chwile i zgasl. Pikło i zapaliła sie czerwona kontrolka oleju i zgasla. Po ponownym odpaleniu juz bylo wszystko okej. Ogolem juz kiedys mi sie zdarzylo, ze obroty zrobily sie niskie i zgasl, lecz z dwa razy w ciagu roku w duzych odstepach czasu. Co moze byc nie tak?
VW polo 98 1.4 z bardzo zdrowym silnikiem i
VW polo 98 1.4 z bardzo zdrowym silnikiem i
- 0
@dualizmXkorpuskularnoXfalowy: Zapaliła się kontrolka oleju to logicznym byłoby sprawdzenie poziomu oleju ( ͡º ͜ʖ͡º)
konto usunięte via Android
- 0
@a231: Raczej, ze to zrobilem. Poziom jest okej. Prawie max :)
Trzymajcie kciuki prosze.. Jutro mechanika płynów - jestem obkuty w #!$%@?, żadne ściąganie nie wchodzi zreszta nawet w grę (2 kamery, 3 prowadzących chodzi po auli)
#mechanika #zebroplusy
#mechanika #zebroplusy
@raban321: wiem ale w sumie to sie nawet nauczyłem wiec nie ma co ryzykować. Zreszta oglądają nagrania z kamery xD
- 1
- 1
Miał ktoś do czynienia z firmą SWAG? Nazwa wyborna, ale nadaje się to do czegoś? Muszę w moim cudzie wymienić podporę wału i tylko tej firmy jest dostępna, jak to badziewie, to zadzwonię do ASO, ale tam mi pewnie zaproponują coś za 500zł.
#samochody #motoryzacja #mechanika
#samochody #motoryzacja #mechanika
- 1
Mirki, w mojej rs50 padł wał. co warto wymienić przy rozpoławianiu silnika minarelli? niema żadnych dziwnych kulek od sprzęgła tak jak w jawie 50? jakieś dobre rady na co uważać itp.?
#motocykle #mechanika #pytanie #pytaniedoeksperta
#motocykle #mechanika #pytanie #pytaniedoeksperta
@miniek91: na zdjeciu.
@bocznica: weź już przestań z tym odsyłaniem ludzi do tagu #skutery . o jaki jestem zajebisty motocyklista, na #czarnolisto wszystkich, co śmieją dać wpis w tagu #motocykle na temat 125ccm a jeszcze gorzej czegoś mniejszego !!!!oneoneoneeleven
nie musisz odpowiadać jak Cię coś nie interesuje
nie musisz odpowiadać jak Cię coś nie interesuje
- 2
#technologia #mechanika #motoryzacja #ciekawostki
Ciekawy pomysł na silnik w formie generatora elektrycznego. Po co ma się obracać wałek i inne korbowody, skoro można to pominąć? :)
Ciekawy pomysł na silnik w formie generatora elektrycznego. Po co ma się obracać wałek i inne korbowody, skoro można to pominąć? :)

- shido
- Rincewind
- konto usunięte
- ludzik
- konto usunięte
- +8 innych
Mirasy HELP !!!!!
nie pytajcie jak , ale wlałem trochę oleju silnikowego do zbiorniczka z płynem hamulcowym.
tak wiem zachowałem się jak amator, całe szczęście wlałem go tylko troszeczkę.
czy bardzo #!$%@?łem, i czy dojade jutro do pracy ?
#pytaniedoeksperta #samochody #pomocy #auta #mechanika #mechanikasamochodowa
nie pytajcie jak , ale wlałem trochę oleju silnikowego do zbiorniczka z płynem hamulcowym.
tak wiem zachowałem się jak amator, całe szczęście wlałem go tylko troszeczkę.
czy bardzo #!$%@?łem, i czy dojade jutro do pracy ?
#pytaniedoeksperta #samochody #pomocy #auta #mechanika #mechanikasamochodowa
@jeb_z_dzidy: Kluczowe tutaj jest ile to jest te "troszeczkę". Nie wiem jak z gęstością płynu hamulcowego ale przyszło mi do głowy, że być może ten olej unosi się na górze i można by go zebrać np. strzykawką?
@jeb_z_dzidy: Nic chyba nie powinno się dziać teoretycznie, jak mało włałeś. Ale muszę spytać. JAK??
Dolej jeszcze płynu hamulcowego jak masz miejsce
Dolej jeszcze płynu hamulcowego jak masz miejsce
- 1
Siema mechaniory
Mam opla astre 3, i zwalił mi sie centralny w z jednej strony w tylnich drzwiach .
Pewnie siłownik poszedł albo instalacja gdzieś przerwała.
Pytanie brzmi czy idzie w jakis awaryjny sposob zamknąć drzwi ? Czy słuzy do tego moze to czerwone coś, ktorego pozycje idzie zmienić
pion/poziom? https://imgur.com/IDTu2OI
#mechanika #samochody #kiciochpyta #pytanie
Mam opla astre 3, i zwalił mi sie centralny w z jednej strony w tylnich drzwiach .
Pewnie siłownik poszedł albo instalacja gdzieś przerwała.
Pytanie brzmi czy idzie w jakis awaryjny sposob zamknąć drzwi ? Czy słuzy do tego moze to czerwone coś, ktorego pozycje idzie zmienić
pion/poziom? https://imgur.com/IDTu2OI
#mechanika #samochody #kiciochpyta #pytanie
- 1
Miercziki, wiecie dlaczego w samochodzie do dokręcenia kół stosuje się dokładnie 4 śruby? Żadna inna wartość nie wchodzi w grę (oprócz F1, gdzie tam jest duża nakrętka). Chodzi mi o naukowe wyjaśnienie. Ogólnie tyczy się to chyba również połączeń kołnierzowych.
#pomoc #polibuda #mechanika #mechanikasamochodowa
#pomoc #polibuda #mechanika #mechanikasamochodowa
@smatthy: czasami stosuje się 5
- 1
Polećcie jakiś fajny zbiór do wytrzymałości materiałów z zadaniami z prętami kołowymi sztywno przymocowanymi w jednym punkcie. Zdjęcie na dole. Uczę się ze zbioru Grabowskiego, a tam akurat tego nie ma.
#wytrzymaloscmaterialow #statyka #mechanika #fizyka
#wytrzymaloscmaterialow #statyka #mechanika #fizyka
- 0
@Fheat: To był Andrzej.
- 1
@Fheat: Jest taka książka autorstwa pana Bijaka-Żochowskiego, tam było wszystko co było mi potrzebne z wydymały. Powinna być w necie, możesz obadać. A kolegę @shido wrzuć na #czarnolisto, mirko od razu staje się wtedy lepszym miejscem.
- 2
- 0
@battles: zostaw za 50 lat bedzie warte
Co myślicie o samochodzie Chrysler Sebring z 2001-2002 roku? Warto pakować się w to auto? Interesują mnie silniki 2.0 ( chyba będzie za mały do tego auta ), albo 2.7 - jego plusem jest łańcuszek. Używał ktoś tego auta? Jak z serwisowaniem i częściami?
#samochody #samochod #mechanika #mechanikasamochodowa #motoryzacja
#samochody #samochod #mechanika #mechanikasamochodowa #motoryzacja
#mechanika | #elektryka | #psujo
Cholera Mirasy - błagam poratujcie! Schrzanił mi się agregat prądotwórczy, a dokładniej przerywacz/cewka/wihajster. No spalił się albo co. BARDZO rzadko odpalał, ale jak już odpalił, to chodził. A tak to ni w członek. Weźcie mi jakoś doradźcie, co to jest? Gdzie to kupić? Bo silnik po konserwacji, a mi #cebula od środka gnije, jak widzę nieużywany sprzęt. Ratujta! Jak nie wy, to tylko #elektroda zostanie! ( ͡
Cholera Mirasy - błagam poratujcie! Schrzanił mi się agregat prądotwórczy, a dokładniej przerywacz/cewka/wihajster. No spalił się albo co. BARDZO rzadko odpalał, ale jak już odpalił, to chodził. A tak to ni w członek. Weźcie mi jakoś doradźcie, co to jest? Gdzie to kupić? Bo silnik po konserwacji, a mi #cebula od środka gnije, jak widzę nieużywany sprzęt. Ratujta! Jak nie wy, to tylko #elektroda zostanie! ( ͡
- 1
Jest jakaś różnica, między Audi A6 c5, a Passat b5? Chodzi mi o mechanikę tych pojazdów. Otóż posiadam silnik 2.8 Quattro, ma nalatane ponad 320tys i gdybym chciał zmienić na także ten sam silnik czyli 2.8 ALG z passata to jest jakaś różnica? I jak jest z napędem bo najlepiej ściągnąć angola Passata b5 4x4 i przełożył bym również napęd i zawiechę, podejdzie? ;->
#mechanika #mechanikasamochodowa #samochody
#mechanika #mechanikasamochodowa #samochody
- 0
@MarioMAX: Troche juz czasu minęło od tej rozmowy ale myślę że trzeba sprostować. W Audi stosowane są dwa rodzaje napędu na 4 koła:
Dołączany (oparty na sprzęgle typu Haldex) występuje w modelach A3 i TT
Stały (oparty na torsenie) występuje w pozostalych modelach
źródło:http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=32&t=121592
Dołączany (oparty na sprzęgle typu Haldex) występuje w modelach A3 i TT
Stały (oparty na torsenie) występuje w pozostalych modelach
źródło:http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=32&t=121592
@Wojtas9: dokładnie, ale tylko torsen to ten "prawdziwy" napęd. Nadal jeżdżę audi z quattro i teraz wolał był odłączalny haldex. Dopłacanie za napęd na 4 koła nawet w słoneczne dni to bezsens
- 1
- 2
#pytaniedoeksperta #mechanika
Przywaliłem dosyć mocno w krawężnik prędkość mogła oscylować w granicach 40 km/h. Auto mocno ściąga na prawą stronę, chciałbym dowiedzieć się co dostało strzała. Jechać z tym na stacje diagnostyczną czy od razu do mechanika ??
Ile za sprawdzenie wezmą na stacji ?
Przywaliłem dosyć mocno w krawężnik prędkość mogła oscylować w granicach 40 km/h. Auto mocno ściąga na prawą stronę, chciałbym dowiedzieć się co dostało strzała. Jechać z tym na stacje diagnostyczną czy od razu do mechanika ??
Ile za sprawdzenie wezmą na stacji ?
- 2
jakie są sposoby czyszczenia klimatyzacji samochodowej? Pianka, ozonowanie, ultradźwięki i coś jeszcze?
#pytanie #samochody #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #obrazekdlazwiekszeniaatencji
#pytanie #samochody #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #obrazekdlazwiekszeniaatencji
- 1
@Deputowany: wracaj na elektrodę XD
- 1
@jestem_legenda: @Fibi07: o tym usuwaniu zapachu z auta, to słyszałem, ale w sumie jako następstwo ozonowania klimatyzacji
@ripp1337: przeciez fiat uno kosztuje z 300 zl ...
- semperfidelis
- olesiu
- konto usunięte
- serial28
- RomeYY
- +4 innych
@ripp1337: tu masz kontakt ;)
- 2
trzeba w Polsce jakichś uprawnień, żeby zostać mechanikiem, otworzyć własny zakład naprawy samochodów?
#samochody #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa a tak przy okazji #samochodowykonkurs
#samochody #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa a tak przy okazji #samochodowykonkurs
- 1


































Mirki mam kłopot odkleiła mi się w moim golfie II podsufitka (1/3 podsufitki zwisa swobodnie) możecie polecić jakiś klej do tapicerki? butapren i wszelakiego rodzaju kropelki raczej odpadają
Komentarz usunięty przez moderatora