Wpis z mikrobloga

Symulacyjna prasówka - tydzień 3/52 ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Nie tworzę spam-listy - chcesz być wołany następnym razem? Zaplusuj ten post!

[ #cad] Wiadomo, że Marvel lepszy, ale masce Flasha warto się przyjrzeć. Model w SolidWorks [ VID ]

[ #cfd] Jak powierze wpływa na cycklistów - model w STAR-CCM+ [ VID ]

[ #cfd] Oto co się dzieje gdy spada lawina (chętnie dowiem się czegoś więcej o tym jaki jest cel modelowania lawin śnieżnych) [ VID ]

[ #cfd] Przykład tego jak poprawnie pompować balonik. Ciekawy model oddziaływania płyn-ciało stałe [ ART ]

[ #dem] Jeśli chcesz wiedzieć jak poprawnie jeździć traktorem Metoda Elementów Dyskretnych może Ci w tym pomóc [ VID ]

[ #dem] Nadchodzi lato... Najwyższy czas skosić trawnik! [ GIF ]

[ #dem] DEM + FEM - kolejny przykład na to jak można wykorzystać elementy dyskretne, aby lepiej odwzorować obciążenie konstrukcji [ ART ]

[ #dem] DEM + CFD - co się dzieje w środku systemów pneumatycznych przenoszących drobne cząsteczki np. proszek [ VID ]

[ #fea] Przykład tego jak niebezpieczny może być grad dla blacharki naszego samochodu [ GIF ]

[ #fea] Jak modelować ptaszki przy pomocy baloników z wodą [ PIC ]

[ #fea] Post o tym czym różni się siatka Eulera od siatki Lagrange'a, a także jak można je wykorzystać w jednej symulacji [ ART ]

[ #fea] Cała książka z wprowadzeniem do MES z użyciem Abaqusa i Pythona. Warto zapisać sobie w linkach pt. 'kiedyś się tego naucze' [ PDF ]

[ #inzynieria] Oto jak wygląda kręcenie bączków w bolidzie F1 zarejestrowane przy pomocy kamery termowizyjnej [ GIF ]

[ #inzynieria] Zamiana energii cieplnej bezpośrednio w energie elektryczną - czemu nie? [ ART ]

[ #inzynieria] Blog o tym jak i dlaczego Titanic zatonął. Chyba już było na wykop.pl [ ART ]

Bogdan spod tagu #bogdansymulant ʕʔ

#nauka #mechanika #cae #gruparatowaniapoziomu
Bogdan191 - Symulacyjna prasówka - tydzień 3/52 ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

Nie tworzę spam-l...
  • 14
  • Odpowiedz
dlaczego kura dostaje powiadomienie do tego wpisu -.-


@laki1: Nie wiem. Nie widze żebym Cie wołał więc nie do mnie pretensje. Wrzuć #bogdansymulant na czarnolisto i problem z głowy

Wiesz że #dem jest tagiem czegoś zupełnie innego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@moriaxowy: Nie wiedziałem, dzięki! nie będe już tam śmiecił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@waluch: no wiadomka ;) bardzo ciężko uzyskać dobre ułożenie takich modeli w symulacjach. Wydaje mi sie że najlepiej byłoby przeprowadzić takie badania jak robi np EA do fify. Najpierw nałożyć czujniki na żywego kolarza a później zmierzyć ich położenie i użyć w symulacji :)
  • Odpowiedz
@Bogdan191: No to wiadomo, ale ogólnie bardzo spoko to wygląda. Jedyne co jeszcze zauważyłem to to, że noga prostuje się całkowicie a nie powinna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bogdan191: poczytaj sobie o bike fittingu, kątach m.in w stawie kolanowym i o ułożeniu bloków w bucie tak jak pisałem w poprzednim komentarzu.
Ale ogólnie mówiąc, musi być lekko zgięta, inaczej będziesz odczuwał ból w kolanach
  • Odpowiedz
@waluch:
Plus fakt, że masz obydwa buty wpięte w pedały i jak doprowadzisz do przeprostu kolana + dociągniesz drugą nogą, to możesz zrobić całkiem ładny sajgon w stawach.
  • Odpowiedz
Odnośnie analiz dotyczących kolarstwa to jako ciekawostkę dorzucę prace prowadzone przez Berta Blockena z uniwersytetu technicznego w Eindhoven, po których publikacji zmieniono przepisy w zawodach TdF. Analizy przedstawiają wpływ motocykli i samochodów obsługowych jadących za kolarzem. Prosto mówiąc, pojazd jadący w pewnej odległości za kolarzem pomaga mu w jeździe pchając go wraz z powietrzem przez pojazdem. Dystanse tych pojazdów obsługowych zostały po prezentacji wyników zmienione. Tutaj link: https://m.youtube.com/watch?v=4t6L-x8CS_w Zresztą polecam poczytać pracę
  • Odpowiedz