@PrevuD: czyli nie stożek tylko taki klin

wycinasz z blachy jakkolwiek, bierzesz te arkusiki na szlifierkę do płaszczyzn, pod nie dajesz jakieś pochyłe mocowanie i lecisz

no chyba że dużo w sensie bardzo dużo, jakieś tysiące tego, to pewnie walcowanie jakieś, ale to już droższa zabawa pewnie. ja bym walcował ten pas 50 na taki przekrój a potem CIĄŁ #!$%@? CIĄŁ
@killerpizza: dzisiaj gadałem z mechanikiem o wymianie filtra kabinowego w którymś nowym volvo nie pamiętam już które. W każdym razie trzeba położyć się na podłodze, włożyć rękę do jakiegoś knału i 50 cm dalej po omacku wymienić filtr, a w międzyczasie syfy z filtra spadają ci na twarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miraski mam problem z wozem.

Pacjent to Mercedes W124 200D 1992 rocznik.

W sobote zrobilem ponad 100 km. Zaparkowalem ladnie w garazu. Wczoraj wsiadam, przekrecam kluczyk a tam niemrawy odglos silnika spowodowany brakiem pradu w aku.

Podlaczylem prostownik, wieczorem elegancko zaskoczyl jak zwykle.

Dzisiaj rano do miasta chce jechac a tutaj zonk. Znowu to samo...

Powtorzylem procedure, aku sie naladowal, sprawdzilem multimetrem i jest do pelna naladowany, wsiadam, przekrecam kluczyk i zonk
@Baczy: uprzedzając następne pytanie: alternator sprawdzasz tak, że na odpalonym silniku sprawdzasz napięcie na akumulatorze, wtedy powinno być ~14,5V.

A pobór prądu na postoju jeśli jest powyżej powiedzmy 100mA, to po kolei wyjmuj bezpieczniki i sprawdzaj czy spada.
#motoryzacja #januszemechaniki #diy #mechanika

Może to głupie pytanie, ale jakoś trzeba nabijać wpisy. Zabezpieczałem antykorozyjnie podwozie rodzinnego auta, tzn. oczyściłem, pomazałem kortanitem, podkład, autogum na wybranych elementach. Zdejmowałem do tego atrapy zderzaka przodu, tyłu, plastikowe osłony silnika i skrzyni oraz takie osłony wydechu z cienkiej blachy. Mechanicznie oczyściłem też z rdzy rurę i tłumik. Poskładałem to do kupy i teraz auto mi w środku zupełnie inaczej brzmi. Tak jak bym jechał w
@KierownikW10: dlatego nie rozumiem jak ktoś może pisać, że telefon/samochód/motor był używany przez kobietę skoro to właśnie mężczyźni bardziej dbają o swoje samochody ;) równie dobrze można napisać: samochód ma #!$%@? sprzęgło i skrzynię biegów, porysowany lakier przy klamce i cała tapicerka od tipsów i biżuterii, płyny były dolewane jak się właścicielce przypomniało albo jak zaczynało dymić. Ale za to pachnie perfumami.
Siema Mirki,

Powiem wam coś o studiowaniu :)

Wybierajcie kierunek sercem a nie rozumem. Nawet jeśli miałoby to być coś bardzo dziwnego :) i nie słuchajcie #!$%@?, że co to za egzotyka i że w Polsce nie ma pracy dla ludzi z takim wykształceniem albo co jeszcze lepsze " TYLKO INFORMATYKA I MEDYCYNA".

Uczcie się tego co daje wam frajdę a szybko będziecie dobrzy w tym co robicie.

Sam poszedłem na mechanikę
Płacicie mechanikom za samo podpięcie clipa?

Jakiś czas temu miałem taką akcję, że pojechałem do gościa, podpiął, nic nie zrobił, dalej było tak samo źle i woła stopińćdziesiunt! Powiedziałem, że chyba go pogrzało. Generalnie chodziło o zdezaktywowanie czujnika uderzeniowego/wstrząsowego (mała kraksa była), a gość nie potrafił tego zrobić. Holowanko do kolejnego, tam akurat elegancko, podpiął, pogrzebał, powiedział, że nie umie i tyle. Powiedział jeszcze, gdzie jechać "do magika, który to zrobi". W
@pozytywny

@shido

@mudkipz

@pogop

Ojciec po kupnie Scenica sprowadzonego z Francji chciał zmienić język wyświetlacza. Nikt sie tego podjąć nie umial a i za to z góry mowili 200-500 zł. Ojciec zrobil 100 km,bo znalazl jakiegoś mlodego synka co sobie w sprzęt zainwestowal i obcykany w tych sprawach jest. Chlopak 19 lat. Powiedział ojcu ze polskiego języka aktualnie wgrać sie nie da bo nie ma jeszcze plikow ale angielski jezyk wgral za
@cytrynka91:

@memory:

@delbana: Nie ogarniacie kilku rzeczy, u niemca roboczogodzina 80 €, a u nas 80zł, części podobnie kosztują. Druga sprawa to mentalność, niemca interesuje jedynie naprawa w pewnym warsztacie, najlepiej ASO i jak wtryski czy turbina to wymiana na nowe, a nie regeneracja(roznica taka, że nowy komplet to z 8k zł, a regeneracja 4x mniej). Trzecia sprawa to stosunek wartości samochodu do zarobków, dla niemca ta laguna to
Czy mógłyby mi jakieś #januszemechaniki potwierdzić, czy te części na zdjęciach to to co myślę? Samochód Renault Trafic. Leżą mi na magazynie, a chciałbym to powystawiać na alledrogo. Sorry ze tak namieszne w zdjęciach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 i 15. Kolektor ssący

2. Pompa Klima

3 i 8. Pompa paliwa wysokiego ciśnienia (wtryskowa)

4 i 5. Vacuum Pompa

6 i 10. Układ EGR

11 i 12. Osłona
@Mirin: podlacz pod inne zrodlo pradu w samochodzie. Albo bezposrednio z akumulatora. Jak po tym sie nie wlaczy normalnie to albo do speca albo do kosza.