Wpis z mikrobloga

Mam na starym komputerze zrobiony serwer multimedialny (Samba do udostępniania). Było to ładnych kilka lat temu, ogólnie wszystko działa ale widzę, że Debian Jessie 8 już dawno nie jest wspierany. Serwer ten nie jest wystawiony do Internetu, dostęp jest jedynie po LAN.

Nie ruszać nic jeśli działa czy jednak zrobić aktualizację? Wiąże się to z formatem i robieniem wszystkiego od początku, czy można zrobić jakiś upgrade na tym co jest nic nie tracąc? Jestem zielony w tym temacie, obsługuję go przez SSH i generalnie co doczytam i z poradników zrobię 1:1 to jest okej ale poza tym niezbyt znam się na obsłudze..

#linux #debian #systemyoperacyjne
  • 8
@Mikseth: Da się z tego miejsca zrobić aktualizację, ale wydaje mi się, że najbezpieczniej byłoby przejść przez wszystkie wersje, a to trochę potrwa. Szybciej, wygodniej i lepiej będzie jednak zainstalować 11 na świeżo, bo to jest bezproblemowe, a przynajmniej nic nie powinno Cię zaskoczyć.

Ale jeżeli wszystko działa i nie potrzebujesz nowych pakietów to po co, skoro nie jest wystawiony do internetu? Backupy tylko ogarnij, tak na wszelki wypadek.

Ja w