Wpis z mikrobloga

chciałbym nauczyć się programować ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem po studiach informatycznych, pracuję w branży jako sysadmin/devops, proste skrypty w bashu czy pythonie nie są mi obce, ale nigdy nie nauczyłem się faktycznego programowania. jestem zainteresowany językiem C++, ponieważ chciałbym zostać kontrybutorem moich ulubionych projektów open source napisanych w tym języku na platformę GNU/Linux. jakie możecie polecić zasoby do nauki w 2022? czy Symfonia Grębosza (i jej nowsze wydania) to dalej sensowne źródło, gdy sam język w ostatnich latach ponoć mocno wyewoluował czy jest coś lepszego? zależałoby mi bardziej na książkach (pol lub eng - obojętnie).
#naukaprogramowania #linux #kde #cpp #opensource
  • 12
@TheGreenBastard: są różne uczelnie, różne profile. Na warszawskiej polibudzie są 3 informatyki (na 3 wydziałach), z których tylko jeden jest bardziej nastawiony na programowanie. A niezależnie od tego, absolwent bez praktyki tworzy niskiej jakości kod. W czasie studiów nie ma możliwości nabycia takiej praktyki, jaką dostaje się w pracy przy 8 godzinach spędzanych na programowaniu dziennie.

OP z całą pewnością potrafi napisać działający kod i nie trzeba mu tłumaczyć jak działa