#anonimowemirkowyznania
#kredyt #stopyprocentowe #stopy #kredythipoteczny #mieszkanie
Elo mirki, mam dość wynajmowania mieszkania w Warszawie (już 10 lat). Wiem że ceny są szalone ale ciężko trafić jest zawsze w dobry czas. Teraz kombinują ze stopami, czytam że wszystko padnie niedługo, znajomi mówią że to duże miasto i co najwyżej ceny przystopują, inwestycji od cholery, schodzą jak bułeczki, a to że wchodzi nowy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
Bym brał teraz. Jak kupujesz dla siebie, nie na zarobek to w dłuższym okresie i tak zyskasz nawet jak niedługo nastąpi korekta. Tym bardziej że teraz wynajmujesz i i tak spłacasz kredyt, ale właścicielowi ;-)
  • Odpowiedz
Naszła mnie taka myśl: dlaczego banki nie mają w ofercie czegoś takiego jak gwarantowana stała rata kredytu przy jednoczesnej elastycznej całkowitej liczbie rat, zależnej od stóp %? Przy wzroście stóp zwiększałby się udział odsetek w racie i okres kredytowania by się wydłużał, przy spadku odwrotnie.
Wiem, że są kredyty z gwarantowanym stałym oprocentowaniem, ale ta gwarancja jest tylko na kilka lat, a stałe oprocentowanie wysokie, więc moje rozwiązanie byłoby chyba bezpieczniejsze (co
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 3
@werter_do_jercewa: Bo Polacy dają się dymać bez mydła i nie protestują o zmiany prawa. Banki wygrywają podwójnie bo 99% kredytów na złodziejskiej zmiennie stopie, z którą nie da się nic zaplanować, a jak noga ci się powinie to zamiast jak w USA oddać klucze to tracisz mieszkanie i dalej masz dług jak wartość nieruchomości jest niewystarczająca.

Jesteśmy pod tym względem niechlubnym ewenementem na skalę Europy
T.....n - @werterdojercewa: Bo Polacy dają się dymać bez mydła i nie protestują o zmi...

źródło: comment_1633589124DOsYzvuqfFtWNLVOi84Yf2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jacv: jeśli to fajne mieszkanie, chcecie miec swoje i czujesz ze to jest moment na zakup mieszkania i sobie poradzisz finansowo (a wyglada na to ze bez problemu) to sie nie przejmuj i nie czytaj tych glupot na wykopie.
Ja przez swoje zycie juz wiele takich rozmow z niepewnymi osobami przeszedlem i kazdy kto sie zdecydowal potem byl zadowolony ze to zrobil.
  • Odpowiedz
#kredythipoteczny panocki bo ja totalnie zielony, wlasnie dostałem kredyt 500k, jakiej raty mogę się spodziewać po podwyżce oprocentowania? Z ubezpieczeniami wyszło, ze jakoś 3300 na początku mam płacić, kredyt na 28 lat #kredyt

Ps. Mam zapas w zarobkach, nie umrę z głodu, pytam z ciekawości
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@to_nie_tak_jak-myslisz zapominasz tylko o jednym. Budżetówka będzie strajkować przy wysokiej inflacji i emeryci będą niezadowoleni a to jest ich elektorat. Problem taki, że oni nie zadają podwyżek 5% tylko 30-50% a to zwiększa koszty. Ogólnie ciężki temat ale gdyby inflacja była niższa to myślę, że dałoby się przekonać ludzi, że macie podwyżki o 5% i morda w kubeł ale teraz jest taka presja na to, że nikt na jakieś 5% się
  • Odpowiedz
@to_nie_tak_jak-myslisz: Mirku, rozpatrujesz swoje "podstawowe prawa ekonomii" w oderwaniu od podstawowych praw matematyki. Jeśli w Polsce jest mało mieszkań w stosunku do liczby ludności, to istnieje wysoki popyt na te mieszkania, jeśli ten popyt zostaje dodatkowo wzmocniony wzrostem liczby ludzi mieszkających w Polsce, a mieszkań nie przybywa w tym samym tempie (bo nie może) to te, które są dostępne zyskują na wartości. Elastyczność cenowa popytu to przecież także " podstawowe
  • Odpowiedz
W związku z moją działalnością na tagu #kredythipoteczny często pytacie mnie czym dokładnie się zajmuję, prosicie o radę. Poruszane przeze mnie kwestie dotyczą wielu aspektów finansowych, jednak największą popularnością cieszyły się właśnie kwestie mieszkaniowe. Często też toczy się w komentarzach dyskusja na temat z kim podjąć współpracę starając się o kredyt? Bezpośrednio z bankiem, z pośrednikiem kredytowym czy osobą zajmująca się szerszym spektrum finansów? Poniżej przedstawiam wam zakres moich obowiązków,
droetker4 - W związku z moją działalnością na tagu #kredythipoteczny często pytacie m...

źródło: comment_1633522057pqi2TX7ebfRrEBuh0L0c8K.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak składam wniosek o raty a pracuje na umowie zlecenie, ostatnie 3 miesiace pracowalem w jednej firmie teraz w kolejnej i dopiero po weekendzie dostane przelew. Mam wpisac nazwe ostatniej firmy? I czy te wnioski to trzeba tak idealnie wypelniac czy jak? Bo slyszalem, zeby orientacyjnie dane wpisac i oni to jakos rozpatruja #mediamarkt #mediaexpert #kredyt Chce wziac cos za 2k w ratach 0% 20 rat.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Zbliża się posiedzenie RPP! Sprawdź czy RPP podniesie stopy procentowe. Już jutro możliwe podniesienie stóp procentowych? Czy RPP na jutrzejszym posiedzeniu podniesie stopy procentowe? Ekonomiści są zgodni. Sprawdź co mówią. Czy RPP powinno podnieść stopy? sprawdź o której godzinie najbliższe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.

#finanse #nbp #pis #dojnazmiana #kredythipoteczny #kredyt #inflacja
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Hej,

Chciałbym poradzić się nieco bardziej doświadczonej części wykopu na temat zakupu mieszkania i wzięciu kredytu hipotecznego.
Moja sytuacja:
Mam 22 lata zarabiam ~10k netto na UoP + czasem coś sobie dorobię (~1-2k) ale nie jest to nic stałego (raczej 8-10 miesięcy w roku), chciałbym mieć coś swojego, ale jestem sam i nie jest to prosta decyzja.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Zarabiasz 10k, a będziesz bał się zmiany pracy przez ratę 2k? a nie boisz się zmieniać pracy przez wynajem który pewnie jest w okolicy 2k? Przecież nawet po opłaceniu raty i kosztów życia możesz nadal odkładać nadwyżkę i przy zmianie pracy mieć zapas gotówki.
  • Odpowiedz
@Kazadum: ci spece od finansów nie powiedzieli, że kredytu nie trzeba spłacać przez 30 lat?
Jak się sytuacja zmienia to się zmienia nieruchomość i tyle. Nawet za 5 lat nie będzie wiedzieć na 100% czego potrzebuje.
A mając dzieci najlepiej budować nowy dom co 5 lat( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mirki, mam pytanie, Planuje wziąć kredyt na mieszkanie, jednak sporo osób odradza branie teraz, twierdząc, że niedługo stopy pójdą w górę. Ale moim zdaniem mając dwie opcje do wyboru:
a) wziąć kredyt teraz i przynajmniej część spłacić póki stopy są małe, będąc przygotowanym że kiedyś pójdą w górę i będzie trzeba spłacać więcej
b) poczekać aż pójdą w górę i brać dopiero wtedy
to opcja a jest lepsza niż b? Czy coś
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#kredyt #kredythipoteczny #bank

Mirki, może ktoś mi wytłumaczy jak to jest z odsetkami od kredytu hipotecznego a wcześniejszą częściową nadpłatą. Przy próbie dokonania nadpłaty przez stronę banku, dostaję informację, że w pierwszej kolejności pobrane zostaną odsetki naliczone do dnia realizacji dyspozycji. Dobrze rozumiem, że to oznacza, że jeśli np. jutro nadpłacę kredyt, a 15 października wypada kolejna rata, to część odsetkowa zostanie w niej
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobrze rozumiem, że to oznacza, że jeśli np. jutro nadpłacę kredyt, a 15 października wypada kolejna rata, to część odsetkowa zostanie w niej odpowiednio obniżona aby uwzględniała tylko dni między 4 a 15 października, a nie cały miesiąc?


@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, dobrze rozumiesz. Kolejna pobrana rata będzie obniżona.
  • Odpowiedz
Ale nie cała rata będzie obniżona tylko część odsetkowa? Ja miałem po nadpłacie obniżone odsetki (bo bank naliczał je od zera od dnia nadpłaty) ale za to podwyższoną część kapitałową, tak aby kwota raty była równa kwotom innych rat.


@vertical: Obniżona będzie część odsetkowa kolejnej raty. Podwyższenie części kapitałowej zależy od systemu danego banku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hej mircy, to normalne, że sklep twierdzi, że nie może mi wydać towaru dopóki bank nie przeleje pieniędzy na konto sklepu kiedy wziąłem coś na raty? Mam czekać parę dni aż dostaną środki i dopiero wtedy wyślą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bank #pieniadze #kredyt #kredytratalny #raty #finanse
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach