Wpis z mikrobloga

@goferek: To od ilu w ogóle zacząć? I czy w ogóle Allegro Pay ma jakiś wpływ na BIK rating? Czytałem, że kredyty w takich instytucjach "parabankowych" negatywnie wpływa na ocenę klienta, ale czy posiadanie kredytu, czy spłacony również?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Arhkoe: w maju byłem w PKO pytać wstępnie o kredyt na chatę i pytałem przy okazji właśnie o raty na telefony, drobne pierdoły. I tak - najmniejsza pierdoła pomaga z wiarygodnością. Człowiek który zarabia mniej, ale ma historię regularnych spłat będzie lepiej potraktowany, niż pan programista 15k, o którym nic nie wiadomo. To info od doradcy w największym polskim banku. Ja tam jej wierzę bardziej, niż randomom z wypoka (
@Matpiotr: To poprawiam pytanie. Czy Allegro Pay wpływa pozytywnie na wiarygodność, po spłacie, czy negatywnie?

@Arhkoe Aktywny kredyt zmniejsza znaczne zdolność. Spłacony nie ma wpływu. Opóźniony, nawet dawno temu i już dawno spłacony, może cię całkiem przekreślić. Historia kredytowa przy hipotekach nic ci nie daje, może tylko zaszkodzić. Zabezpieczeniem banku jest nieruchomość.
@Qraape: No właśnie i do tego zmierzam. Tylko czy Allegro Pay też ma na to wpływ? To nie jest kredyt z banku tylko przez Allegro, stąd moje pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem osobą, która w maju kupiła samochód z salonu za gotówkę, z kredytami miałem do tej pory wspólnego tyle co dziewica z prostytucją