Brakuje mi języka angielskiego w pracy. Niby korporacja i to niepolska, nie rozumiem dlaczego nie gadamy z ludźmi z innych krajów. W poprzedniej robocie wszystko było po angielsku. Co prawda jest taki plan żeby scentralizować wszystko i żeby Polska była szefem regionu, ale na razie nic nie widać żeby się coś działo w tym kierunku. Dlatego postanowiłam, że zamiast radia w drodze do pracy i pracy będę słuchać podcastów BBC English. Muszę
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak wygląda proces rekrutacji w Revolut?
Hej,

Mam ponad 4 lata doświadczenia w kołchozie (duża amerykańska korporacja finansowa, która ma biuro między innymi w Krakowie). Na LinkedIn napisała do mnie rekruterka z #revolut. Pisała o stanowisku „Back Office Ops Manager”. Dziś miałem rozmowę z jakąś inną rekruterką, także z tej firmy, właśnie o tym stanowisku. Pytała mnie o oczekiwania finansowe, o okres wypowiedzenia oraz o to, czy gdzieś
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

U mojej koleżanki w branży jest kryzys (pracuje w sprzedaży) i wrzucili ją na PIP jako Plan Poprawy Wyników (Performance Improvement Plan).

Oczywiście to ściema i ona ocenia, że najprawdopodobniej chcą jej się pozbyć.
Czyli realnie pewnie ma 30-90 dni jeszcze pracy, bo jeszcze nie poznała szczegółów.
Czy ktoś z Was ma doświadczenie jak zmaksymalizować ból dla takiego nieuczciwego i toksycznego pracadowcy, poza dokumentowaniem jego machlojek i wałków na wypadek procesu? Ewentualnie jak wyjść
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nie_odpisuj: ona zaczyna i mowi -L4 ( ͡º ͜ʖ͡º). Swoja droga srogo smiecham, jak wszytskie kropoludki przyzwyczajone do owocowych piatkow i dni z psem w pracy nagle sie bulwersuja ze ale jakm to, pszeciez cienszko prscujem, jak zwolnic ?:( a tak naprawde ich praca to jakies wirtualne stanowiska, ktore sa uj wie po co( w wiekszosci przypadkow)
  • Odpowiedz
  • 2
@Picasso7: nie, pytałem przy kasie. Babka odpowiedziała, że nic nie może z tym zrobić. Miał być o 16:00, ale "nie wpadło im jeszcze na tablicę", cokolwiek to znaczy!
  • Odpowiedz
@XdekHckr: a, no to coś z-----i, ja widziałem posty na wewnętrznym "facebooku" że już 16:01 zamówienia wpadają, klasyk jak z zestawem Bambi co się po 2 dniach skończył
  • Odpowiedz
Czy pracuje ktoś w BBH w Krakowie jako Onboarding & Asset Management Specialist? Czy jest to stanowisko raczej spoko czy lepiej tego nie brać? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chodzi mi bardziej o atmosferę w takich zespołach, poziom trudności zadań, wyrabianie się ze wszystkim w 8 godzin.

#korporacja #cv #korpo #rekrutacja #hsbc #ubs #bbh #
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Snowflake_: jeżeli nie wyrabiasz się w 8h to znaczy że zarabiasz więcej niż powinieneś (tzn. oczekują sie od ciebie wydajności odpowiedniej do twojej stawki). Bierz stawkę taką która pozwoli ci pracować tylko 8h.
  • Odpowiedz
#korporacja #korposwiat #korpo

Zmieniam stanowisko z operacyjnego na biznesowe w swoim korpo (pozostają na tym samym poziomie w korporacji). Będzie to obejmowało współpracę z bardzo dużymi podmiotami na rynku finansowym + jest to core mojego pionu.

Dotychczas zarabiałem 11k brutto - o jaką podwyżkę mogę walczyć? 20%?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@sliti666: przecież to zależy od korpo xD 20% wątpię aby było osiągalne. Takie rzeczy się z przełożonym załatwia a nie z wykopem. Jeśli nie zmieniasz grupy zaszeregowania to abo nic albo jakieś max 5%
  • Odpowiedz
Jak mnie bawi ten ryk korpoludkow ze ktos im każe wracać do pracy biurowej.

Banany myślały ze ktos im bedzie płacił za siedzenie w domu i udawanie, że cos robią bo maja stanowiska po angielsku i im sie nalezy. Dla innych praca stacjonarna to jest po prostu praca, ale dla korposzczura homeoffice to jest metafizyka. Spotkanie z najwyższym.

#korpo #korposzczury #korporacja #praca #pracbaza
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BobekRobek: Popłaczą, popłaczą i zaakceptują. Bardziej mnie dziwi krótkowzroczność ludzi, których cieszy zwalnianie masowe w korporacjach. Przecież to nie są same tęczowe Julczyska i prędzej czy później zaleją inne branże zwiększając konkurencję i zaniżając stawki.
  • Odpowiedz
Wszyscy gadają ze lekarze zarabiają kupę forsy a potem gadam z kimś z liceum kto jest finansistą, doradcą podatkowym albo innym inżynierem i wychodzi że ci ludzie posiadają domy, samochody, działki i kupę forsy, a ja prz nich jestem małym żuczkiem.

Pochwalcie się ile zarabiacie i co robicie.
Ciekawi mnie ile zarabiają ludzie w finansach.

Lekarz;280h-14tys netto uop
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszyscy gadają ze lekarze zarabiają kupę forsy


@BobekRobek: bo zarabiają ;) a ci finansiści posiadający mieszkania, samochody, działki i "kupę forsy" to pewnie po bile w kredytach.
  • Odpowiedz
@BobekRobek: ale sam wiesz że lekarz a lekarz to dwa różne zawody i stawki. Ortopeda ma inne niż internista i inne niż balneolog. A jeszcze inne ma rodzinny albo lekarz bez specjalizacji.
Co do godzin pracy przecież prawo reguluje że jest to max 48h tygodniowo, więc żeby pracować dłużej to albo inna jednostka albo opt-out. Ale przy opt-out masz liczone już nadgodziny.

Ogólnie: jak jesteś lekarzem bez specjalizacji (tudzież w
  • Odpowiedz
@BobekRobek: ja jestem za głupi na doradztwo finansowe, albo cokolwiek z finansami xD Jestem imbecylem matematycznym, zastanawiam się jak zdałem studia. Miałem krótki epizod na politechnice (3 semestry zanim p----------m tym), to chemia mi fajnie wchodziła, laborki, nawet fizyka, ale z matmy jestem debilem niestety. Ja bym nie mógł patrzeć codziennie na ludzi umierających, nie dziwię się że to może wpędzać w depreche
  • Odpowiedz
#ey #kpmg #deloitte #pwc #big4 #korporacja hej, czy ktoś w big4 próbował zmieniać dział? Na stanowisku seniorskim? Powinnam iść najpierw do menadżera działu docelowego, żeby zapytać czy jest wakat, zagaić - etc, czy to w ogóle jest możliwe? Ciut się znam z tą menadżerką, bardzo miła, wydaje się że może pomóc. A potem do swojego menadżera? Myślicie że patrzeć na
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirasy,

Ze względu na to, że lata lecą a ja chciałbym coś zmienić na lepsze to byłbym wdzięczny jeżeli mógłbym się was poradzić odnośnie kilku tematów, ponieważ atmosfera Linkedina jest zbyt sztuczna, a osoby tam głaszczą same siebie w pięknych postach jaka to ich praca jest wyjątkowa, i że w czwartek zamiast jabłek dostają melony i bidony z emblematem ich firmy…

Aktualnie pracuję 4 rok w IT Procurement (mam 28 lat), ale kompletnie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rasTt4 pytanie jakie korpo, ale do niektórych korpo (zwłaszcza finansowych) i do niektórych projektów wymagają zaświadczenia o niekaralności
  • Odpowiedz