#anonimowemirkowyznania
Witam Mirki i Mirabelki,
czy ktoś z Was miał do czynienia z pracą w Call Center. Chodzi mi dokładnie o firmę Mobile Marketing Center w WWA. Jeśli macie jakieś info na temat tego jak to tam wygląda, jakie produkty się sprzedaje itp. to będę w UJ wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) za informacje.
#pracbaza #callcenter #warszawa #korpo #korposwiat #
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Pracowałem kiedyś w CC przez ponad rok. Da się zarobić ale na dłuższą metę to nie jest praca. Mnie głównie satysfakcjonowała kasa z tego, ale możesz mieć wyrzuty sumienia z przekręcenia kogoś i wtedy się szybko zwolnisz. Ja to wziąłem jak serio byłem pod ścianą z kasą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Jak komuś zwalić sylwestra i nowy rok.

Zapewnij z początkiem grudnia, że pracujesz dalej (nowa umowa podpisana). W sylwestra poinformuj, że jednak zmieniasz zdanie i skończy się twoja praca, chyba, że weźmiesz pracę ale na wypizdowie, gdzie bez własnego pojazdu trudno tam się dostać ¯\_(ツ)_/¯

#pracbaza małe #korpo #korposwiat
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciałem stałem w kolejce w aptece ale myślami byłem w objęciach Phyrexii, najpiękniejszej użytkowniczki Wykopu. Przede mną stały jeszcze tylko cztery starsze panie. Szybko kupię tę maść na obtarcia i paczkę gumek, po czym sprintem ruszę do mojej wybranki serca. Ktoś krzyczał głośno, ale tłumiły go wspominane przeze mnie krzyki z zeszłej nocy. Moje krzyki, gdy Phyrexia włożyła mi zimny, metalowy...

"Na glebę! Już!" wykrzyczał policjant a jego bark z impetem trafił w
LeGrandSpermiage - Ciałem stałem w kolejce w aptece ale myślami byłem w objęciach Phy...

źródło: comment_1609800418ee6SEB2uPXBxGiFLsUseb5.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mirki, prawdopodobnie stracę #pracbaza w #korpo i już nie chcę tu niczego szukać. Czas skupić się na #emigracja do #niemcy Tam zarobki i tak są większe nawet na kasie w sklepie niż w polsce nie taka zła posada... Niemiecki mi trochę zardzewiał ale A2/B1 będzie. Pieniądze mam odłożone na początek, żeby wynająć mieszkanie i zapłacić kaucję by móc założyć konto w
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mirki, co robić? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jestem na II roku #prawo i jakiś czas temu natrafiłem na ciekawy artykuł, w którym przedstawiono rzekome przychody na prawnika w kancelariach i #korpo.
Moje pytanie brzmi; czy te kwoty są realne? jakoś nie chce mi się wierzyć, że w jakiejkolwiek korpo prawnik jest w stanie osiągnąć taki przychód miesięczny, jak chociażby 44k w Deloitte Legal xd
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: nie czytac takich wysrywow, bo to nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. jakikolwiek stały, dwucyfrowy dochod w tym fachu to dluga droga, choc specjalisci w waskich dziedzinach i osoby wysoko w hierarchii danego korpo moga do tego dojsc w pierwszych 5~ latach kariery (choc sporo zalezy tez od miasta, wawa to inny swiat w porownaniu do reszty).
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Pytanie do osób pracujących w audycie w #big4

Co trzeba umieć na asystenta? Bo nie wiem za co się wziąć, a póki co na studiach miałem pierdy pokroju mikro, makro, prawo, zarządzanie, ekonometria, IT i angielski.

Studiuje zaocznie rachunkowość i pracuje od 9msc we wsparciu audytu (pwc sdc), ale dla terytorium niemieckiego. I chciałbym
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ignacy_Patzer: braki są wszędzie. Możliwe, że zostawili Cię w bazie i jeszcze się odezwą. Ze wsparcia audytu nie zawsze jest tak łatwo przejść do samego audytu, a często pomimo iluś lat pracy we wsparciu lądujesz na najniższym stanowisku w audycie. Tak naprawdę obojętnej do której firmy big4 trafisz - koniec końców we wszystkich jest tak samo, bo jeżeli w którejś pod jakimś względem jest lepiej, to pod innym będzie gorzej...
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: jeżeli nie chcesz być w nieskończoność w księgowości, to lepszy audyt. Po audycie zewnętrznym możesz zawsze pójść do wewnętrznego, księgowości, controllingu, sprawozdawczości albo jakiegoś advisory.

@AnonimoweMirkoWyznania: nie zawsze będzie gówniane - zależy co będziesz robił, a na początku nie masz na to żadnego wpływu co akurat Ci przydzielą. Chodzi bardziej o wewnętrzne regulacje dotyczące takich przejść, które raczej mają zniechęcać do takich prób. Jeżeli faktycznie będziesz chciał
  • Odpowiedz
Nie wiem jak ludzie mogą narzekać, że idą na taśmę do januszexu. Idzie tam z kimś pogadać, pośmiać się z o--------------h trzodę debili i ciągle się coś dzieje. Ja pracuję w handlu - obecnie spotkania na teamsie, część w terenie. Oprócz tego siedzę w biurze w p---------j ciszy (poza mną max 3 os, ale nie zawsze każdy jest) i jestem zły. Do tego wszyscy sporo starsi ode mnie, sztywne rozmowy, idzie się
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do osób pracujących w audycie w #big4

Co trzeba umieć na asystenta? Bo nie wiem za co się wziąć, a póki co na studiach miałem pierdy pokroju mikro, makro, prawo, zarządzanie, ekonometria, IT i angielski.

Studiuje zaocznie rachunkowość i pracuje od 9msc we wsparciu audytu (pwc sdc), ale dla terytorium niemieckiego. I chciałbym
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Zastanawiam się, czy w 2021 ruszać z budową domu. Mam działkę i trochę kasy odłożone, myślę, że do stanu surowego zamkniętego dociągnąłbym bez kredytu. Aktualnie mieszkam z żoną i dzieckiem na zaadoptowanym piętrze domu teściów, mamy swoją łazienkę i kuchnie, więc codzienne sprawy przebiegają w miarę bezkonfliktowo, ale wiadomo, są różne spiny, zwłaszcza między żoną a teściową. Zakupy robimy sami ale do rachunków dokładamy się symbolicznie, bo też umowa
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SystematycznaAzjatka: Mamy dokładnie te same przemyślenia i dlatego zamiast budowania domu.... Wyjechałem z Polski 3 lata temu. Polska jest straconym krajem, PIS będzie rządził po wieki a partia co po nich przyjdzie będzie musiała zakręcać kurek (patrz Włochy lub Grecja). Do tego tak jak mówisz, korpo już zaczęły się wycofywać z Polski bo coraz to większe muszą ponosić koszta a Rumunia i Bułgaria tańsze.

I bym zapomniał zmiany klimatyczne na które
  • Odpowiedz
@trzezwy: Mało ludzi sobie zdaje sprawę że wybudowanie dzisiaj domu praterowego 110 m2 to koszt 500 tys. zł. Wiem bo buduje i na przykład taki fundament wyszedł mnie już 60 tys. I akurat koszt robocizny w tym był bardzo bardzo mały. Oczywiście w tej cenie co podaje nie liczę przygotowania do budowy czyli znowu kolejne jakieś z 5 tys. zł.
  • Odpowiedz
Witam,
szukam dobrego krzesła do częstej pracy przy biurku, kompletnie nie zależy mi na wyglądzie raczej na funkcjonalności i wygodzie (mam 190 cm wzrostu i około 90 kg). Szukając w Internecie bardzo dużo ludzi poleca krzesła Marcusa lecz siateczkowe oparcie jakoś mnie nie przekonuje tzn bardzo zależy mi na dobrym wsparciu w odcinku lędźwiowym a nie wiem czy jest ono w stanie to zapewnić. Znalazłem promocje na krzesło SMG-750 (podana cena -
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@goldi321 Markus nie ma regulowanej części lędźwiowej. Do okazjonalnego pykania w gierki był ok. Od początku pandemii używam po 8h dziennie i obecnie szukam czegoś lepszego bo plecy po 3mcach zaczęły dawać o sobie znać.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Hej!
Pracuje od jakiegoś czasu w #korposwiat w podatkach- prawie rok, mimo tego od dłuższego czasu czuję, że się nie rozwijam i mało tam merytoryki + dochodzi okresowy zapierdziel i czasem sporo nadgodzin. Odkryłem, że interesuje mnie #powerbi więc zacząłem się go uczyć w wolnych chwilach, dodatkowo staram się ogarniać #sql bo ponoć BI+SQL to taki "must have". Mimo tego, że skończyłem całkowicie inny
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do samego PBI/SQL nie potrzebujesz jakiejś matmy. Raczej chodzi o logiczne myślenie i rozumienie dlaczego rezultat Twojej pracy jest taki, a nie inny, bo DAX używany w Power BI czasami potrafi zaskoczyć. PBI sam w sobie ma wbudowane pewne mechanizmy AI, a do jakichś grubszych tematów, to i tak w firmach są dedykowane zespoły.
Duży obszarem raportowym jest chociażby controlling, więc być może Twoje aktualne doświadczenie też można wykorzystać.

Sam pracę w
  • Odpowiedz
@Mit_o_chondriach: MX Master tylko i wyłącznie. Jedynke często da sie na promce kupic za 200-250zł z jakiegoś amoazonu. Wg mnie nie warto dopłacać do nowszych bo jedyna odczywalna różnica to że ładujesz powierdzmy co 2 tygodnie a nie co 3 czy 4. A samo ładowanie podłączasz kabelek do monitora na 2h i masz full a w tym czasie normalnie możesz pracować. Dorba opcja to jednym przyciskiem miedzy urzadzeniami się przełączasz
  • Odpowiedz
Użytkownik @lubienarzekac dzisiaj trochę zdrowo popłynął w swoich postach, ale ma też dużo racji. Pracujemy, aby żyć, a nie dlatego, że czujemy wewnętrzna potrzebę użerania się z debilami w pracy czy tyrania na etacie, otrzymując de facto ochłapy w stosunku do kosztów ponoszonych przez pracodawcę w związku z zatrudnieniem danej osoby.

Niektórzy faktycznie lubią swoją pracę i się w niej realizują, ale większość zachwala swoją pracę na zasadzie podobnej do zachwalania
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach