Wpis z mikrobloga

Mireczki, nie przespałem całą noc, przez pewne myśli, które krążą mi po głowie. Otóż w wieku 18 lat wyjechałem na #emigracja pracować przy maszynach #cnc Nim się obejrzałem, minęło kilka lat, a na koncie uzbierane miałem już przeszło 300k. Padła się od razu decyzja, aby się budować, tym bardziej, że razem z siostrą mieliśmy już przepisaną ziemię, więc postanowiliśmy ruszyć z budową razem. Stan surowy w zasadzie mamy już zamknięty, czas więc zjeżdżać do polski i robić ze szwagrem wykończenie. No i tu zaczyna się problem. Pieniędzy mam na tyle, że na skończenie tego spokojnie wystarczy i jeszcze na jakąś kilkuletnią Audi zostanie. Tylko co ja mam później robić? Na jedzenie i prąd to nawet z socjalu można żyć, czyli wychodzi na to, że nie będę miał już żadnych potrzeb - dach nad głową jest, auto jest, przeżyć za co jest. Czyli wychodzi na to, że przez najbliższe 10? 15? lat nie muszę pracować. Nie muszę #!$%@?ć na janusza tak ja wy, czy spędzić najbliższe 30 lat w #korpo tak jak moi rówieśnicy, którzy właśnie kończą te ich studia i nie mają nawet żadnego grosza przy dupie. Tylko co ja mam ze sobą zrobić? Dobija mnie ta myśl, że nie będę miał żadnego stałego zajęcia i nie wiem czy jakieś #hobby tutaj załatwi sprawę. O dzieciach na razie nie myślę.

#budowadomu #pracbaza #studbaza #pieniadze #zalesie #chwalesie #budownictwo
Pobierz dopeboiYSL - Mireczki, nie przespałem całą noc, przez pewne myśli, które krążą mi po ...
źródło: comment_1611472233oHxFdkESXxKoKFNXhS34O8.jpg
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dopeboiYSL: gościu, tez tak myślałem dokładnie 2 lata temu.
Tylko ze ja kupiłem nowe mieszkanie i auto.
Wydaj Ci się ze masz dużo kasy ? Mylisz się...koszty życia w PL sa większe niż Ci się wydaje. Ja poszedłem do normalnej pracy, i ciężko jest przeżyć z miesiąca na miesiąc. Mowie o normalnej stawce, zarobkach w PL.
Trzeba zrobić opłaty za mieszkanie
Trzeba coś jesc
Trzeba zalać auto
Wszystko to sprowadza się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bambus94: koleżanka robi dom 100metrow, bez piwnicy i bez użytkowego strychu, a kredyt bierze 600k, to nie wiem xD (ziemia już kupiona)
@dopeboiYSL To w Polsce nie robi się na CNC? Ewentualnie odkładasz jeszcze, w domu ogarniasz trochę miejsca i kupujesz jakąś niedrogą obrabiarkę by robić małe zlecenia