Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady w związku z moją sytuacją zawodową bo troche #przegryw.

Mam 31 lat, w CV mam jedynie licencjat z Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i prowadzenie biura rachunkowego, które szło mocno średnio (3 lata).

Ostatni rok uczyłem się pythona, Django a potem Machine Learning ale na rynku jest ciężko i zdecydowałem się szukać pracy w #korpo. Uczyłem się od początku po angielsku i ogarniam ten język w rozumieniu i czytaniu, niestety źle mówię i to z akcentem. Ogólnie to myślę, że mam matematyczny umysł więc jakieś Excele, SQL by mnie dość jarało, niestety wypaliłem się i już w domu mi się ciężko uczyć przez brak motywacji.(wykształcenie mam w księgowości ale już mnie to nie jara, zresztą oceniam, że to będzie pierwszy zawód zastąpiony przez AI). Nie lubię też jakichś gierek personalnych, raczej wszystko mówię wprost więc nie wiem czy się w ogóle nadaję do korpo, najlepiej chyba zdalnie żeby nie toczyć jakichś wojenek.

Na jakie stanowiska mógłbym aplikować z takim CV i predyspozycjami, zakładam, że nie uda mi się sprzedać prowdzenia firmy przez 3 lata i będę zmuszony zacząć od juniora. Jaką stawkę wołać? Poza IT rzadko widzę widełki więc nawet nie mam punktu orientacyjnego.

Ewentualnie czy czegoś na szybko mogę w domu się poduczyć żeby moje CV wyglądało lepiej.

#korpo #pracbaza #praca #sql #excel #korposwiat
  • 1