@FACHPRACA-pl: Mnie to zastanawia co to znaczy za wysokie dla pracodawcow, czasami pytalem znajomych pogladowo ile by chcieli za x pozycje to za glowe sie lapalem ze tak malo. Przeciez polacy sie absolutnie nie cenią i to chyba spora czesc
  • Odpowiedz
Mirki, mam pytanie. W czwartek 15.09. mam urodziny. U nas. W firmie się przyjęło, że przynosi się cukierki na takie okazje. Ja nie mam nic przeciwko tym bardziej, że lubię osoby ze zmiany. W tym tygodniu pracuje jednak na noce. W związku z tym cukierki przynieść w środę 14.09 czy w czwartek 15.09? xD
#pracbaza #praca #januszex
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętam jak z ciekawości złożyłem CV jako technolog/konstruktor w dużej zagranicznej firmie produkującej meble. Zostałem zaproszony na rozmowę, gdzie przepytano mnie ze wszystkiego (3 lata expa), osoba rekrutujący była zadowolona i mówi, że chcemy Pana zatrudnić. Zrobiłem duże oczy, że tak od razu, zapytałem o widełki płacowe i zobaczyłem grymas na twarzy. Okazało się że widełki nie są znane, zostałem zapytany "ile chciałabym pan zarabiać", padła odpowiedź 3800 zł i wszytko się
Chicoxxx66 - Pamiętam jak z ciekawości złożyłem CV jako technolog/konstruktor w dużej...

źródło: comment_1662966760D06oquAqCoe2fqt2kJ66Vu.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Hej mirki, co zrobić w sytuacji gdy kolejny raz wypłatę dostaje po 10tym? Zamiast przyjść w piątek znowu dostanę ją po weekendzie. Z umową na początku też był problem i musiałem się prosić żeby mi ja w końcu dali. Ostatecznie się zwalniam z uwagi na to że ciągle wysyłają mnie na zmywak i nie dostaje godzin mimo dyspozycyjności ale jednak spoko by było zgłosić tego Janusza gdzieś wyżej żeby osoby w przyszłości
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i nie dostaje godzin mimo dyspozycyjności ale jednak spoko by było zgłosić tego Janusza gdzieś wyżej


@Veeren: wykopek odkrywa jak dziala umowa zlecenie jak mniemam, co do nieterminowosci mozesz sie z nim sadzic raczej nie musza wspominac jaki bedzie mialo to efekt jezeli wyplata jest ale z dniem opoznienia
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego polskie software house’y to wylęgarnia kiepskich projektow i januszerki? Dlaczego żeby mieć prawie pewnosc ze trafisz do poważnych ludzi trzeba szukać firmy zagranica?

Mam wrażenie ze znaczna czesc polskich kontraktorni to to samo bagno, zakompleksieni managerowie którzy awansowali z przypadku albo dlatego ze piją wódkę z prezesem, w kontakcie z tobą są nieszczerzy, kręcą, wodzą za nos na przykład mówią ze będzie lepiej, ze już zaraz będą super projekty, zero utrzymaniowki.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bb89: Ryba psuje sie od głowy. Przykład z życia.
Zatrudnia Cię wielka firma żeby budować wieżowiec. Wpadasz na budowe a tam przedszkolaki z łopatkami kopią fundamenty. Przedszkolanka zamawia beton, który przyjeżdza z pompą, ale starszak twierdzi że jak sie buduje wiezowce to trzeba zbrojenie zrobić, wiec wszyscy biegna na hura zbierać patyki i ustawiają w tych dołach żeby to zalać. Płacą za to stawke jak przy budowie prawdziwego wiezowca.

Co
  • Odpowiedz
@bb89: bo takim jesteśmy społeczeństwem. Na każdym kroku ktoś chce cię oszukać, na takich mówi się że są "zaradni". Strach oddać sprzęt do naprawy, kupić coś w lokalnym sklepie, zaufać promocjom. W sieci roi się od podrób. Wszystkim musisz patrzeć na ręce. Na maksa ciężko się tak żyje, ale tak niestety jest.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Kolejny kompot poproszę :)
Nawiązując do tego wpisu - https://www.wykop.pl/wpis/67567173/anonimowemirkowyznania-pijcie-za-mnie-kompot-mirki/ - wrzucam mały update, tym razem dodam też tagi, gdyby kogoś to interesowało. Rozmawiałem dzisiaj z komornikiem, rejestrowali mój wniosek w swoim systemie. Zapytałem, jak wygląda dalej procedura, coś tam mają zrobić z papierologii i pewnie w przyszłym tygodniu zajmą konta. Bardzo mnie ciekawi, czy firma akurat będzie miała tyle pieniędzy na koncie... ale mam nadzieję, że tak :)
Zabawne jest
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach