Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, zagraniczne korpo w IT przyjęło mnie do pracy. Zarobki wyższe niż #programista15k i nie jako programista.
Problem w tym, że proszą mnie o referencje od poprzednich pracodawców.
I tu zaczynają się schody.
Z pierwszym pracodawcą (Januszex trochę) pokłóciłem się dlatego, że z teamu awans dostały osoby które nie mają odpowiednich kompetencji (ja miałem zdecydowanie lepsze) a to one pracowały na lepszym stanowisku. W związku z czym zerwaliśmy współpracę, bo pracowałem na najgorszym stanowisku mimo kompetencji. Obrazili się na mnie i mi nie odpisują.
Z drugim pracodawcą który był Januszem poszedłem do sądu bo mi nie wypłacał pieniędzy i chcieli zwalić winę na mnie. Pieniądze wygrałem, ale byli wściekli na mnie w sądzie. Taka mentalność Januszy. A ja swoje obowiązki wykonywałem sumiennie.

#pracait #programista15k #pracbaza #januszex

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633976894f2f35c0e2f737e1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 25
Z drugim pracodawcą który był Januszem poszedłem do sądu bo mi nie wypłacał pieniędzy i chcieli zwalić winę na mnie. Pieniądze wygrałem, ale byli wściekli na mnie w sądzie.


@AnonimoweMirkoWyznania: gratuluje walki o swoje, z ciekawosci - umowa o prace?
@WyjmijKija: moga zadzownić do drugiego, a dlaczego by nie, tylko niech op najpierw przedstawi swoją wersję i powie że na poparcie swojej wersji ma wyrok sadu, i jak chcą to może go pokazać.

Normalna firma zrozumie sytuację, ale w życiu wiadomo jak to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BiednyKról: @marek-125: jak oni wielkie oczy wystawiają gdy mówiłem, że jeszcze 30 lat temu jeździł jeden autobus dziennie z miejscowości oddalonej 100km od wojewódzkiego miasta...
@odysjestem: oni chcą od firmy a nie od osoby prywatnej, ale dzięki za chęć pomocy
@Ekscentryczny_obserwator: wyjaśnij to ludziom na Zachodzie... na Ukrainie taka praktyka jest normalna, że nie płaci się przez 0,5 roku a ludzie pracują
@skydancer: akurat w przypadku pierwszej
@AnonimoweMirkoWyznania: pracuje obecnie z Francuzami i ostatnie co o nich moge powiedziec to bycie milym i otwartym. Moze miedzy soba, ale tego sie nie dowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°). O Niemcach mam podobnie zdanie. Grzeczny nie znaczy mily. Cos za bardzo swoj zachod idealizujesz, a skoro tak torpedujesz wszystkie pomysly ktore ludzie tutaj podrzucaja, to co tak wlasciwie chcialbys uslyszec? Ze gratulujemy ci nowej pracy? No gratulujemy.
@AnonimoweMirkoWyznania: sorry, ale sam temat trochę zawaliłeś i śmierdzi mi baitem.

Z pierwszym pracodawcą (Januszex trochę) pokłóciłem się dlatego, że z teamu awans dostały osoby które nie mają odpowiednich kompetencji (ja miałem zdecydowanie lepsze) a to one pracowały na lepszym stanowisku. W związku z czym zerwaliśmy współpracę, bo pracowałem na najgorszym stanowisku mimo kompetencji. Obrazili się na mnie i mi nie odpisują.


Dziwisz się? Trzeba było postąpić z klasą a zachowałeś
@AnonimoweMirkoWyznania: Mega dziwnne, ze cię przyjęli, a teraz chcą referencje. Jakby ode mnie ktoś chciał referencje, a miałbym takie historie, to nie dawałbym kontaktu do szefa tylko jakiegoś dyrektora czy kierownika działu, z którym mi się dobrze pracowało. W ostateczności do jakiejś osoby na równorzędnym stanowisku czy nawet do kogoś z zespołu. Nawet może bym przyznał, ze mialem konflikt z szefem, gdybym wyczul, ze to dla nowej firmy nie jest problem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania zazdroszczę im, że mają inną kulturę pracy. U nas się zmienia stanowisko jak kasa nie pasuje albo atmosfera w pracy zaczyna być męcząca.

Referencje u nas nie istnieją, bo jak pracownik odchodzi to jest zazwyczaj zła atmosfera albo żal że strony pracodawcy, że pracownik zdecydował się odejść. I mimo, że się starałeś to i tak dostaniesz kopa w dupę, a nie referencje. Jeszcze Ci ktoś może zaszkodzić ( ͡º ͜