Jeśli macie toksyczne środowisko pracy to mam dla Was radę, uciekajcie najprędzej!

Prawie dwa lata pracowałam w prawdziwym mordorze u prywaciarza, który przyjemną pracę zamieniał w igrzyska śmierci.
Każde najprostsze zadanie zamieniał w stresujące i ważne nad wyrost.
Nigdy nie wiedziałeś o co dziś będzie miał do Ciebie pretensje lub jak Cię skrytykuje. Najczęściej niesłusznie.

Aferka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy prawo jakoś reguluje kwestie związane z rejestracją spotkań służbowych online (praca zdalna), np przez Zoom, BEZ wiedzy uczestników spotkania?

1. Można nagrać rozmowę z kolegą z pracy i używać zamiast notatek?
2. Można nagrać spotkanie z kolegą z pracy i wykorzystać to nagranie przeciwko niemu? Np. wyciągnąć po jakimś czasie fragment i pokazać szefowi: "Zobacz, cośtam obiecał - to jego słowa - a nie dowiózł"
3. Jeśli wydarzy się faktycznie 2 - w jaki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eldricht: a czemu obiecujesz, jak nie dowozisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) imo będzie tu ta sama zasada, co nagrywanie dyktafonem. Na zoomie nie pamiętam, ale na trasie widać jak się nagrywa
  • Odpowiedz
@A_R_P: to przykład, tak na prawdę nie wiem co konkretnie i w jakim kontekście może zostać użyte przeciwko mnie

Nagrać możesz na różne sposoby, choćby właśnie dyktafonem leżącym obok kompa czy windowsowym rejestratorem...
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Pracodawca nie przedłużył mi umowy. Przyczyny nie podał, domyślam się, że dlatego ponieważ miałem złamanego palca i półtora miesiąca byłem na zwolnieniu lekarskim. Byłem na rozmowie o pracę i było dość spoko, ale rekruterka zapytała dlaczego już nie pracuję w poprzedniej firmie. Powiedziałem, że skończyła mi się umowa i nie chciałem już tam pracować, bo praca mnie nudziła i chce iść dalej. Czy mogą dotrzeć do tego, że to
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sok_Mandarynkowy: Pracuję od 10 lat zagramanicą.

Odezwał się kiedyś do mnie niemiecki koncern z filią w Polsce z informacją, że rozkręcają nowy dział R&D w mojej ówczsenej branży i zapytaniem czy interesuje mnie rola lead engineera i czy może byłbym zainteresowany powrotem z emigracji.

Oczywiście stawka była wielką niewiadomą ale rekruterka *łaskawie* była gotowa mi powiedzieć, czy stawka mieści się w budżecie. Przeliczyłem stawkę na złotówki, dodałem 10% "motywacyjne" i okazało
  • Odpowiedz
Mam w biurze kaloryfery bez regulacji, jak dowalili do pieca to, muszę włączać klimę bo samo otwarcie okna nie daje rady.
Ale tona banerów o tym jacy jako spółka jesteśmy EKO, wystarczy, prawda?
Prawda?

#praca #pracbaza #januszex
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam mam problem w #januszex
Chce jakoś uszkodzić mikrofony w dwóch kamerach o takich jak na zdjęciu.
Zwolnić się nie mogę narazie ale nie chce żeby mnie i moich współpracowników podsłuchiwał szef. Chciałem po prostu dwoma głośnikami zagłuszyć je bo oczywiście on mówi że tego nie robi ale nie raz debil udowadniał ze podsłuchuje. Mówił o rzeczach dokładnie takich jakie mówiliśmy w zakładzie. Do WiFi jestem podłączony mogę je wyłączyć
Pawciosl - Witam mam problem w #januszex
Chce jakoś uszkodzić mikrofony w dwóch kamer...

źródło: comment_1664398679whuKrM7v6bIzyL1QzobTB8.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ahhh przypomniało mi się jak w mojej poprzedniej pracy kierownik chwalił się zarobkami rzędu 6 tys złotych. Zapomniał tylko o tym, że każdego dnia robił jakoś 12-14 godzin XD plus chodził w soboty na 10 i niedzielę na 8 godzin.
Dzban do kwadratu, co lepsze chodził tak cały czas gość przez kilka miesięcy nie miał dnia bez pracy.
Ciekawe jaką miałby wypłatę, gdyby zrobił normalny etat. ( ͡°( ͡°
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pracbaza #wypowiedzenie #januszex

tak z ciekawości;
widzę wiele postów w stylu „jutro rzucam wypo w pracy, pulsujących wołam po 16:00 z relacją” i ludzie plusuja czekając na niesamowita relacje itp itd

serio mieliście jakieś dziwne akcje przy składaniu wypowiedzenia? U mnie zawsze kończyło się tym ze po złożeniu nic wielkiego się nie działo - przyjmowali papier, informowali co mam zrobić, czasami tylko umawialiśmy się na skrócenie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thumthum bo w tej historii zawsze jest informacja, że ten co składa wypowiedzenie, to jest niezastąpiony i bez niego firma nie będzie funkcjonować, stąd zainteresowanie co będzie po 16:00 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jutro rzucam wypo w pracy, pulsujących wołam po 16:00 z relacją


@thumthum: bo dla wielu ludzi to jest taki mokry sen/fantazja: pójść do szefa, rzucić papierami i odejść. A w rzeczywistości jest 'uszanowanie kierowniku złoty' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz