pierwszy raz paczka #inpost do paczkomatu idzie mi ponad tydzień a nie jest zagubiona bo na śledzeniu widzę xd potrzebowałam tych rzeczy na niedzielę
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki czy to jest legitna wiadomość? Widziałem na tagu że ktoś miał podobną ale jakos nie mogę się przekonać, natomiast numer paczki, adres oddziału z jakiego rzekomo piszą i odbiorca się zgadzają. Scamy na kurierke to chyba najpopularniejsza rzecz natomiast tutaj są przesłanki że to prawdziwie tylko w jaki sposób zawartość miałaby im pomóc XD
#inpost #oszukujo #kurier #kiciochpyta
BIALYBUREK - Mirki czy to jest legitna wiadomość? Widziałem na tagu że ktoś miał podo...

źródło: image_picker_122E9261-D2E8-459A-A0FB-87F02E9CD387-21550-00001D39452AD9C1

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lootenantdan: Prawdopodobnie od Twojej paczki odkleiła się etykieta i chcą się upewnić, że to Twoja lub im gdzieś na sortowni utknęła i muszą ją znaleźć. Mówisz też, że gość na infolinii nie umiał podać nr telefonu do tego oddziału - no nie poda, bo nikt nigdy Ci nie poda numeru telefonu do oddziału. W żadnej firmie kurierskiej.
  • Odpowiedz
  • 0
@lootenantdan

Nr telefonu do odziału nikt ci nie poda, to informacja stanowiąca tajemnicę przedsiębiorcy lub podwykonawcy prowadzącego dany oddział (oddziały prowadzą firmy zewnętrzne, sam Inpost to tylko biura w Krakowie i Warszawie).

Kontakt z oddziałami jest wyłącznie e-mailowy.
  • Odpowiedz
Polecam napisać do InPostu, jako największego sponsora reprezentacji, z pytaniem czy działania PZPN są tożsame z ich wartościami czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°) #inpost #mecz #presjamasens
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#fedex czy wy jestescie normalni
specjalnie zdalna prace dzis wzialem bo na paczke czekam, kurier dzwoni 5 minut temu ze jest pod blokiem i juz niesie
5 minut pozniej, ojej paczki pomylilem w magazynie, zobaczymy moze jutro przyjade
to juz wolalbym sam do waszeog magazynu pojechac

#inpost #dostawa #paczkomaty #poczta #paczki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2: ten przewidywany przez Allegro czas dostawy jest już od dawna, przy czym rzeczywiście coś ostatnio chyba zbyt optymistycznie go wyliczają, bo coraz częściej mam opóźnione przesyłki, nawet teraz mi idzie paczka, która powinna była dojść wczoraj (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
#inpost
Jak to jest z tym odbieraniem nadanych paczek w ten sam dzień. Sklep umieścił paczkę o 14:18 w paczkomacie. Na ten rejon godziną graniczną jest 15:00. Czyli paczka powinna wyruszyć jeszcze dziś w drogę. A do teraz ma status, że dalej jest w paczkomacie. To po co te godziny graniczne podają jak to nie funkcjonuje?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy InPost utrudnia płatności gotówkowe w swoich POP-ach? Ostatnio przekierowałem paczkę do POP-u, daleko, bo jest ich mniej niż u konkurencji i nie mogłem zapłacić gotówką. Tak sobie zażyczył InPost, a ekspedientkom wszystko jedno, czy zapłacę kartą, czy gotówką. W przypadku DPD przekierowywałem do Żabki i można było zapłacić gotówką. Zobaczymy, czy kurier przyjmie gotówkę.

DPD pokazuje lokalizację kuriera, choć nie zawsze to działa. W InPost nie widzę takiej opcji. Za to
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na plus jest to, że w InPost kurier wcześniej dzwoni. W DPD nie dzwonili, choć zwykle rano przyjeżdżali. Potem zlecałem dowóz do pobliskiej Żabki, aby móc wyjść z domu.
  • Odpowiedz
Ktoś wie jak działa opłacanie cła/VAT przez #inpost ? Zamówiłem paczkę ze sklepu z UK, wartość 48 funtów + 13 funtów za przesyłkę (Tracked DDP). Czyli łącznie 62 funty i tyle zapłaciłem z góry. Paczka w Polsce zostaje obsłużona przez InPost i mam info, że dzisiaj kurier przywiezie. Dodatkowo mam info na zamówieniu na stronie sklepu UK, że VAT 23% wynosi niecałe 12 funtów, ale w żaden sposób nie mogę
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@StormtrUper

Inpost obsługiwał przesyłkę tylko na części trasy. Natomiast pomiędzy UK a UE wysyłkę realizował inny przewoźnik. Nr przesyłki także się zmieniał.

Przewoźników mogło być wiecej.

Ps. Tak samo działa wysyłka Inpostem z Chin. Inpo
  • Odpowiedz
#inpost Hejka, chyba jestem udupiony przez gapiostwo nadawcy z tego, co widzę, ale może ktoś miał podobny problem. Koleś nadał mi paczkę i zrobił pomyłkę w nazwie paczkomatu, który mu podałem o jedną cyfrę, przez co zamiast koło mnie wyląduje w paczkomacie 4 km dalej ;(

Na razie stan jest, że nadana. Jest szansa to zmienić? Na stronie inpostu jest info, że nie można przekierować paczki do innego paczkomatu ;(
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach