AI mi mówi, że paczki z paczkomatów Inpostu są odbierane w soboty, ale nie ufam s----------i, więc spytam Wykopków. Jakie macie z tym doświadczenia? Nadania własnych, zwykłych paczek, nie jakieś np. zwroty z Allegro, które mogą mieć inną umowę. Odbierają w sobotę z paczkomatów? Bo się zastanawiam nad nadaniem czegoś 2 maja w sobotę licząc, że na 4 w poniedziałek będzie w paczkomacie odbiorcy.
@FrasierCrane: W soboty odbieramy paczki nadane do godz. 12, jak nadasz rano to będzie odebrana. Z tym że w soboty rejony są łączone, więc jak nadasz w wiosce o 11 a kurier był tam wcześniej to nikt się po to nie wróci ( ͡°͜ʖ͡°)
#inpost #paczkomat co za #programista15k znowu. Klawiatura ekranowa nie działa, nie łapie nic. A dotyk działa bo przyciski duże działały (wysyłam, odbieram). Wkurza na max bo nie miałem kodu QR. Zrób serwis co sprawdza czy proces działa albo to restartuje... kolejny kod do kitu a wkurza na maxa.
Hej, zamówiłem energole od WK dzik do paczkomatu i chwilę po zamówieniu zreflektowałem się, że przecież są mrozy po -10 do -15. Napisałem do WK aby zmienili mi dostawę inpost do domu ale odpisali mi, że
@niewierzewboga: Albo dubel - nadawca przez pomyłkę puścił dwie paczki z tą samą etykietą albo błędny rejon doręczenia - sortownik w----ł paczkę do nośnika nie tego kuriera co trzeba. Ale raczej opcja numer 1, skoro zeskanowana na oddziale 2h po wydaniu ( ͡°͜ʖ͡°)
Czy w paczkomatach inpost sprawdzają rozmiary przesyłki? Największa możliwa to 41x38x64, moja paczka ma 45x38x63, do paczkomatu raczej wejdzie, ale czy ktoś może ją zawrócić gdzieś na jakimś magazynie?
#inpost #kurier załóżmy że otrzymuje kilka przesyłek w obu się pokrywa albo email albo numer telefonu. Czy takie paczki trafiają automatycznie do multiskrytki? Jeśli tak to dając własny e-mail i numer odbiorcy, wiedząc, że otrzyma kilka paczek tego samego dnia można odebrać kodem z własnego maila kilka paczek? Jeśli tak to stwarza to metodę do nadużyć
Dobra #inpost. Pokaz, na co Cię stać. Paczka odebrana dzisiaj od nadawcy w moim mieście. Leży w centrum logistycznym. Uda Wam się dostarczyć jutro czy jednak jesteście ziobrami?
Opłaciłem wczoraj zamówienie w RTV i rano dostałem maila, że paczka została wydana kurierowi, ale na apce InPost nie widzę żadnej aktualizacji w zamówieniu i ciągle mam status "Przesyłka utworzona" z wczoraj, gdy dopiero zamówiłem. Dzwoniłem już do RTV i niby mam dostać maila dziś z wyjaśnieniem. Ktoś też tak miał?
#inpost 1. Czy jak zamówie paczkę, która ktoś nada w moim paczkomacie, to czy idzie do centrum logistycznego, czy po prostu tam leży i jest gotowa natychmiastowo do odbioru po nadaniu. 2. Podobna sytuacja ale bliskie paczkomaty obsługiwane przez jednego kuriera, czy robią kurs do centrum logistycznego, czy kurier je po prostu przewozi między punktami?
@Serrrek: Jak nadales paczkę o 21 to co się dziwisz xD W większości przypadków paczki nadane do 13:00 są u odbiorcy następnego dnia. https://inpost.pl/godziny-odbiorow
Coraz więcej osób mówi o tej teorii, coraz częściej słyszę opinię, że polityka InPostu dotycząca terminów odbioru paczek może być ustawiona tak, aby generować jak najwięcej zwrotów.
Wytłumaczę jak dla debila - Masz 48h na odbiór paczki. Jeśli termin kończy się o 5:14 czy tam 22:37 to znaczy że dokładnie o tej godzinie paczka została umieszczona przedwczoraj ( ͡°͜ʖ͡°) Dodam, że przez cały grudzień kurierzy pracują po kilkanaście godzin dziennie, często robiąc kilka kółek, więc wczesna czy późna godzina umieszczenia paczki nie powinna dziwić
#inpost kij ci w oko. Caly dzien czekam w domu, bo paczka ma status "Wydana do doręczenia" ( #amazon next day) od samego rana, a oczywiście #kurier nie zapukał.
@pasta_alla_carbonara: w kurierce nie ma "zmian", przez cały grudzień kurierzy jebią od 5 rano do 10 wieczorem, 6 dni w tygodniu, i jeszcze muszą słuchać narzekania klientów, masakra...
Nadana do mnie paczka #inpost została umieszczona w paczkomacie, po czym po godzinie odebrana... nie przeze mnie. Nie ma opcji by ktoś wykradł kod odbioru ode mnie. Nikt po mojej stronie w ogóle nie wiedział że coś zamawiam. Zawartość była cenna. Jak oni to zrobili? Reklamacja odrzucona bo potwierdzili na monitoringu że niby odebrałem i elo.
Jakie macie z tym doświadczenia? Nadania własnych, zwykłych paczek, nie jakieś np. zwroty z Allegro, które mogą mieć inną umowę. Odbierają w sobotę z paczkomatów? Bo się zastanawiam nad nadaniem czegoś 2 maja w sobotę licząc, że na 4 w poniedziałek będzie w paczkomacie odbiorcy.
#inpost #pytanie #paczkomaty