Dziewczyna zamówiła trzy paczki z Notino. Wczoraj kurier włożył wszystkie do paczkomatu, dostała powiadomienie że są do odbioru. Normalna sytuacja do czasu gdy chciała je odebrać. Otworzyła paczkomat a tam... pusto. Na infolini powiedzieli że otworzyli sprawę i kazali czekać do 30 dni. Wartość paczek ponad 1000 zł. Jak to wygląda jeśli uznają reklamację? Oddadzą całą kwotę czy tylko część? Miał ktoś taką sytuację? #inpost #paczkomaty #kurier
kikinderbueno - Dziewczyna zamówiła trzy paczki z Notino. Wczoraj kurier włożył wszys...

źródło: eb35da5d-daea-491d-a57c-184eef8ff1c4

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kikinderbueno: Zgłaszaj kradzież w takim razie. Przez kuriera, we współpracy z nieznaną osobą - całkiem poważnie mówię.

Też mam kumpla kuriera, może się muszę z nim umówić i "odbierać" od niego paczki przy paczkomacie, ale tylko te od notino, czy od morele/x-komu/cortlandu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wstyd totalny dla InPostu.
  • Odpowiedz
Czy do paczkomatu o gabarycie C zmieści się przedmiot o około 7mm większy od deklarowanego rozmiaru skrytki czy wartości podane przez InPost są podane na styk i nie ma szans upchać?

#inpost #paczkomaty
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bet730: Zależy który. Jeśli głębokość to może być później problem z otwarciem skrytki. Jak wysokość/szerokość to powinno być ok, o ile ten drugi wymiar mieści się w gabarycie. Jak będziesz miał farta i otworzy Ci się skrytka na dole to wejdzie bez problemu, bo we wszystkich paczkomatach skrytki gab C są ok. 1cm wyższe od tych na górze ;D
  • Odpowiedz
Odbiór paczki w paczkomacie był do 7 lipca, czas dawno minął (6 dni) a paczka ciągle czekała na mnie i sobie ją odebrałem 13 lipca ( ͡º ͜ʖ͡º). Czy kurier dostaje jakąś karę za nieodebranie paczek w terminie, w sensie po odleżeniu 48h?

#inpost #pytanie #polska #wygryw #niebieskiepaski

zastanawiające

  • nie opłacało się jechać na zadupie po jedną paczkę 72.0% (18)
  • kurier miał l4/urlop 0% (0)
  • miał dobry gest i przedłużył możliwość odbioru 4.0% (1)
  • kurier zapomniał ją wyjąć 24.0% (6)

Oddanych głosów: 25

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W sklepie pod moim domem postawili niedawno paczkomat DPD, więc uznałem, że potestuję zamiast paczkomatu inPostu.
Oto moje obserwacje po kilku wysłanych i nadanych paczkach:
- paczki DPD idą tak samo szybko jak inPostu, właśnie odebrałem paczkę nadaną wczoraj po południu, a jest sobota
- na odbiór mam 4 dni, a nie 2
- paczka trafia dokładnie tam gdzie zamawiałem, w przypadku inPostu w 60% przypadkach jest przekierowywana do innego paczkomatu
- apka DPD daje całkiem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drzamich: z tym trafianiem dokładnie tam, gdzie chcesz, to kwestia popularności. Inpost jest bardzo popularny, dużo ludzi zamawia, więc siłą rzeczy nie dla wszystkich paczek jest miejsce. Jeśli DPD byłoby tak samo popularne, to byłaby dokładnie taka sama sytuacja. Tym bardziej, że na odbiór masz właśnie aż 4 dni. A to, że jest potrzebny bluetooth do odbioru to nieporozumienie. Wiele razy miałem problemy z tymi urządzeniami, bo ni cholery aplikacja
  • Odpowiedz
  • 0
@pjk13 u mnie jeszcze kilka lat temu jak nie mieściło się w paczkmacie to przychodził SMS że np. w godzinie 16-17 będą wydawane paczki z samochodu ( ͡º ͜ʖ͡º) Stali i szukali w samochodzie wydając na bieżąco. Czasami tworzyła się kolejka na kilka osób
  • Odpowiedz
Drogi Kliencie. Nasz chat jest chwilowo niedostępny. Zapraszamy do kontaktu w późniejszym terminie. Przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość!
Dear Customer, our chat is temporarily unavailable. Please contact us at a later time. We apologize for the inconvenience and thank you for your understanding!

I TAK CAŁY CZAS OD KILKU DNI CO JEST GRANE !!!
#inpost
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#inpost hejka, moja paka jakos w nocy zostala przyjeta w centrum logistycznym i przewaznie juz rano jest wydawana do doręczenia, jest szansa ze jeszcze dziś ją wydadzą? wyjezdzam jutro rano i tak sie zastanawiam
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FreeFromMuslim: 3 miesiące temu Brzoska obiecywał że oznakują auta aby łatwiej było zgłaszać to co kurierzy odwalają ale jak widać do wydrukowania naklejek z numerkiem potrzeba więcej czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wiecie co tak siedzę sobie i myślę, a gdyby Inpost założył własną platformę do zakupów online ? maja doskonałą infrastrukturę dostaw, gdyby weszli w ten rynek z przytupem i głową to Allegro leży i kwiczy, wystarczy platforma wzorująca sie na starym Allegro przed "udoskonaleniami" - prosty, bezpieczny, przejrzysty ui
#inpost #allegro
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy #inpost przestał wysyłać maile? Od zawsze do wszystkich zamówień idących inpostem dostawałem maila ze statusem i potem z kodem QR do odbioru. A teraz gdzieś od miesiąca zupełne zero i tylko sms z kodem jak już paczka przyjdzie (°°
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atraktor: jak zainstalujesz i zalogujesz się do apki InPost Mobile to mogą przestać przychodzić maile (a nawet smsy), nawet jeśli apke usuniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) musisz zgłosić do InPostu, że chcesz nadal otrzymywać maile
  • Odpowiedz
#bekazpocztypolskiej

Setki razy w roku człowiek zamawia normalnie coś z dostawą przez #inpost i nie ma problemu. Raz się trafił sprzedający co umożliwia tylko dostawę #pocztapolska, na szczęście również do punktu czyli żabka. No i uj, jedni mogą zrobić 100 na 100 dostaw dobrze ale p0czta polska nie potrafi ani jednej. Przesyłka "nie mogła być dostarczona", dymaj na pocztę i stój 2 godziny w kolejce,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pcela: Spoko, ale co to mnie jako odbiorcę obchodzi? Niech tak dobierają partnerów i tak zawierają umowy, żebym odebrał paczkę tam gdzie się umówiliśmy, a nie kilka miejscowości dalej, w ogromnej kolejce, w losowych godzinach, bo ich partner odmówił przyjęcia przesyłki.
  • Odpowiedz
  • 1
@szejsetdwajsciaczy
Tu bardziej chodzi o brak miejsca, sklepy nie są z gumy. Z drugiej strony kolejnego dnia powinna być kolejna próba doręczenia.

Możesz napisać na bok@pointpack.pl i dopytać co było przyczyną nieprzyjęcia przesyłki w danej Żabce.
  • Odpowiedz
Miałem mieć paczkę Kurierem Inpost, 3 minuty po wiadomości "przekazano do doręczenia" zmieniłem na paczkomat, wie ktoś czy lub o ile opóźni to przesyłkę?
#inpost #paczkomaty
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miał ktoś tak, że nie mógł przekierować paczki inpostu do paczkomatu a była opcja tylko "od sąsiada"? #inpost
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no tej allegrowy czyli klasycznie zamawiasz w niedzielę masz na wtorek mieć

Ano właśnie, czyli ten oszukany.
Sprzedawca zapewne uczciwie zadeklarował przesyłkę w 2 czy 3 dni bo nie będzie latał codziennie.
Ale tu wbiło się korpo i dorzuca swoje "wskaźniki" bo dzięki temu może jakiś dodatkowy frajer kupi. A że sprzedawca dostanie negatywa i klient się wkurzy to im zwisa, prowizja pobrana.
@villager:
  • Odpowiedz