@Murasame

Zbliżamy się do tego co ma miejsce w USA, gdzie taniej jest kupić jakiś syf i odgrzać w mikrofali niż jeść zdrowo i samemu gotować.


Też ostatnio doszedłem do takiego wniosku ()
  • Odpowiedz
Co to się porobiło z tymi cenami?!
Zrobiłem sobie miesiąc kawalerskiego życia. Obiady na mieście, zero gotowania w domu itp. Na samo jedzenie wydałem 1900zł. Spokojnie mogłem przekroczyć 2500zł, ale wybierałem raczej niedrogie miejscówki (żadne łososie, czy inne włoskie restauracje). O cenach taksówek, czy fryzjera nawet nie wspominam. Zwykle strzyżenie maszynką podrożało w ostatnich 2-3 latach o ponad 100%
#inflacja #zalesie #finanse #niewiemjaktootagowac
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#polska #inflacja #paliwo #motoryzacja j--------e. Mam z firmy kartę paliwowa dzięki której tankuje aktualna cena hurtowa -10gr + VAT
Cena teraz 6.81pln za litr
Cena jak podniosą VAT 7.75pln
Dziękuję pan rzond za ułatwianie mi życia ja to p------e
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 449
Gadam z kolegą i mówi mi że 25zl za drwala to zdecydowanie za drogo bo on ma w świetnej burgerowni mega burgera za tyle samo. Otwieram stronę jego burgerowni i pytam, który to ten świetny burger bo najtańszy jest za 35zl a on za chwilę wkurzony bo się okazało, że jego burgerownia podniosła cenę tego burgera do 40zl xD
#mcdonalds #drwal #inflacja
Tommy__ - Gadam z kolegą i mówi mi że 25zl za drwala to zdecydowanie za drogo bo on m...

źródło: comment_1669276390ijwBTavICXSlsYIbK2cYBj.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rachey: Na pierwszym zdjęciu wygląda jak kotlet mielony a nie burger (za grube mięso). Na drugim ten gigant też jakiś dziwny - pół kotleta mielonego, wysoki więc jedzenie tego to zwykła katorga :D Nie wygląda zachęcająco.
  • Odpowiedz
Od kilku miesięcy obserwuje wykresy ropy i dolara. Przekładam to później na to co się pojawia na cenach hurtowych paliwa na stronie orlenu. Nie ma to kompletnie sensu i rośnie często skokami szokowymi, tak jak np. po posiedzeniu opec gdzie na giełdzie się nic nie działo szczególnego a ceny nagle skoczyły o 20groszy w hurcie. Spadki nie mają kompletnie sensu, zresztą widzimy to w tym, że ceny na stacji stoją a w
corey53 - Od kilku miesięcy obserwuje wykresy ropy i dolara. Przekładam to później na...

źródło: comment_1669274093dC4k5r7702CxEYhMx9dN1p.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sibu: nic mi nie przysługuje, 28 lat, kawaler, bezdzietny, pracuję. Dla Karakana i jego kolegów jestem frajerem co ma z---------ć i płacić podatki.
  • Odpowiedz
@Gawol_1: telewizja zawsze klamala, klamie i bedzie klamac.
18% bo wiesz potanialy helikoptery i samoloty, ale podrozalo wszystko inne.
gdyby wziac koszyk inflacyjny ile miesiecznie czego sie kupuje to wyszlaby inflacja z 30-35%,
ale zrobili taki koszyk zeby im pasowalo.
  • Odpowiedz
Za cenę Drwala odpowiada nie tylko inflacja ale wymienione czynniki.


@prze_GRYF: Inflacja to właśnie te czynniki razem wzięte kolego boży. Nie ma czegoś takiego jak inflacja PLUS wzrost płac, kosztów energii, logistyki itp.

Inflacja to suma tego wszystkiego.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Viado: Taki z ciebie bogacz, ze nie wiesz, ze chodzi po prostu o drastyczny wzrost ceny tego burgera? Bodajże o 43% w odniesieniu do zeszłego roku. Zmartwię cię, ale ludzie mający mnóstwo hajsu zwracają uwagę na takie rzeczy i one tez ich martwią, a ty brzmisz jak typowy nowobogacki, który wydawałby nawet 150 zł na taka kanapkę, żeby pokazać, ze go stać xD właśnie to odróżnia ludzi zamożnych od pozerow
  • Odpowiedz
@beast89 pani kochana, dobrze że chociaż rząd daje trzynastą emeryturę i dopłaca do węgla, bo wszystko coraz droższe. Przez tego całego Putina i Tuska zasranego to my niedługo zdechniemy.
  • Odpowiedz
@gchmurka: Akurat na EDO dużo lepiej, bo płacisz Belkę dopiero na koniec, a nie co roku jak w COI. Zatem te 18% zrobi jeszcze kolejne pieniądze przez 8 lat zanim odcięty zostanie podatek.
  • Odpowiedz