#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki! Jakie wg Was jest zdrowe ratio PLN:USD na koncie? Zarabiam w USD i zastanawiam się ile tego wymieniać? PLNy wrzucam na jakieś lokaty 6-7%, USD na razie sobie leżą na koncie bez procenta. Nie chce na razie inwestować w cokolwiek co ma jakieś ryzyko. Kasę chciałbym użyć za ok 2 lata.

#zarobki #pieniadze #dolar #inwestycje #inflacja

---
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:
Zależy jakie masz bieżące wydatki na podatki i cała resztę, założę że około 50%.

jeśli chciałbyś użyć za 2 lata to imo 80% PLN 20% USD w miesiącach gdy dolar jest powyżej 4.60 i 50% PLN 50% USD gdy jest poniżej. Albo coś podobnego.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostałem podwyżkę! Podwyżkę opłat za mieszkanie oczywiście. 24%, 175 zł i to nie od janusza.

Uzasadnienie

[...] W 2022 roku nastąpił znaczny wzrost inflacji, najwyższy od 20 lat. Ceny nadal rosną, mówi się wrecz o "galopującej" inflacji. Inflacja za wrzesień 2022r wyniosła 17,2%, a zgodnie z zapowiedziami analityków finansowych, w lutym 2023r może osiągnąć nawet poziom 20%.

Wzrost w 2023r wysokości płacy minimalnej, od stycznia o 15,95% i od lipca o 19,60% w
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach