Ja p------e, ale ceny we Francji to są serio p----------e
Byłem w Sparze - desperados 4,5 euro, duża cola 5 euro.
P--o w knajpie 9 euro.
Byliśmy na jednodniowej wycieczce w Monako - tam było TANIEJ
Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne - wszystko ładne, zadbane, czyste, normalnie jak nie nad Morzem Śródziemnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale te ceny serio z kosmosu
#ekonomia #gospodarka #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zarabiam cirka 2-3x tyle i nie uważam, bym dobrze zarabiał


@deptacz_gnoju: zarabiaj i cirka 100x tyle, ale nie ma to żadnego znaczenia w kontekście średniej krajowej, o medianie nie wspomne. A śmianie sie jak ktos mówi że zarabia dobrze bo ma 12k oznacza tylko że nie wiesz gdzie żyjesz i jak żyją inni mordo
  • Odpowiedz
@Xefirex: Lata lecą. Wartość na rynku matrymonialnym spada, a z każdym ONS kolejna dziurka w psychicę i postępująca niska samoocena.
  • Odpowiedz
Sytuacja z #inflacja nie wygląda za ciekawie. Najgorsze jest to, że oscyluje w okolicach 20%, a Glapa ństwo Izrael bezprawnie okupuje tereny Palestyny i opinia publiczna ma to w dupie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uprasza się o nie łączenie uporczywie wysokich stóp procentowych z bezrobociem. Lata 90' były 22 lata temu. Mamy totalnie, zupełnie i całkowicie inną gospodarkę i rynek pracy. Podniesienie stóp procentowych razy dwa w stosunku do tego co mamy sprawi, że bezrobociem ledwo dygnie albo i nie. A to wynika z absolutnie każdej, poważnej analizy ekonometrycznej. Dziękuję za uwagę.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #inflacja
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@mickpl dziś mamy demografię r-------ą. Bioroboty sciągają nawet z nepalu a ci pieprzą że stopy nie bo bezrobocie xD takie bajki to swojemu elektoratowi mogą wciskać ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
Szczerze powiedziawszy byłem niemal pewien, że przy takiej inflacji jaką mamy sklepy powoli zaczną się wycofywać z oferowania rat 0% lub chociaż mocno je ograniczać. A tymczasem wczoraj kupione kolejne rzeczy na raty zero i to jeszcze z odroczeniem na pół roku i pierwszą ratą gratis. xD

Nie rozumiem tego, serio. Przecież kupowanie za gotówkę w takiej sytuacji całkowicie mija się z celem, a nie chce mi się wierzyć, że oni (sklepy)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Krupier: myślę, że sklep dostaje od razu całą kwotę od banku, a takie oferty wciąż są, żeby ludzie wciąż kupowali pomimo tego, że ich nie stać. Banki zarobią na tym, że część ludzi nie będzie stać na spłaty rat i popadną w długi już z większym oprocentowaniem
  • Odpowiedz
@Krupier: Brałem kredyt 0% 2 tygodnie temu. W reklamie było, że mogę dostać do 6 miesięcy. Najdłuższy jaki mi zaproponowano to na 3 miesiące. Mogłem jeszcze wziąć kredyt na 3 lata, ale musiałbym oddać jakieś 180% pożyczki. XD
  • Odpowiedz