Dachówka rzymska, z odciskiem stopy małego dziecka

Dachówka rzymska, z odciskiem stopy małego dziecka. Częstym znaleziskiem z czasów rzymskich są właśnie pozostałości dachówek z domów antycznych. Prawdopodobnie odcisk wykonany został na wciąż mokrej i schnącej w słońcu glinianej płytce.

https://imperiumromanum.pl/ciekawostka/dachowka-rzymska-z-odciskiem-stopy-malego-dziecka/

#
IMPERIUMROMANUM - Dachówka rzymska, z odciskiem stopy małego dziecka

Dachówka rzymsk...

źródło: Dachówka rzymska, z odciskiem stopy małego dziecka

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Fabiusz Maksimus "Zwlekający"

W 217 roku p.n.e., po serii porażek legionów w II wojnie punickiej, Fabiuszowi Maksimusowi powierzono godność dyktatora rzymskiego. Postanowił on unikać otwartego starcia z armią Hannibala, prowadząc z Kartagińczykami wojnę na wyczerpanie..
Spotkało się to jednak z krytyką wielu notabli rzymskich, a taka taktyka Fabiusza spowodowała, że nadano mu przydomek Cunctator ("zwlekający")
Co warte podkreślenia taktyka była bardzo skuteczna, jednak żądania elit, aby rozprawić się definitywnie z wrogiem zmusiły Senat do
IMPERIUMROMANUM - Fabiusz Maksimus "Zwlekający"

W 217 roku p.n.e., po serii porażek ...

źródło: Fabiusz Maksimus „Zwlekający”

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
  • 13
@GrzegorzFlorydaOficjalnie: chyba mamy odpowiedź po dzisiejszej publikacji KZ. Beton który ich popiera jest głuchy na jakiekolwiek argumenty. Nie ważne jak bardzo by ich zaorali i tak ich zwolennicy powiedzieliby, że kamraci wygrali. A przy okazji jeszcze by zyskali kilku(set) zwolenników.
  • Odpowiedz
@Ant0n_Panisienk0: mam różowa z Zaporoża i już nie mogę znieść tych anty ukraińskich nastrojów. Przyjechała przed wojna, zna cztery języki (w tym Polski oczywiście), uczy się piątego, ma własną firmę i nigdy w życiu nie dostała od polskiego Państwa nawet złotówki zapomogi. Jest super wartościowym członkiem społeczeństwa, ale nie chcę wiązać przyszłości z Polską, m.in. przez to co się obecnie dzieje.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@r4x4: wbrew pozorom dostali województwo, z którego dobrze się ściągało podatki i było to rozwinięte - wpływy były większe niż sami zakładali. Kultura rolna była niezła, mimo że na piachach, w miastach przemysł też był - część zakładów po inwazji we wrześniu 39. roku zostało zawłaszczonych na potrzeby rozproszonego przemysłu wojennego. I zapominasz jeszcze o kontroli spławu towarów Wisłą nad Bałtyk.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ukiss: Hmm dziwna sprawa, na wykopie czytam że to tylko ruskie zwierzęta mordowały ludzi podczas 2WŚ, a jak przyszedł niemiec to dzień dobry powiedział i tylko jajka od kur chciał, a jak nie było to zostawiał trochę marek i szedł dalej
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: za czatbotem: Największymi mordercami Polaków w historii byli Niemcy, Rosjanie i Szwedzi. Niemcy zajmują pierwsze miejsce z powodu II wojny światowej i planowej eksterminacji, w wyniku której zginęło około 6 milionów obywateli Polski. Na drugim miejscu jest Rosja, carską i sowiecką polityką represji, deportacji i egzekucji odpowiedzialna za około 1,5–2 miliony ofiar. Trzecie miejsce zajmują Szwedzi za potop w XVII wieku, który doprowadził do śmierci około 200–300 tysięcy Polaków
  • Odpowiedz