Imo ta gra byłaby lepsza gdyby nie fandom gothica, która aż tak parł w to żeby nie było żądnych zmian. W tej grze dosłownie nic praktycznie nie zmienili względem oryginału więc trochę średnio #gothic
Zmienili system otwierania zamków - na gorszy Zmienili system handlu - na gorszy Powiększyli mapę i usunęli mikstury szybkości żebyś przypadkiem się za szybko po niej nie poruszał
Mało? Myślisz, że potrzeba im było większej wolności?
zmienili system otwierania zamków z prymitywnego i łatwo exploitowalnego na ciekawą zagadkę logiczną
zrobili system który zaburza tempo rozrywki, trwa zdecydowanie za długo, nawet z wyuczonym złodziejstwem, w większości przypadków nie jest warty zainwestowanego czasu w porównaniu do
@StartMujek: Ale się zesrałeś xDDD Nie można w ogóle skrytykować Remake, chociaż uważam że GENERALNIE JEST OKEJ, bo oczywiście Alkimia nie mogła nic zrobić k---a źle i c--j z tym że parę rzeczy jest spartolonych, bo im się widocznie nudziło i szukali problemów tam gdzie ich nie było. Zamiast dodać więcej questów w późniejszych rozdziałach, polepszyć progres w obozie na bagnie to oni sobie wmyślają jakieś totalne g---o żebyś przypadkiem
Opłaca się iść w kradzież kieszonkową jeśli robię wojownika? Jestem w drugim rozdziale, 17 lvl i mam już 100 siły (z amuletami nawet więcej), mistrz broni jednoręcznej i aktualnie wolne 35 PN. To jest zatem pewnie ten etap, kiedy - o ile nie chce się być łucznikiem (a ja nie chcę) - powinno zainwestować się w magię. Ale podoba mi się system kradziezy kieszonkowej w remake (zachodzenie kogoś od tyłu i sprytna
@AnonymousDev: Po co okradać jak masz 100 siły i możesz im po prostu p-------ć i zabrać co mają w eq? W przeciwieństwie do tego jak to działało np. w G2 kradzież kieszonkowa nie daje żadnych unikalnych przedmiotów ani expa. IMO zmarnowane PNy.
Imo to zmarnowana ruda i punkty nauki, bo za te rzeczy są tak śmieszne pieniądze (plus im więcej ich sprzedajesz tym gorsza cena), że chyba mi się nigdy nie zwróci xD
Mam takie przemyślenie apropo otwierania zamków, wcześniej o ile się nie mylę to był podział, jeśli skrzynia ma trudny zamek to przy niskim/średnim skillu nie było mowy o otwarciu i tyle. Teraz jak mamy podstawowy skill i trafimy trudną skrzynie to jest po prostu wjazd na ambicję, dla osób upartych jak ja to jest koszmar xD Trafiłem na taką, z wnerwienia pobiegłem do Rączki ulepszyć skilla na maxa, wróciłem do tej skrzyni
#gothic jak ktoś to czyta i dalej gra w gothica, to po nauczeniu się u rączki skilla do otwierania zamków, to jak się chwilę pogłowiłem jak to odblokować to serio nie jest to trudne tylko trochę czasochłonne było za pierwszym razem, ale najważniejsze co ten skill daje to, że nie uszkadza wytrychu jak się go nie wciska na siłe jak masz ostatnią zapadkę, a bez skilla to łamie się wytrych
@paluszki_rybne: I tak g---o z tą mechaniką. W oryginalnej grze było mniej więcej 168 skrzynek i drzwi wymagających lockpickingu. Około 65% z nich miało kombinację krótszą lub równą 5 ruchów. Najtrudniejsze miały kombinację o długości 8. Gothic to nie jest k---a gra o włamywaczu-specjaliście tylko dość prosty mechanicznie RPG. Jeśli w Remake jest podobna liczba skrzyń, a ten s-------y system wymaga średnio choćby 2 minuty na skrzynię to masz prawie
Będziecie jeszcze wracać i przechodzić oryginalnego Gothica 1 teraz gdy wyszedł Remake? Ja jeśli będę miał ochotę na Gothica to chyba już będę Remake zawsze odpalać. #gothic #gry
@FedoraTyrone po kilkunastu godzinach grania stwierdzam że remake jest trochę lepszy niż początkowo mi się wydawało, ale dalej jest dość ślamazarny moim zdaniem. W oryginale na akrobatyce pyk pyk po całej mapie można szybciutko z---------ć od wczesnego etapu gry. Do tego mikstury szybkości, a w remake nie znalazłem. Niby jest ten ścierwojad do jeżdżenia ale jeszcze nie odblokowałem.
Jak działa ten limit na statystyki? Pare razy zdarzyło mi sie wypić jakaś mikstrue na siłe +za free od Horacego te +5. Przed chwila wymaksowałem u nauczyciela siłe do 100 i więcej nie mogę. Ale, jak teraz wypiłem kolejną mikstrue na siłe, to mi wzrosło ponad limit do 101. Czyli co, teoretycznie najpierw powinno się wyuczyć u nauczyciela siłę do 100, a dopiero na koniec miksturki?
@donaldJretard: No nie mógł a przynajmniej nie na tej wersji gry, która domyślnie jest na Steamie. Wiem bo minmaxowałem oryginał w opór, i miałem sytuację, że się napaliłem na ten bonus po dobiciu siły do 100 a musiałem wczytywać wcześniejszy save.
O co chodzi z tym bulem d--y o łamanie zamków? Wy wiecie że to nie są szyfry do zgadnięcia jak w g1/g2 tylko zagadka logiczna do rozwiązania na podstawie tego co widzicie na ekranie? #gothic
@Bubbo jakbym chciał sobie zagadki logiczne porozwiazywac to bym odpalił jakąś grę od Zachtronics albo jakieś Sudoku strzelił. To jest gra RPG i tak gównianej minigierki nie widziałem w tym gatunku nigdy xD
W zdewastowanym świecie przyszłości superbohaterowie są dla ludzkości przekleństwem. Dziesięć lat temu pojawiła się na niebie Calamity. Był to impuls, który sprawił, że niektórzy ze zwykłych dotąd ludzi zaczęli się zmieniać i przejawiać niezwykłe umiejętności. Zdumione społeczeństwo nazwało
@hoszin: Jak masz możliwość to leć z kolejnymi tomami w postaci audiobooka, bo Jeff Hayes robi w tej serii fantastyczną robotę. Jeden człowiek a poziom najlepszego słuchowiska z dużym budżetem.
Czołem Miraski! Sprawa trochę #retro i #retrogaming . Chcę młodemu kupić jakieś te gierki z naszych lat, mario, tanki, contra i inne cuda. Jest coś sprawdzonego co podepnę pod telewizor i młodziak trochę popyka?
Przeglądałem polskich kandydatów na eurowizję i w oko rzuciła mi się jedna rzecz. Co prawda na razie tylko 4 wykonawców pokazało swoje utwory, ale coś dziwnie mi to wygląda, że Ola Antoniak, pomimo braku dotychczasowej kariery muzycznej w sensie komercyjnym(wiem, że występowała w The Voice Kids, ale "Don't You Try" to jej debiutowy singiel) wykręciła na YT znaaacznie lepsze wyświetlenia niż reszta. Zrobiłem nawet zestawienie w tabelce żeby porównać dotychczasową publikę/zasięgi na
@SpinOff: Nie twierdzę że wszystko co Luna osiągnęła to zasługa jej starych, ale jej udział w Eurowizji(gdzie wybór był dokonany w 100% przez władze TVP) w świetle np. wieści o działce pod CPK jest co najmniej podejrzany. I dlatego dokonałem tutaj skrótu myślowego - może trochę zbyt dużego - ale sytuacja dla mnie wygląda dość jednoznacznie. Sprawdziłem ceny i zakup tych kilkuset tysięcy wyświetleń to nie jest jakiś ogromny koszt,
@tomeczek Im dalej w serii tym wg mnie gorzej. Zaczynają się na przykład jakieś dziwne wątki ginekologiczne. Ja się poddałem, ale w sumie nie zniechęcam żeby samemu sprawdzić bo może to jakieś moje preferencje.
@okradzione od razu po rozmowie z Enzo powinna do ciebie podejść baba która będzie proponowała heist. Imię miała na Z ale nie pamiętam dokładnie. Skoro jej nie widziałeś to może się wyteleportowales z obozu mysliwych czy coś albo masz buga.
@adam128256: oficjalnych nie ma, ale patrząc, na zasięgi np. na YT to jest to pewne, że kolejny sezon powstanie
Phimosis
Jeśli to czytasz to pewnie czymś cię wkurwiłem i teraz szukasz w moim profilu jakiegoś haka na mnie. Pozdrawiam cieplutko.
Żyję z tego, że przypierdalam się do osób, które źle tagują.
Zmienili system otwierania zamków - na gorszy
Zmienili system handlu - na gorszy
Powiększyli mapę i usunęli mikstury szybkości żebyś przypadkiem się za szybko po niej nie poruszał
Mało? Myślisz, że potrzeba im było większej wolności?
zrobili system który zaburza tempo rozrywki, trwa zdecydowanie za długo, nawet z wyuczonym złodziejstwem, w większości przypadków nie jest warty zainwestowanego czasu w porównaniu do