Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Wiedmolol

Wiedmolol

Dołączył 16 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 14150
  • Znaleziska 214
  • Mikroblog 13936
  • Obserwujący 37
  • Obserwowane 80
THOgrim
THOgrim
13.06.2026, 16:02:43
  • 1
Imo ta gra byłaby lepsza gdyby nie fandom gothica, która aż tak parł w to żeby nie było żądnych zmian. W tej grze dosłownie nic praktycznie nie zmienili względem oryginału więc trochę średnio #gothic
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 13.06.2026, 16:09:51 via Wykop
  • 3
@THOgrim: Jak to nie zmienili? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zmienili system otwierania zamków - na gorszy
Zmienili system handlu - na gorszy
Powiększyli mapę i usunęli mikstury szybkości żebyś przypadkiem się za szybko po niej nie poruszał

Mało? Myślisz, że potrzeba im było większej wolności?
  • Odpowiedz
Wiedmolol
Wiedmolol 13.06.2026, 17:15:25 via Wykop
  • 2
@StartMujek:

zmienili system otwierania zamków z prymitywnego i łatwo exploitowalnego na ciekawą zagadkę logiczną


zrobili system który zaburza tempo rozrywki, trwa zdecydowanie za długo, nawet z wyuczonym złodziejstwem, w większości przypadków nie jest warty zainwestowanego czasu w porównaniu do
  • Odpowiedz
Wiedmolol
Wiedmolol 13.06.2026, 18:18:52 via Wykop
  • 4
@StartMujek: Ale się zesrałeś xDDD Nie można w ogóle skrytykować Remake, chociaż uważam że GENERALNIE JEST OKEJ, bo oczywiście Alkimia nie mogła nic zrobić k---a źle i c--j z tym że parę rzeczy jest spartolonych, bo im się widocznie nudziło i szukali problemów tam gdzie ich nie było. Zamiast dodać więcej questów w późniejszych rozdziałach, polepszyć progres w obozie na bagnie to oni sobie wmyślają jakieś totalne g---o żebyś przypadkiem
  • Odpowiedz
AnonymousDev
AnonymousDev
12.06.2026, 17:48:03
  • 1
Opłaca się iść w kradzież kieszonkową jeśli robię wojownika? Jestem w drugim rozdziale, 17 lvl i mam już 100 siły (z amuletami nawet więcej), mistrz broni jednoręcznej i aktualnie wolne 35 PN. To jest zatem pewnie ten etap, kiedy - o ile nie chce się być łucznikiem (a ja nie chcę) - powinno zainwestować się w magię. Ale podoba mi się system kradziezy kieszonkowej w remake (zachodzenie kogoś od tyłu i sprytna
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 12.06.2026, 17:50:27 via Wykop
  • 11
@AnonymousDev: Po co okradać jak masz 100 siły i możesz im po prostu p-------ć i zabrać co mają w eq? W przeciwieństwie do tego jak to działało np. w G2 kradzież kieszonkowa nie daje żadnych unikalnych przedmiotów ani expa. IMO zmarnowane PNy.
  • Odpowiedz
niedorzecznybubr
niedorzecznybubr
11.06.2026, 20:17:14
  • 0
Imo to zmarnowana ruda i punkty nauki, bo za te rzeczy są tak śmieszne pieniądze (plus im więcej ich sprzedajesz tym gorsza cena), że chyba mi się nigdy nie zwróci xD

#gothic #gothicremake

Inwestowanie PN/rudy w naukę pozyskiwania trofeów typu skóry/pazury/itp

  • zły pomysł 57.7% (45)
  • dobry pomysł 20.5% (16)
  • nie mam zdania 21.8% (17)

Oddanych głosów: 78

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 11.06.2026, 20:24:56 via Wypiek
  • 0
@niedorzecznybubr inwestowanie PN w trofea - w oryginale klasa, w remake obciach

Jestem tak na 70% pewny że będą balansować wartości w tej formule cen i wartość będzie spadać znacznie wolniej z liczba sprzedanych sztuk
  • Odpowiedz
frytaa
frytaa
10.06.2026, 20:21:20
  • 0
#gothic co się opłaca? najpierw iść w siłę czy umiejkę walki bronią? o oryginale zawsze szedłem w umiejętność bo machanie cepem mnie nie zadawalało
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 10.06.2026, 20:25:20 via Wypiek
  • 1
@frytaa ja przeważnie lecę najpierw 10-20 pkt w siłę, potem jeden poziom w walkę, a potem już d---------m siłę na maks.
  • Odpowiedz
Pwner
Pwner
10.06.2026, 15:50:22
  • 0
Mam takie przemyślenie apropo otwierania zamków, wcześniej o ile się nie mylę to był podział, jeśli skrzynia ma trudny zamek to przy niskim/średnim skillu nie było mowy o otwarciu i tyle. Teraz jak mamy podstawowy skill i trafimy trudną skrzynie to jest po prostu wjazd na ambicję, dla osób upartych jak ja to jest koszmar xD
Trafiłem na taką, z wnerwienia pobiegłem do Rączki ulepszyć skilla na maxa, wróciłem do tej skrzyni
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 10.06.2026, 16:05:20 via Wykop
  • 0
wcześniej o ile się nie mylę to był podział, jeśli skrzynia ma trudny zamek to przy niskim/średnim skillu nie było mowy o otwarciu i tyle


@Pwner: Oho, chyba jesteś botem AI bo halucynujesz.
  • Odpowiedz
paluszki_rybne
paluszki_rybne
10.06.2026, 10:57:41
  • 1
#gothic
jak ktoś to czyta i dalej gra w gothica, to po nauczeniu się u rączki skilla do otwierania zamków, to jak się chwilę pogłowiłem jak to odblokować to serio nie jest to trudne tylko trochę czasochłonne było za pierwszym razem, ale najważniejsze co ten skill daje to, że nie uszkadza wytrychu jak się go nie wciska na siłe jak masz ostatnią zapadkę, a bez skilla to łamie się wytrych
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 10.06.2026, 11:23:39 via Wykop
  • 10
@paluszki_rybne: I tak g---o z tą mechaniką. W oryginalnej grze było mniej więcej 168 skrzynek i drzwi wymagających lockpickingu. Około 65% z nich miało kombinację krótszą lub równą 5 ruchów. Najtrudniejsze miały kombinację o długości 8. Gothic to nie jest k---a gra o włamywaczu-specjaliście tylko dość prosty mechanicznie RPG. Jeśli w Remake jest podobna liczba skrzyń, a ten s-------y system wymaga średnio choćby 2 minuty na skrzynię to masz prawie
  • Odpowiedz
FedoraTyrone
FedoraTyrone
09.06.2026, 18:49:21
  • 2
Będziecie jeszcze wracać i przechodzić oryginalnego Gothica 1 teraz gdy wyszedł Remake? Ja jeśli będę miał ochotę na Gothica to chyba już będę Remake zawsze odpalać.
#gothic #gry
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 09.06.2026, 19:04:56 via Wypiek
  • 1
@FedoraTyrone po kilkunastu godzinach grania stwierdzam że remake jest trochę lepszy niż początkowo mi się wydawało, ale dalej jest dość ślamazarny moim zdaniem. W oryginale na akrobatyce pyk pyk po całej mapie można szybciutko z---------ć od wczesnego etapu gry. Do tego mikstury szybkości, a w remake nie znalazłem. Niby jest ten ścierwojad do jeżdżenia ale jeszcze nie odblokowałem.
  • Odpowiedz
Niss
Niss
07.06.2026, 14:28:19
  • 0
Jak działa ten limit na statystyki? Pare razy zdarzyło mi sie wypić jakaś mikstrue na siłe +za free od Horacego te +5. Przed chwila wymaksowałem u nauczyciela siłe do 100 i więcej nie mogę. Ale, jak teraz wypiłem kolejną mikstrue na siłe, to mi wzrosło ponad limit do 101. Czyli co, teoretycznie najpierw powinno się wyuczyć u nauczyciela siłę do 100, a dopiero na koniec miksturki?

#gothic
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 07.06.2026, 18:09:38 via Wypiek
  • 0
@donaldJretard W oryginale Horacy nie mógł zwiększyć siły po dobiciu do setki. Jesteś w 100% pewny że tu jest inaczej?
  • Odpowiedz
Wiedmolol
Wiedmolol 08.06.2026, 09:12:37 via Wykop
  • 0
@donaldJretard: No nie mógł a przynajmniej nie na tej wersji gry, która domyślnie jest na Steamie. Wiem bo minmaxowałem oryginał w opór, i miałem sytuację, że się napaliłem na ten bonus po dobiciu siły do 100 a musiałem wczytywać wcześniejszy save.
Wiedmolol - @donaldJretard: No nie mógł a przynajmniej nie na tej wersji gry, która d...

źródło: Screenshot 2026-06-08 111048

Pobierz
  • Odpowiedz
Bubbo
Bubbo
07.06.2026, 18:55:12
  • 3
O co chodzi z tym bulem d--y o łamanie zamków? Wy wiecie że to nie są szyfry do zgadnięcia jak w g1/g2 tylko zagadka logiczna do rozwiązania na podstawie tego co widzicie na ekranie?
#gothic
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 07.06.2026, 19:17:16 via Wypiek
  • 5
@Bubbo jakbym chciał sobie zagadki logiczne porozwiazywac to bym odpalił jakąś grę od Zachtronics albo jakieś Sudoku strzelił. To jest gra RPG i tak gównianej minigierki nie widziałem w tym gatunku nigdy xD
  • Odpowiedz
Akatrosh
Akatrosh
23.05.2026, 10:55:00
  • 1
#theboys #seriale #ksiazki #sciencefiction
Z racji tego, że skończyło się The Boys to jak komuś mało polowania na zdegenerowanych superbohaterów to polecam Stalowe Serce Sandersona.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/256933/stalowe-serce

W zdewastowanym świecie przyszłości superbohaterowie są dla ludzkości przekleństwem. Dziesięć lat temu pojawiła się na niebie Calamity. Był to impuls, który sprawił, że niektórzy ze zwykłych dotąd ludzi zaczęli się zmieniać i przejawiać niezwykłe umiejętności. Zdumione społeczeństwo nazwało
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 23.05.2026, 11:41:51 via Android
  • 1
@Akatrosh czytałem całe, jest takie 6-7/10. Nic wybitnego. Chcesz coś naprawdę dobrego z superhero to czytaj Worm od Wildbowa
  • Odpowiedz
hoszin
hoszin
20.03.2026, 08:14:21
  • 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 20.03.2026, 15:34:14 via Wykop
  • 1
@hoszin: Jak masz możliwość to leć z kolejnymi tomami w postaci audiobooka, bo Jeff Hayes robi w tej serii fantastyczną robotę. Jeden człowiek a poziom najlepszego słuchowiska z dużym budżetem.
  • Odpowiedz
thority
thority
23.02.2026, 12:10:00
  • 0
Jakie znacie #gry , które odnosiły sukces, gdzie główny bohater/bohaterka jest nieatrakcyjny/a?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 23.02.2026, 12:17:35 via Wykop
  • 5
@thority: Disco Elysium
  • Odpowiedz
musicisgood
musicisgood
musicisgood
18.02.2026, 15:43:12
  • 0
Czołem Miraski! Sprawa trochę #retro i #retrogaming . Chcę młodemu kupić jakieś te gierki z naszych lat, mario, tanki, contra i inne cuda. Jest coś sprawdzonego co podepnę pod telewizor i młodziak trochę popyka?

#gry #gaming #konsole

To samo z bajkami.... Reksio, Bolek i lolek.... gdzie można obejrzeć?

#bajki #telewizja #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 18.02.2026, 19:34:50 via Wypiek
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
PROponujek
PROponujek
03.02.2026, 10:21:35
  • 3
Dziś zamierzam wrócić do tej perełki.

Jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności zapoznać się z klasykiem, który łączy elementy RTS z RPG, to gorąco polecam.

Po raz pierwszy ogram z modyfikacją Reimagined 5.0
https://www.moddb.com/mods/spellforce-reimagined
PROponujek - Dziś zamierzam wrócić do tej perełki. 

Jeżeli ktoś jeszcze nie miał prz...

źródło: 1

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 03.02.2026, 14:32:53 via Wykop
  • 1
@PROponujek: Kurde, no namówiłeś.
Wiedmolol - @PROponujek: Kurde, no namówiłeś.

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Wiedmolol
Wiedmolol 16.01.2026, 15:08:12
  • 4
Przeglądałem polskich kandydatów na eurowizję i w oko rzuciła mi się jedna rzecz. Co prawda na razie tylko 4 wykonawców pokazało swoje utwory, ale coś dziwnie mi to wygląda, że Ola Antoniak, pomimo braku dotychczasowej kariery muzycznej w sensie komercyjnym(wiem, że występowała w The Voice Kids, ale "Don't You Try" to jej debiutowy singiel) wykręciła na YT znaaacznie lepsze wyświetlenia niż reszta. Zrobiłem nawet zestawienie w tabelce żeby porównać dotychczasową publikę/zasięgi na
Wiedmolol - Przeglądałem polskich kandydatów na eurowizję i w oko rzuciła mi się jedn...

źródło: Screenshot 2026-01-16 160647

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol
Autor
17.01.2026, 02:05:49 via Wykop
  • 2
@SpinOff: Nie twierdzę że wszystko co Luna osiągnęła to zasługa jej starych, ale jej udział w Eurowizji(gdzie wybór był dokonany w 100% przez władze TVP) w świetle np. wieści o działce pod CPK jest co najmniej podejrzany. I dlatego dokonałem tutaj skrótu myślowego - może trochę zbyt dużego - ale sytuacja dla mnie wygląda dość jednoznacznie. Sprawdziłem ceny i zakup tych kilkuset tysięcy wyświetleń to nie jest jakiś ogromny koszt,
  • Odpowiedz
tomeczek
tomeczek
08.01.2026, 16:13:50
  • 12
65 + 1 = 66

Tytuł: Czarny Pryzmat
Autor: Brent Weeks
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: 8/10
tomeczek - 65 + 1 = 66

Tytuł: Czarny Pryzmat
Autor: Brent Weeks
Gatunek: fantasy, sc...

źródło: 352x500

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 08.01.2026, 21:53:06 via Wypiek
  • 1
@tomeczek Im dalej w serii tym wg mnie gorzej. Zaczynają się na przykład jakieś dziwne wątki ginekologiczne. Ja się poddałem, ale w sumie nie zniechęcam żeby samemu sprawdzić bo może to jakieś moje preferencje.
  • Odpowiedz
okradzione
okradzione
23.12.2025, 16:58:04
  • 0
#gothic Pytanie do osób, które już ograły ZW2. Pytanie o misję "zaginiona sztuka".

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 23.12.2025, 20:14:40 via Wypiek
  • 3
@okradzione od razu po rozmowie z Enzo powinna do ciebie podejść baba która będzie proponowała heist. Imię miała na Z ale nie pamiętam dokładnie. Skoro jej nie widziałeś to może się wyteleportowales z obozu mysliwych czy coś albo masz buga.
  • Odpowiedz
adam128256
adam128256
14.12.2025, 13:12:34
  • 1
Czy są jakieś wieści na temat tego, czy powstanie kolejny sezon? Chcę więcej Darka Wasiaka! ( ͡º ͜ʖ͡º)
#seriale #theofficepl
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiedmolol
Wiedmolol 14.12.2025, 13:19:00 via Wykop
  • 7
@adam128256: oficjalnych nie ma, ale patrząc, na zasięgi np. na YT to jest to pewne, że kolejny sezon powstanie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >

Phimosis

  • Jeśli to czytasz to pewnie czymś cię wkurwiłem i teraz szukasz w moim profilu jakiegoś haka na mnie. Pozdrawiam cieplutko. Żyję z tego, że przypierdalam się do osób, które źle tagują.
  • Piwnica

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 29.06.2015

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 24.09.2015

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 08.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 30.01.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 22.08.2014

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking